ÇOCUK YATAKLARI

Listeleme Şekli Izgara Liste

9Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Prima
  "Kuştüyü"
  Özel fiyat: 5.310 ₺

  Normal Fiyat: 9.219,00 ₺

  Special Price 7.375,00 ₺

 2. Cocolat XS
  "7cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 7.786 ₺

  Normal Fiyat: 13.519,00 ₺

  Special Price 10.815,00 ₺

 3. Ashley Pamuk
  "Pamuk"
  Özel fiyat: 6.053 ₺

  Normal Fiyat: 10.509,00 ₺

  Special Price 8.407,00 ₺

 4. Wocolat 12
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Özel fiyat: 7.291 ₺

  Normal Fiyat: 12.659,00 ₺

  Special Price 10.127,00 ₺

 5. Lateks
  "4cm Lateks"
  Özel fiyat: 7.493 ₺

  Normal Fiyat: 13.009,00 ₺

  Special Price 10.407,00 ₺

 6. Coco
  "Pamuk-Yün-Coco"
  Özel fiyat: 7.786 ₺

  Normal Fiyat: 13.519,00 ₺

  Special Price 10.815,00 ₺

 7. Cocolat
  "13cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 10.315 ₺

  Normal Fiyat: 17.909,00 ₺

  Special Price 14.327,00 ₺

 8. Wocolat 16
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Özel fiyat: 10.741 ₺

  Normal Fiyat: 18.649,00 ₺

  Special Price 14.919,00 ₺

 9. Lateks 100
  "18cm Lateks"
  Özel fiyat: 11.836 ₺

  Normal Fiyat: 20.549,00 ₺

  Special Price 16.439,00 ₺

Listeleme Şekli Izgara Liste

9Ögeler

sayfa başı

0-15 yaş çocuk yatak seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Çocukların yatak seçimi fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyen önemli faktörlerden biridir. Çünkü uyku sırasında büyüme hormonları devreye girer. Kesintisiz uyku huzurlu ve sağlıklı çocuk demektir. Seçim yaparken ölçüye karar verdikten sonra içinde kullanılan malzemeleri inceleyebilirsiniz. Dikkate almanız gereken ana başlıklar;

 • Anti bakteriyel mi?
 • Doğal malzeme mi? Sertifikası var mı?
 • Terletir mi?
 • Kılıfı yıkanabilir mi?
 • Yüksek kanserojen içeren yapıştırıcılardan içeriyor mu?
 • Çocuğunuzun kilosuna uygun mu?

0-15 Yaş çocuk yatağı üretirken kullandığımız malzemeler nelerdir?

WellMatt olarak doğallığa önem vermeyi kendimize ilke haline getirdik. Özellikle bebek ve çocuk yataklarında gösterdiğimiz hassasiyet ile yolumuza devam etmekteyiz. Tamamen doğal pamuk iplikler, hindistan cevizi liflerinden elde edilen Coco, %100 doğal Hollanda yünü, %100 doğal ithal pamuklar ve kauçuk ağacının sütünden elde edilerek tamamen doğal bir şekilde hazırlanan doğal lateksler ile çocuğunuz kusursuz uykuya dalsın.

100% doğal pamuk

%100 doğal ithal pamukların yumuşak ve hava alan yapısıyla 4 mevsim rahat bir konfor ve uyku ortamını elde edebilirsiniz. Pamuğun ham maddesi işlenerek elde edilen içine elyaf karıştırılan malzemeleri doğal ürünlerimizde kullanmayı uygun görmediğimizden, işlenirken doğallığından bir şey kaybetmeyen tamamen saf iğneleme tekniğiyle hazırlanan ithal pamukları en değerlilerimiz için kullanıyoruz.

100% doğal yün

Üretimimizde kullanılan %100 doğal yün malzemeler saf ve organik yapısıyla 4 mevsim kullanıma uygundur. Yaygın olarak bilinen yün malzemeler kışlıktır, pamuk ise yazlıktır algısının da aslında doğru olmadığını belirtmek isteriz. Hem saf pamuk hem de saf yün her mevsim kullanıma uygun, bakteri barındırmayan ve hava alan yapısıyla ferah bir uyku konforu oluşturmasıyla ön plandadır.

