DOĞAL LATEKS YATAKLAR

Listeleme Şekli Izgara Liste

34Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Kampüs
  "2cm Lateks"
  Özel fiyat: 9.359 ₺

  Normal Fiyat: 16.249,00 ₺

  Special Price 12.999,00 ₺

 2. Lateks Medium
  "4cm Lateks"
  Özel fiyat: 11.807 ₺

  Normal Fiyat: 20.499,00 ₺

  Special Price 16.399,00 ₺

 3. Lateks Soft
  "6cm Lateks"
  Özel fiyat: 14.192 ₺

  Normal Fiyat: 24.639,00 ₺

  Special Price 19.711,00 ₺

 4. Smart
  "8cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 15.148 ₺

  Normal Fiyat: 26.299,00 ₺

  Special Price 21.039,00 ₺

 5. Lateks 40
  "8cm Lateks"
  Özel fiyat: 15.983 ₺

  Normal Fiyat: 27.749,00 ₺

  Special Price 22.199,00 ₺

 6. Suite
  "11cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 19.306 ₺

  Normal Fiyat: 33.519,00 ₺

  Special Price 26.815,00 ₺

 7. Lateks 50
  "10cm Lateks"
  Özel fiyat: 20.326 ₺

  Normal Fiyat: 35.289,00 ₺

  Special Price 28.231,00 ₺

 8. Lateks 400
  "22cm Lateks"
  Özel fiyat: 30.302 ₺

  Normal Fiyat: 52.609,00 ₺

  Special Price 42.087,00 ₺

 9. Lateks 100
  "18cm Lateks"
  Özel fiyat: 26.357 ₺

  Normal Fiyat: 45.759,00 ₺

  Special Price 36.607,00 ₺

 10. Cocolat L
  "20cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 27.993 ₺

  Normal Fiyat: 48.599,00 ₺

  Special Price 38.879,00 ₺

 11. Cocolat XL
  "25cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 40.140 ₺

  Normal Fiyat: 69.689,00 ₺

  Special Price 55.751,00 ₺

 12. Lateks 200
  "25cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 34.138 ₺

  Normal Fiyat: 59.269,00 ₺

  Special Price 47.415,00 ₺

Listeleme Şekli Izgara Liste

34Ögeler

sayfa başı

Doğal Lateks Yatak Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Lateks, doğada bulunan, birçok bitkinin salgıladığı ve hava ile karşılaştığında katılaşan sütlü bir bitki özüdür. Yatak sektöründe son dönemde kullanılan en konforlu ve doğal ürünlerden biridir.

Genelde kauçuk bitkisinin sütlerinden elde edilir. Bu sütümsü sıvı hava ile temas ettiğinde köpük haline gelir, Lateks ismini alan bu malzeme, kalıplarda bloklar haline getirilir ve yatak üretiminde kullanılır. Lateks Yatakta bulunan hava kanalları doğal klima görevi görmektedir. Lateks bloklarının bağımsız hareketi sayesinde yan yana yatan iki kişi birbirlerinin hareketlerinden rahatsız olmadan uyuyabilirler. Her kiloda insanın rahat uyuyabileceği son derece konforlu bir yataktır. Doğal olması ve katkısız olması nedeni ile bebek ve çocuk yataklarında çok rahatlıkla kullanılır, gelişimlerini destekler.

Doğal Lateks Yatak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lateks yataklar, içerisinde kullanılan doğal lateks miktarına göre farklılık göstermektedir. Uyku esnasında temas ettiğiniz yüzeyde bulunan lateks miktarı arttıkça da konfor katsayınız en üst seviyeye çıkacaktır. Özellikle kilonuza, yatış pozisyonunuza ve benzeri uyku alışkanlıklarınızı belirterek uzun yıllar kullanabileceğiniz, ortopedik olarak size en uygun yatağı seçebiliyor olacaksınız.

Lateks yatak seçerken fiziki olarak yatağa dokunup denemenize gerek yoktur. Yatak seçimi teknik bir konu olduğu için 4-5 uyku alışkanlığınız ve kilonuza göre en uygun lateks yatağı kolaylıkla seçebilirsiniz. Bu konuda müşteri hizmetlerimiz size en doğru desteği kolaylıkla sağlayacaklardır.

