PAMUK YASTIKLAR

Listeleme Şekli Izgara Liste

2Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Pamuk Bebek Yastığı
  "35x45"
  Özel fiyat: 690 ₺

  Normal Fiyat: 1.199,00 ₺

  Special Price 959,00 ₺

 2. Pamuk Yastık
  "50x70"
  Özel fiyat: 1.111 ₺

  Normal Fiyat: 1.929,00 ₺

  Special Price 1.543,00 ₺

Listeleme Şekli Izgara Liste

2Ögeler

sayfa başı

Doğal Pamuklu Yastıklar Hakkında Merak Ettikleriniz

Pamuk dolgulu yastıklar; kaliteli ve kesintisiz uyku için gerekli olan ürünlerden biridir. İçeriğindeki %100 organik ürün olan pamuk dolgusu sayesinde sağlıklı ve konforlu bir uyku ortamı sağlayan pamuk yastıklar, firmamızın en çok tercih edilen ortopedik uyku ürünleri arasında yer almaktadır. İyi bir uykunun hem sağlık hem de zinde bir gün geçirmek için ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yoktur. Kaliteli uyku hem sağlık sorunlarının önlenmesinde hem de bedensel ve ruhsal sağlığı korumada oldukça etkilidir.

Uykunun kesintisiz olmasına engel olan ve kişinin derin uykusunu bölen tüm unsurlar, uyku kalitesini de olumsuz etkilemektedir. Bu unsurlar kişiden kaynaklı içsel faktörler olabildiği gibi yatılan ortamdan kaynaklı dışsal faktörler de olabilmektedir. Bu nedenle uyku kalitesi üzerinde doğrudan etkisi bulunan dışsal unsurlardan biri olan yastıklara da dikkat edilmesi gerekmektedir.

%100 Pamuk Yastık Özellikleri Nelerdir?

Pamuk yastık özelliklerinin, kaliteli bir uyku ortamı ile fiziksel ve zihinsel dinlenmenin sağlanmasında olumlu etkileri bulunmaktadır. Bu sebeple firmamızın kurumsal internet sitesi üzerinden satışa sunduğu pamuk yastıklar şu özelliklere sahiptir:

 • %100 ithal pamuktan üretilen tamamen organik uyku ürünleridir.
 • Nem tutma ve nemi buharlaştırma özelliği sayesinde kaliteli bir uyku ortamı sağlar.
 • Boyun ve baş bölgesini etkili bir biçimde sararak, omurganın düz bir çizgide olmasını sağlar.
 • Boyun eklemleri ve kaslarının en sağlıklı bir şekilde dinlenmesine yardımcı olur.
 • Uyku pozisyonuna bağlı olarak postür bozukluklarını engeller.
 • Elyaf, sentetik ve polyester ürünlerinin aksine terletmez, alerji yapmaz ve hava alır.
 • Pamuk yastıkların içindeki hava kanalcıkları sayesinde yastığın içine hava sirkülasyonu sağlanır.
 • Antibakteriyeldir, hijyenik yapısı sayesinde bakteri oluşumunu engeller.
 • Koku ve nem tutmaz.
 • Dolgu pamuk özelliği ile uzun süreli kullanıma uygundur. İlk günkü hacmini uzun süre boyunca deforme olmadan korur.
 • Özel destekleri sayesinde baş ve boyun bölgesinin etrafını sarar.
 • Doğası gereği klima özelliğine sahiptir. Kış mevsiminde baş ve boyun bölgesini sıcak tutarken yaz mevsiminde serinletir. İdeal vücut sıcaklığının en iyi şekilde korunmasını sağlar.
 • Özel tasarlanmış fermuarlı kılıfı sayesinde kolaylıkla çıkarılabilir ve yıkanabilir.
 • Alerjen değildir, çocuklar ve bebekler için kullanımı uygundur.

Pamuk Yastık Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pamuk yastık seçerken dikkat edilmesi gerekenler, kaliteli ve sağlıklı bir uyku için mutlaka göz önünde bulundurulması önem teşkil eden unsurlardır. Firmamızın tamamen organik pamuk yastıklarını seçerken de göz önünde bulundurmanız gereken faktörler şunlardır:

 • Yastığı kullanacak kişinin yaşı önemlidir. Bebeklere özel üretilen pamuk yastıklar, çocuklar için üretilen pamuk yastıklar ve yetişkinlere özel pamuk yastıklar arasından uygun olan seçilmelidir.
 • Kişinin yatış pozisyonuna uygun yastık seçimi yapılmalıdır.
 • Kullanılan yatağın sertliğine en uygun sertlik ayarına sahip pamuk yastık seçilmelidir.
 • Dolgusu yoğun olan pamuk yastıklar kalın olacağı için, çok yumuşak yataklarda kullanımı uygun değildir. Bu tür bir durumda kullanıldığı takdire kişi yumuşak yatağa gömülürken yastık yüksek kalacağı için boyun ve omurganı düz bir hale gelmesini engeller.
 • Boyun eklemlerinin ve kaslarının en iyi şekilde dinlenebilmesi için yatış pozisyonuna en uygun pamuk yastık seçilmesine özen gösterilmelidir.
 • Yastığın hacminin yanı sıra incelik ve kalınlığı da önemlidir.
 • Pamuk yastık dolgularının en iyi şekilde yayılmış olduğuna dikkat edilmelidir. Bu sayede yastığın uzun süre deforme olmadan kullanılması mümkün olmaktadır.

Pamuk Dolgulu Yastık Nasıl Yıkanır?

Pamuk yastık yıkama ve temizliği geleneksel yöntemlerle yapılmaktadır. Çünkü hem yün hem de pamuk dolguya sahip yastıklar organik ürünler olmaları sebebiyle makinede yıkanmaya müsait değildir. Yastık içindeki malzeme çıkartılarak bol suda elle yıkanmalı ve daha sonra güneş gören bir yerde uzun süre kurutulmaya bırakılmalıdır. Bu nedenle pamuk yastık yıkama ve temizliğini güneşli bir günde yapmanız tavsiye edilmektedir.

Öte yanda firmamızın internet sitesi üzerinden satışa sunduğu tüm pamuk yastık türlerinde özel fermuar sistemli kılıf bulunmaktadır. Bu sayede pratik bir şekilde kılıfı çıkararak makinede ya da elde yıkayabilir kısa sürede kurutup tekrar kullanım için pamuk yastığınıza geçirebilirsiniz

Pamuk Yastık İdeal Yüksekliği Ne Kadar Olmalıdır?

Pamuk yastık ideal yükseklik ölçüsü güne zinde başlayabilmek ve kaliteli bir uyku çekebilmek için büyük önem taşımaktadır. Hem beden sağlığında hem de ruhsal sağlığın korunmasında etkili olan kaliteli uyku için doğru yatak ve doğru yastık seçimi yapılmalıdır. Uzmanların bu konudaki açıklamalarına göre ne çok sert ne de çok yumuşak yastık seçilmelidir.

Ayrıca yastıkta yükseklik arttıkça bele, boyuna ve sırta binen yük arttığı için yastığın enseyi ve boyundaki iki ayrı eğriyi destekleyecek derecede yüksekliğe sahip olması gerekmektedir. Ayrıca yastık genişliğinin omuz genişliğine uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Firmamızın pamuk yastıkları enseyi ve boynu etkili bir biçimde sarmasıyla kaliteli uyku için uygun ortam sağlamaktadır.