BEBEK & ÇOCUK YATAKLARI

RSS Kaynağına Abone Olun
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

15Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Pamuk Baby
  "Park Yatak"
  Özel fiyat: 4.140 ₺

  Normal Fiyat: 7.189,00 ₺

  Special Price 5.751,00 ₺

 2. Woco Baby
  "Park Yatak"
  Özel fiyat: 4.428 ₺

  Normal Fiyat: 7.689,00 ₺

  Special Price 6.151,00 ₺

 3. Yün Baby
  "Park Yatak"
  Özel fiyat: 5.114 ₺

  Normal Fiyat: 8.879,00 ₺

  Special Price 7.103,00 ₺

 4. Prima
  "Kuştüyü"
  Özel fiyat: 5.310 ₺

  Normal Fiyat: 9.219,00 ₺

  Special Price 7.375,00 ₺

 5. Wocolat Baby
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Özel fiyat: 5.914 ₺

  Normal Fiyat: 10.269,00 ₺

  Special Price 8.215,00 ₺

 6. Ashley Pamuk
  "Pamuk"
  Özel fiyat: 6.053 ₺

  Normal Fiyat: 10.509,00 ₺

  Special Price 8.407,00 ₺

 7. Lateks XS
  "4cm Lateks"
  Özel fiyat: 6.151 ₺

  Normal Fiyat: 10.679,00 ₺

  Special Price 8.543,00 ₺

 8. Coco Baby
  "3cm Coco"
  Özel fiyat: 6.865 ₺

  Normal Fiyat: 11.919,00 ₺

  Special Price 9.535,00 ₺

 9. Wocolat 12
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Özel fiyat: 7.291 ₺

  Normal Fiyat: 12.659,00 ₺

  Special Price 10.127,00 ₺

 10. Lateks
  "4cm Lateks"
  Özel fiyat: 7.493 ₺

  Normal Fiyat: 13.009,00 ₺

  Special Price 10.407,00 ₺

 11. Coco
  "Pamuk-Yün-Coco"
  Özel fiyat: 7.786 ₺

  Normal Fiyat: 13.519,00 ₺

  Special Price 10.815,00 ₺

 12. Cocolat XS
  "7cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 7.786 ₺

  Normal Fiyat: 13.519,00 ₺

  Special Price 10.815,00 ₺

 13. Cocolat
  "13cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 10.315 ₺

  Normal Fiyat: 17.909,00 ₺

  Special Price 14.327,00 ₺

 14. Wocolat 16
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Özel fiyat: 10.741 ₺

  Normal Fiyat: 18.649,00 ₺

  Special Price 14.919,00 ₺

 15. Lateks 100
  "18cm Lateks"
  Özel fiyat: 11.836 ₺

  Normal Fiyat: 20.549,00 ₺

  Special Price 16.439,00 ₺

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

15Ögeler

sayfa başı

Bebek Yatakları Hakkında

Anne ve babaların en çok kaygılandıkları ve hassas davranmaya çalıştıkları bebek ürünlerinin başında uygun yatak seçimi gelmektedir. Yanlış yatak seçiminin bebeklerde çeşitli sağlık sorunlarına ve akut sağlık sorunlarına neden olduğu göz önüne alındığında yatak seçmek ciddi bir araştırma seçimi gerektirmektedir. Yanlış yatak seçimi ve yatak içi aksesuar gibi bebeklerin sürekli kullandıkları ve temas halinde oldukları ürünler onların konforu kadar sağlıkları içinde etkili ürünlerdir. Günlerinin büyük kısmını uykuda ve çevresini tanımakla geçirdikleri konfor alanlarının sağlıklı ve güvenilir olması gerekmektedir.