0-15 Yaş Ortopedik Çocuk Yatak Fiyatları

Çocuk yataklarının fiyatları içerisinde kullanılan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. WellMatt olarak kullanılan malzemeleri şeffaf bir şekilde sitemizde görebilirsiniz. Kullandığımız tüm doğal malzemeleri kendimiz ithal etmekteyiz ve bu sayede doğrudan son kullanıcıya en iyi kalite ve en uygun fiyat politikasıyla satış yapmaktayız. Ayrıca mağaza ve bayii giderlerimiz olmadığından bire bir aynı malzemeler kullanılan yatağı birçok markaya göre daha uygun fiyata sizlere sunabiliyoruz.

En uygun çocuk yatakları

En uygun çocuk yatakları 729 TL’den başlamaktadır. İhtiyaca, ölçüye ve içindeki doğal malzemelere göre değişkenlik göstermektedir.

En iyi çocuk yatakları

Büyüme çağında olan çocuklarınız için uykunun önemi anlatmakla bitmez. Okul başarısından fiziksel sağlığa kadar etkilidir. Uyku sırasında gün içinde yaşanan anılar ve bilgiler kaydedilir ve yeni bir güne hazırlık yapılır. Bu esnada çocuğunuzun uykusunun sürekli bölünüyor olması bu aktiviteleri olumsuz etkiler.

En iyi çocuk yatakları doğal malzemeler ile üretilen yataklardır. Visco yataklar büyüme çağı bitene kadar tavsiye edilmez. Nedeni ise daha kemik gelişimi tamamlanmayan çocukların içine gömülüp büyümeyi yavaşlatması olarak gösterilir. Lateks, yün, pamuk, Hindistan cevizi gibi doğal malzemeler hava geçirgenliği yüksek malzemelerdir. Doğal klima etkisi yaratır ve rahat bir uyku sağlar. Ayrıca yoğun alerjenler üzerinde yapılan testlerde de sünger, elyaf ve benzeri malzemelere göre kesinlikle daha iyi sonuçları vermektedir.

0-15 yaş çocuk yataklarında kullandığımız katmanlar neler ve bunun artıları nelerdir?

Dış yüzeyde tamamen doğal pamuk iplikleriyle hazırlanan, hem ferahlatan hem bakteri barındırmayan çıkarılıp yıkanabilen kılıflar kullanılır.

İçerisindeki hava kanalları ve destekleyici sert yapısı sayesinde yazın serin kışın ise sıcak tutma özelliğine sahip hindistan cevizi liflerinden eldilen Coco; özellikle bebek ve çocuk yataklarının vazgeçilmez katmanlarından biridir.

Hem klima etkisi oluşturan hem de kullanıldığı ortamda bakteri ve benzeri oluşumları engelleyen %100 doğal Hollanda yünü sayesinde her mevsim çocuğunuz rahat eder.

Yumuşak ve hava alan yapısıyla 4 mevsim rahat bir konfor ve uyku ortamını elde edebileceğiniz %100 doğal ithal pamuklar aracılığıyla en uygun konfor seviyesi yakalanabilmektedir.

Vücut ağırlığınıza uyumlu ve natürel bir uyku konforu oluşturan, kauçuk ağacının sütünden elde edilerek tamamen doğal bir şekilde hazırlanan doğal lateksler sayesinde çocuğunuzun kemik gelişimine en uygun sertlik ve rahatlık zemini oluşturulmuştur.

0-15 yaş arası çocuklar için sağlıklı yatağı nasıl seçerim?

Çocuklarımıza yedirdiğimiz, sürdüğümüz ve tenlerine değen herşeyin arkasını okumaya başladık. Ama yatakların okuyacağımız etiketleri yok demeyin. Yatağın içinde kullanılan malzemeleri öğrenin. Kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırın. Bu şekilde çocuğunuz için sağlıklı yatağı seçerken zorlanmazsınız.

