YÜN YORGANLAR

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

3Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Yün Bebek Yorganı
  "95x145"
  Özel fiyat: 2.552 ₺

  Normal Fiyat: 3.939,00 ₺

  Special Price 3.545,00 ₺

 2. Yün Yorgan Tek Kisilik
  "155x215"
  Özel fiyat: 3.524 ₺

  Normal Fiyat: 5.439,00 ₺

  Special Price 4.895,00 ₺

 3. Yün Yorgan Çift Kisilik
  "195x215"
  Özel fiyat: 4.068 ₺

  Normal Fiyat: 6.279,00 ₺

  Special Price 5.651,00 ₺

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

3Ögeler

sayfa başı

Yün Yorganlar Hakkında Merak Ettikleriniz

Yün dolgulu yorganlar, koyunların mevsimsel olarak kırpılmasıyla elde edilen tamamen doğal yünden üretilmektedir. %100 organik ve geri dönüştürülebilir bir ürün olan yün, toprağa karışabilen doğal bir üründür. Yünden üretilen yorganlar, sağlıklı ve kaliteli bir uyku ortamının oluşmasında etkilidir. Firmamızın özel üretim, yün yorganları şunlardan oluşmaktadır:

 • 155 x 215 ölçülerinde tek kişilik yün yorgan
 • 195 x 215 ölçülerinde çift kişilik yün yorgan
 • 95 x 145 ölçülerinde yün bebek yorganı

Tüm bu ürünler özel olarak üretilen ortopedik uyku ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Kaliteli bir uyku ortamının oluşmasında yatak ve yastık kadar etkili olan yorganların da en iyi şekilde seçilmesi gerekmektedir. Çünkü terletmeyen, nem absorbsiyonu olan ve vücudun havalanmasını sağlayan ideal ağırlıktaki yorganlar gece boyunca kesintisiz uyku sağlamasının yanında kasların ve eklemlerin de en iyi şekilde dinlenmesinde pozitif etkili olmaktadır.

Firmamızın kurumsal internet sitesi üzerinden satışa sunulan yün yorganlarımız, sahip olduğu özellikler ile en çok tercih edilen ortopedik uyku ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Hazır Yün Yorganların Üretiminde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Yün yorganların üretiminde kullanılan malzemeler, yorganın adından da anlaşılacağı üzere %100 organik ve doğadan elde edilen ürünler olan yün ile pamuktur. İç dokusunda tamamen ithal Hollanda yünü kullanılan yorganlarımızda aynı zamanda pamuk dokusuna sahip dış kılıf da bulunmaktadır. Dolayısıyla firmamızın satışa sunduğu yün yorganların üretiminde kullanılan doğal malzemelerin oranları şu şekildedir:

 • Yorganın iç dokusu, 300 gr / m2 doğal ve tamamen ithal Hollanda yünü kullanılarak üretilmiştir.
 • Yorganın kapitone adı verilen dış kılıfı 62 tel - %100 pamuktan üretilmiştir.
 • Yorganın iç astarı 15 gr / m2 hacminde dokuya sahiptir.

Firmamızın 30 gün içinde koşulsuz şartsız ve ücretsiz iade imkanı sağladığı tüm yün yorganlarımız 2 yıl garanti kapsamına alınmaktadır. Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo ile gönderilen yün yorganlarımız özel ambalaj içerisinde muhafaza edilerek en geç 3 gün içinde teslim edilmektedir. Firmamızın kurumsal internet sitesini ziyaret ederek birbirinden kaliteli tek kişilik veya çift kişilik yün yorganları indirimli fiyatlardan yararlanarak satın alabilirsiniz. Ayrıca firmamızda kapıda ödeme ve 9 taksit seçenekleri de bulunmaktadır.

Yün Yorganların Avantajları Nelerdir?

Yün yorganların avantajları, diğer yorgan çeşitleri ile yün yorgan arasında kararsız kalan kişiler tarafından merak edilmektedir. Tamamen doğada bulunan bir maddeden koyunların mevsimsel olarak kıllarının kırpılmasıyla elde edilen yünler, %100 organik olması bakımından pek çok avantaja sahiptir. Bunlar;

 • Boncuk yün teknolojisiyle üretilen yün yorganlar topaklanma yapmaz ve bu sayede hacmini kaybetmeden veya deforme olmadan uzun süreli kullanıma uygundur.
 • Yün yorganların iç dokusu hava kanallarına sahiptir. Bu sayede herhangi bir özel çaba göstermeksizin yorgan hava sirkülasyonu sağlar. Yün yorganlar antibakteriyel özelliğe sahiptir ve bakteri oluşumunu engeller.
 • Yün yorganların gece terlemesinden şikayetçi olanlar için idealdir.
 • 4 mevsim kullanılabilir, kışın vücudu ideal sıcaklığında tutarken yaz sıcaklarında ise serinletici etkiye sahiptir.
 • Yün doğası gereği ateş almayan yani tutuşmayan bir üründür.
 • Organik olması sebebiyle elyaf, polyester ve diğer sentetik ürünlerin aksine alerji yapmaz. Bununla birlikte küçük çocuklar ve bebekler için oldukça sağlıklıdır.
 • Koku yapmaz ve vücudun ideal nem dengesinde korunmasını sağlar.
 • Hacmini kaybetmez ve uzun süre deforme olmadan kullanılabilir.
 • Topaklanma yapmaz, yorganın her yerine aynı ölçüde yayılır.
 • Özel fermuar sistemi sayesinde dış kılıfından kolay bir şekilde çıkarılabilir ve yıkanabilir.

Yün Yorganların Sağlıklı Uyku Açısından Faydaları Nelerdir?

Yün yorganların sağlıklı ve kaliteli uyku açısından faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yün yorganlar, ortopedik yatak ve yastıklar ile birlikte kullanıldığında en ideal uyku ortamı oluşmasını sağlar.
 • Uyku sırasında vücut sıcaklığının ve neminin korunması sağlayarak terletmez, koku yapmaz. Bu sayede kesintisiz uyku çekilmesi mümkün olur.
 • Yüne alerjisi olanlar için özel teknolojisi sayesinde kaşıntı ve kızarıklık yapmaz. Bu sayede herkesin yün yorgan konforuyla uyuyabilmesi sağlanır.
 • Yumuşaklığı ve ideal ağırlığı ile uykuya dalmakta zorlanan kişilerin kullanımı için idealdir. Uyku problemlerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Yün Yorgan Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yün yorgan fiyatları bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliklerin en temelinde, yorganın üretiminde kullanılan yünün gerçek yün olması yani %100 organik olması gelmektedir. Doğal yünden üretilen yorganların fiyatları da doğal olarak yüksek olacaktır. Bununla birlikte %100 ithal yünden üretilen yorganlar da standart yün yorganlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Yün yorganın tek kişilik ya da çift kişilik olması yani ölçüleri de fiyatlar üzerinde etkilidir. Bunun yanında yün yorganın kolay çıkarılabilir fermuarlı dış kılıfa sahip olması da yün yorgan fiyatlarında etkisi olan faktörlerden biridir. Firmamızın uygun fiyatlı yün yorganlarını indirimli fiyatlar üzerinden internet sitemiz aracılığıyla satın alabilirsiniz.