Doğal Lateks Yatağın Faydaları

Lateks malzemenin, kas yapısı üzerinde rahatlatıcı ve dinlendirici bir fonksiyonu vardır. Dünyada kabul gören sağlıklı bir hammaddedir çünkü tamamen doğaldır. Çok sert veya çok yumuşak bir yatak omurgayı olması gerektiğinden farklı bir pozisyona getirir ki bu da huzursuz uykuya ve ağrılara sebep olur. Ancak bu olumsuz durum doğal lateks yataklarda karşınıza çıkmaz ve size maksimum rahatlığı sunar. Bununla birlikte doğal lateks malzemelerin hava geçirgenliği yüksek yapısı sayesinde uzun yıllar sizi ferahlatan ve yatak bakterilerinden uzak tutan konforu olacaktır.

Doğal Lateks Yatağın Visko Yatağa Göre Artıları

Konfor olarak birbirine çok benzeyen ve uyku esnasında vücudu destekleyip basıncı azaltarak, en sağlıklı uykuyu veren Visco ve Lateks malzemeler ; Üretim şekilleri ve birkaç yapısal özellikleri ile farklılık gösterir.

Visco, içeriğinde kimyasal bulunan, vücudu saran, yattığınızda biraz daha gömülme hissi yaratan sizi saran bir yataktır. Yatak üretilirken tamamı visco malzemeden yapılmaz, visco’nun altında onu destekleyecek süngerler kullanılır. Çünkü tamamen visco malzemede uyumak mümkün değildir. Yatağınıza yattığınızda yavaş yavaş şekil alır ve daha sonra eski halini alır. Hassas bir malzeme olan Visco’nun yoğun sulu ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir. Uzun süre suya maruz kaldığında deforme olmaya elverişlidir. Yoğunluk oranı yataktan yatağa değişiklik gösterebilir. Kilonuza uygun yoğunlukta Visco içeren bir yatak tercih etmeniz gerekir. Ayrıca özellikle yüzüstü yoğun uyuyanlarda önerilmeyen bir yatak çeşididir.

Lateks ise tamamen doğal, doğadaki Kauçuk ağacının öz sütünden elde edilen, köpüksü bir malzemedir. Visco gibi vücudu destekler, yattığınız da vücut boşluklarınızı doldurur ancak, Visco gibi sarmaz. Yattığınızda gömülme hissi yaşamazsınız ve bu konfor sizin için fazlasıyla ortopedik yapıdadır. Aynı zamanda yay gibi daha tepkili bir yapısı vardır. Hemen eski haline döner. Uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklıdır. Her kiloda insanın çok rahat kullanabileceği bir yataktır.

Doğal Lateks Yatağın Sağlık Üzerindeki Etkisi

İçerisindeki hava kanalları sayesinde vücut basınç dengesini korur ve uyandığınızda güne daha zinde başlayabilirsiniz. Yaylı yataklardakinin aksine lateks yataklar vücudunuza yoğun bir direnç göstermezler ve bu sayede kas ve eklem ağrıları oluşmaz. Ferah ve hava kanallı yapısı sayesinde bakteri barındırmaz ve sağlığınızı önemser. Yoğun alerjenler üzerinde yapılan testlerde %95 oranında en iyi sonucu verdiği için özellikle alerjik rahatsızlığı olanların kullanması gereken bir yatak çeşididir. Yapılan araştırmalar sonucunda da yenidoğan ve çocuk yatakları için de kemik gelişimini en iyi şekilde destekleyen yapıya sahip olduğu tespit edilmiştir.

Ortopedik Doğal Lateks Yatakların Artıları

 • Uykuya dalma sürenizi kısaltır.
 • Gece uyanmalarını minimize eder ve kesintisiz bir uyku için ortam sunar.
 • Güne daha enerjik ve dinlenmiş başlamanızı sağlar.
 • İleride oluşabilecek ve var olan fiziksel rahatsızlıklarınızı (bel, boyun, vb.) minimize ederek sağlığınızı korur.
 • Uykunuz hafifse eşinizin gece hareketlerinden etkilenmeden uykunuza devam edebilirsiniz. Çünkü yatağınızda titreşim ve sallanma oluşmaz.

