TEK KIŞILIK VISCO YATAKLAR

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

9Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Kampüs Visco Tek Kişilik Yatak
  "2cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 7.328 ₺

  Normal Fiyat: 11.309,00 ₺

  Special Price 10.178,00 ₺

 2. Chrome Tek Kişilik Yatak
  "4cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 9.861 ₺

  Normal Fiyat: 15.219,00 ₺

  Special Price 13.697,00 ₺

 3. Bronze Tek Kişilik Yatak
  "5cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 10.969 ₺

  Normal Fiyat: 16.929,00 ₺

  Special Price 15.236,00 ₺

 4. Silver Tek Kişilik Yatak
  "7cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 13.464 ₺

  Normal Fiyat: 20.779,00 ₺

  Special Price 18.701,00 ₺

 5. Viscolat Tek Kişilik Yatak
  "9cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 16.445 ₺

  Normal Fiyat: 25.379,00 ₺

  Special Price 22.841,00 ₺

 6. Gold Tek Kişilik Yatak
  "9cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 16.834 ₺

  Normal Fiyat: 25.979,00 ₺

  Special Price 23.381,00 ₺

 7. Diamond Tek Kişilik Yatak
  "9cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 20.009 ₺

  Normal Fiyat: 30.879,00 ₺

  Special Price 27.791,00 ₺

 8. Viscolat L Tek Kişilik Yatak
  "13cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 23.489 ₺

  Normal Fiyat: 36.249,00 ₺

  Special Price 32.624,00 ₺

 9. Viscolat XL Tek Kişilik Yatak
  "17cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 31.997 ₺

  Normal Fiyat: 49.379,00 ₺

  Special Price 44.441,00 ₺

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

9Ögeler

sayfa başı

Tek Kişilik Visco Yataklar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Visco yataklar, sünger ve süngerin üzerine yerleştirilen Visco malzemesinden meydana gelir. Visco yatakların elastik malzemeden yapılmasından dolayı vücuda yapılan ağır hareketler ve sıcaklıklar yumuşayarak basınç değeri en aza iner. Böylece Visco yatak, kişilerin vücutlarının şeklini direkt alır. Visco yatakta, visco malzemesi yatağın 5-9 cm kalınlığında yer alır. Bu ölçülerin altında visco bulunursa yatağın sağladığı yararlar yok olurken, verilen ölçünün yukarısında visco bulunduğu zaman ise Visco yatak içe çökme yapar. Visco yatakların açık hücreli yapılı özelliğe sahip olmasından dolayı hiçbir şekilde dışarıdan gelen bakteri ve mikrobu içerisine almaz. Bu yüzden hijyenik sağlama konusunda oldukça sağlam bir yapısı vardır. Bunun dışında Visco yataklar yaysız ve ortopedik bir şekilde üretildiği için omurga ve eklem ağrılarının oluşmasını engeller. Visco yatakların ortam sıcaklığına uyum sağlamasından dolayı kişilerin vücut sıcaklığına göre şekiller alabilir. Ayrıca Visco yataklar anti-statik özellikleri sayesinde kişilerin vücudunda bulunan statik elektriği alarak kişilerin huzurlu bir şekilde uyumasına yardımcı olur.

Tek Kişilik Visco Yatak ile Yaylı Yatak Arasındaki Farklar

Yaylı yatak ve Tek Kişilik Visco yataklar arasında belli farklar bulunur. Bu farklar aşağıda şu şekilde verilir:

 • Yaylı yatakların içerisine destek sağlamak için koyulan destek süngerleri fazla koyulduğu zaman yatağın sertliği artar. Sertliğin artması sonucunda yatağın ortopedik etkisi giderek azalır. Bu yüzden yaylı yatakların kullanılması tavsiye edilmez.
 • Visco yataklarda kullanılan viskoelastik malzeme ile basınç değeri azaltılarak vücudun daha konforlu ve sağlıklı olması sağlanır. Böylece kişiler, yeni güne huzurlu bir şekilde başlayabilir.
 • Visco yatakların yapısında hafıza hücreleri sayesinde, yatak kişilerin vücut hareketlerine ve ısılarına göre şekil alarak vücudun dengesini düzenli bir hale getirir.
 • Ayrıca vücudun basınç değerini azaltması sonucunda kan dolaşımları düzenli bir şekilde gerçekleşir.
 • Bu yüzden Visco yataklar, kişinin vücut yapısına ve ısısına göre şekil aldıkları için yaylı yataklardan daha çok konfor ve rahatlık sağlar. Sağlıklı bir şekilde uyumak isteyen herkes Visko yatakları tercih etmelidir.