Sağlıklı yatak seçimi için çocukların kemik gelişimini destekleyen, çocuğun içine gömülmeyecek sertlikte olması gerekir. İçerisinde 3 cm’lik hindistan cevizi lifi ve üzerinde lateks bulunan yatak modelleri bu konuda geçerli not alan modellerden biridir. Ayrıca uyku danışmanlarımıza çocuklarınızın terlemesi ve alerjisi olup olmadığını belirterek çocuğunuza özel yatak seçiminde destek alabilirsiniz. Unutmayın ki her çocuk kendine özgü özellikler taşır ve çocuğunuzun uyku alışkanlığını siz bilirsiniz. Bu konuda 7/24 uyku danışmanlarımız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.

0-15 Yaş çocuk yatağı seçerken doğru yatak ölçüsüne nasıl karar veririm?

Bebeğiniz için yatak almadan önce yatağınızı ne kadar süreyle kullanmak istediğinizi kendinize sormalısınız. Ayrıca yatağı koyacağınız odanın ölçülerini de dikkate alırsanız yatağınızı uzun süreli kullanabilirsiniz.

3-7 yaş aralığında aşağıdaki ölçülerde 12-14 cm kalınlığında tavsiye edilmektedir.

 • 70x130   80x140
 • 70x140   80x160
 • 80x130   80x150

8-15 yaş aralığında aşağıdaki ölçülerde 12-18 cm kalınlığında tavsiye edilmektedir.

 • 80x180   90x190
 • 90x200   100x200
 • 110x190   120x200

0-15 yaş çocuk yatağı seçerken yatak yüksekliği ne kadar önemlidir?

Kültür olarak genellikle yaylı ve yüksek yataklara aşina olduğumuz için yatak satın almak isterken aklımızın bir yerinde bu konu oluyor. Aslında hem yetişkinler hem de bebek ve çocuklar için yatak yüksekliğinin fazla olmasının hiç bir ek faydası yoktur. Örneğin bebeğiniz doğdu ve diyelim ki 50kg olduğu yaşa geldi. Hala 8cm kalınlığında bir yatağı kullanabilir çünkü yattığında yatağa uygulayacağı basınç maksimum yatakta 3-4cm lik bir eğilme oluşmasını sağlar. O yüzden yükseklikten ziyade yatağınızın içerisinde bulunan malzemelere özen göstermenizi öneriyoruz.

0-15 yaş arası ortopedik çocuk yatağının faydaları

 Artık çocuğunuz yetişkin olma yolunda adımlarını atmaya başlarken bunu destekleyecek ortopedik yatak seçimini yapmak da bir o kadar önemlidir. Bu konuda öncelikli tavsiyemiz yatağınızı mutlaka yaysız almanız yönünde olacaktır. Bu sayede yatağın içinde kullanılan yayların, süngerlerin ve yapıştırıcıların olumsuz etkileri çocuğunuza yansımamış olacaktır. Ayrıca omurgasını destekleyerek uyku esnasında omuriliği olması gereken eğride tutması kesintisiz uyku için önemlidir. Kesintisiz uyuyan çocuklar güne daha zinde başlar. Uyku esnasında gün içinde yaşadığı anıları kaydeder, büyüme hormonu çalışır ve vücut yenilenme sürecine girer. Bütün bunlar olurken huzurlu uyku ile çocuğunuzun gelişime destek olabilirsiniz.

0-15 yaş çocuklar için yatak yaylı mı yaysız mı olmalıdır?

Yaylı yatakların çocuğunuzun vücudunuza uyguladığı basınçtan kaynaklı olumsuz fiziksel koşullar oluşabilir. Aksine yaysız yataklar, uyku esnasında çocuğunuzun vücut basıncını orta sert yapısıyla doğru orantılı destekler ve omurganın olması gereken eğride kalmasını sağlar. Bu şekilde kalça omuz gibi bölgelerine çok yük binmediğinden ağrı olmaz ve uyku bölünmez. Kesintisiz uyku ile sağlıklı bir güne hazırlanır. Ayrıca yaylı yatakların içinde yaysızlara göre daha fazla bakteri barındırma ihtimali vardır çünkü hava geçirgenliği çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıfı olan yataklara göre daha azdır. Konumuz bebek ve çocuk olunca olabildiğince bakteri, akar vb mikroplardan uzak durmak gerekir.