Doğal Lateks ve Lateksit Farkı Nedir?

Yatak piyasasında lateksit, pu lateks ve doğal lateks olmak üzere farklı ürünler kullanılmaktadır. Bunlardan lateksit ve pu lateks bilinen standart süngerlere sonradan verilen bir isimdir ve gerçek lateks ile bir alakası yoktur. Süngerler üzerinden yapılan bir kesim işlemiyle kanallar açılır ve bu malzemeye lateksit veya pu lateks gibi isimler takılır.

Doğal lateks ise hem yapısı hem de rahatlığı bakımından çok daha özel bir üründür ve maalesef Türkiye’de üretilememektedir. WellMatt olarak biz de dünyanın en büyük doğal lateks üreticileriyle işbirliği içerisinde olup hammaddemizi Belçika ve Hollanda gibi ülkelerden ithal ediyoruz. Doğal lateks ise;

 • Hava geçirgenliği vardır,
 • Bakteri barındırmaz,
 • Orta yumuşak bir konfora sahiptir,
 • Vücut basınç bölgelerinizi doğru orantılı destekler,
 • Çevre dostudur,
 • Uzun ömürlüdür,
 • Hiçbir şekilde koku yapmaz

Doğal Lateks Yatağı Kimler Tercih Etmeli?

Gece boyunca huzursuz yatıyorsanız veya sabah kalktığınızda yorgun ve dinlenememiş güne başlıyorsanız artık yatağınızı değiştirmenin zamanı gelmiştir. Türkiye’de uzun yıllardır yatak satıcıları tarafından kullanıcıları doğru yönlendirememe gibi bir problem oluşmuştur. Müşterilerimizin nerdeyse tamamında gördüğümüz konu kısaca şöyledir; kimse aslında uyku alışkanlığına uygun bir yatakta yatmamış ve bununla ilgili sorunlar yaşıyor. Ama bu sorunlar da genelde yatakla bağdaştırılmaz ama birebir yatakla ilgili olduğunu yatağını değiştirdiğinde anlarlar. Bu yüzden doğal lateks yatakların tercih edilip edilmemesi yönündeki yönlendirmeyi lütfen uyku danışmanlarımıza bırakın ve bu sayede size en doğru ürün alternatiflerini sunabiliyor olalım.

Doğal Lateks Yatak Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Lateks yatak fiyatları, içerisinde kullanılan doğal lateks miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü ithal ve çok sağlıklı bir doğal malzeme olduğu için sünger ve viskoya göre çok daha pahalı bir hammaddedir. WellMatt yatakları içerisinde kendinize uygun lateks yataklar bulabileceğiniz gibi aynı zamanda da en iyi doğal lateks yatak modellerini de bulabilme imkanınız vardır.

Uygun Lateks Yataklar

Lateks yatak konofruyla tanışmak istiyorsanız ve bunun için bütçenizi de çok aşmak istemiyorsanız ürünlerimiz içerisinde 2-4-6-8-10cm doğal lateks katmanlara sahip yataklarımızı tercih edebilirsiniz. Bu yataklarımızın altında yüksek mukavemete sahip destekleyici süngerler bulunmaktadır ve yatak yükseklikleri 17-23cm arasında değişkenlik göstermektedir.

En iyi Lateks Yataklar

Bir de koleksiyonumuz içerisinde sadece doğal lateks ve hatta hindistan cevizi lifleri kullandığımız özel yataklarımız bulunmaktadır. Bu yataklar ise çift taraflı kullanılabilme özelliğine sahiptir ve her 2 yüzeyinde de farklı konfor yapısını bulabileceğiniz modellerdir. Koleksiyonumuz içerisinde olan en iyi lateks yataklar ortalama 18cm ve 30cm arasında değişen yatak yüksekliklerine sahiptir. Bu konuda seçiminizi yaparken uyku danışmanlarımızdan yardım almayı lütfen ihmal etmeyin.