Tek Kişilik Visco Yatak Nasıl Kullanılır?

Visco yatakların üretiminde kullanılan malzemeler çok özel olduğu için Visco yatak kullanan kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar aşağıda şu şekilde verilir:

 • Visco yatakları uzun yıllar kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak yatağın üzerinde yer alan kılıfı 6 ayda bir 30 derecede yıkamaları gerekir.
 • Visco yataklarının ayakucu ve başucu kısımlarının 6 ayda bir değiştirilmesi gerekir.
 • Visco yatakları hassas malzemelerden yapıldığı için suyla temas etmemesi gerekir. Bunun için sıvı geçirmez alez kullanılması gerekir.
 • Dikkat edilmesi gereken noktaları uyguladıktan sonra kişiler, Visco yataklarını uzun yıllar boyunca hiçbir zarar görmeden kullanabilir.

Neden Tek Kişilik Visco Yatak Tercih Edilmeli?

Visco yataklarının tercih edilmesinde birçok nedenler bulunur. Aşağıda kişilerin neden Visco yatağı tercih etmeleri gerektiği ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Visco yataklarda yay olmadığı için yatak esneme yapmayarak kişilerin rahat bir şekilde uyumalarını sağlar. Visco yatağında HR süngerinin bulunması sayesinde kişilerin bel ve sırt boşlukları desteklenir.
 • Visco yataklar, her kiloya ve boya göre tasarlanmıştır. Bu yüzden Visco yatakları almak isteyen kişiler kendi boylarına ve kilolarına göre Visco yataklarını seçebilme şansına sahiptir.
 • Visco yataklarında bulunan orta sert ve tok yapısı ile yatakta herhangi bir gereksiz dönme hareketleri meydana gelmez.
 • Visco yatakları anatomik sisteme göre üretilir. Kişiler, Visco yatakları tercih ettikleri zaman vücutlarında meydana gelen bütün ağrılardan kolay bir şekilde kurtulabilir.
 • Ayrıca Visco yataklar, bütün yatış pozisyonlarına göre tasarlandığı için kişilerin uyku aşamasında omurga eğrileri düz bir şekilde kalır.

Kimler Tek Kişilik Visco Yatak Seçmeli?

Tek Kişilik visco yatak almak isteyen kişiler, boylarına ve kilolarına göre seçimler yapmalıdır. Visco yataklar her kesime hitap etmektedir. Aşağıda kimlerin Visco yatak kullanabileceği ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Visco yatağı uykusunda çok fazla terlemeyen kişiler kullanabilir.
 • Yumuşak yatağa vücudu alışmış kişiler Visco yatağı kullanabilir.
 • Yaysız Visco yatakların kalınlıkları yaklaşık 17-22 cm olduğu için karyola derinliği düşük olan kişiler Visco yatağı kullanabilir.
 • Kişilerin yüzüstü yatma alışkanlıkları olduğu zamanlarda Visco yatağı tercih edebilir. Çünkü Visco yataklar, bütün yatış pozisyonlarına uygun olarak tasarlanmıştır.
 • Yüksek veya düşük kiloda olan herkes kilolarına göre Visco yatak seçerek, daha konforlu ve rahat bir şekilde geceleri uyuyabilir.

Kişiler, yukarıda verilen özellikteki Visco yataklarını kendi vücut yapılarına göre seçerek satın alabilir. Visco yatak kullanan kişiler, uzun seneler boyunca gönül rahatlığı ile uykularını düzenli bir hale getirebilir. Ayrıca Visco yataklar sayesinde vücutta meydana gelen kas, omurga ve eklem ağrılarının önüne geçilerek vücudun omurga eğrilerinin düzelmesi için destekte bulunulur. Visco yatakları seçen herkes diledikleri kadar derin uykuya dalarak yeni güne mutlu ve huzurlu bir şekilde başlayabilir.