İyi ve dinledirici bir uyku, fiziksel ve psikolojik gelişimi açısından bebekler için önemli bir unsurdur. Bebeklerin bağışıklıkları düşük ve yapıları hassastır. Bu nedenle çevresel etkilere karşı savunmasızdırlar. Kemik gelişimleri tamamlanmadığından hala yumuşaktır. Omurgaları her geçen gün oluşumunu tamamlamaktadır. Uygun bir bebek yatağı seçimi yapmakta

Bebek&Çocuk yatağı seçiminde yatağın çocuk ve bebeklerin içine gömüleceği kadar yumuşak ve gevşek bir malzemeden olmaması gerekmektedir. Elastik yapısıyla omurgayı destekleyici ve yumuşak bir dokunuşu etkisi yapmalıdır. Rahatsız edecek kadar keskin bir sertlik yerine tutarlı düz yatak zemini sağlamalıdır. Poliüretan ve diğer sentetik ürünler kullanılmayan organik ve doğal malzemelerden oluşturulmuş doğal bebek yatağı seçmeniz ideal olacaktır.

WellMatt olarak doğallığa önem vermeyi kendimize ilke haline getirdik. Özellikle bebek ve çocuk yataklarında gösterdiğimiz hassasiyet ile yolumuza devam etmekteyiz. Tamamen doğal pamuk iplikler, hindistan cevizi liflerinden elde edilen Coco, %100 doğal Hollanda yünü, %100 doğal ithal pamuklar ve kauçuk ağacının sütünden elde edilerek tamamen doğal bir şekilde hazırlanan doğal lateksler ile bebekleriniz sağlıkla uyusun. Günde 16 saat uyuyan bebeklerimizin doğal ve organik bir yatak da uyuması hem sağlık açısından hem de uyku konforunu sağlamak adına çok önemlidir. Kullanılan malzemelerin özelliklerini öğrenin. Bu şekilde çocuğunuz için sağlıklı yatağı seçerken zorlanmazsınız. Sağlıklı yatak seçimi için çocukların kemik gelişimini destekleyen, çocuğun içine gömülmeyecek sertlikte olması gerekir. İçerisinde 3 cm’lik hindistan cevizi lifi ve üzerinde lateks bulunan yatak modelleri bu konuda geçerli not alan modellerden biridir. Ayrıca uyku danışmanlarımıza çocuklarınızın terlemesi ve alerjisi olup olmadığını belirterek çocuğunuza özel yatak seçiminde destek alabilirsiniz. Unutmayın ki her çocuk kendine özgü özellikler taşır ve çocuğunuzun uyku alışkanlığını siz bilirsiniz.

 • Yenidoğan, 1 yaş ve 2 yaş bebeklerde kemikler oldukça yumuşaktır. Kafalarını dik tutmaları kemiklerinin gelişmeye başladığının bir göstergesidir. Kemik gelişimi destekleyen bir yatak olması en önemli faktörlerden biridir. Sağlıklı bir kemik gelişimi için bebeklerinde omurga eğrinin düz olması, bebeğinizin ne çok sert ne de içine gömülecek kadar yumuşak bir yatak olmamasına özen göstermelisiniz.
 • Bebeğinizin yattığı yüzeyin doğal, nefes alabilen, anti baktariyel ve anti alerjenik olmasına dikkat etmelisiniz. Lateks bebek yatakları, değişen kilo ve boy uzaması fiziki değişimlerine dengeli bir yüzey sunarken, pamuk ise hava geçirgen yapısıyla yatak içi serinliği destekleyecektir.
 • Ev akarı olarak bilinen yatak böceklerinin insanlığına olumsuz etkileri bebeklerde solunum ve cilt sorunlarına neden olabilmektedir. Akarlar için en iyi üreme hava geçirgenliği düşük ve nemli ortamlardır. Yaylı yatakların yay yüksekliğinden dolayı boşta kalan alanları yeterli şekilde temizlemek için imkan sağlamadığında toz akarı ve yatak hijyenini olumsuz etkilemektedir. Bu riskleri minimuma indirmek için yaysız ve doğal bebek yatağı seçebilirsiniz. Yenidoğan, 1 yaş ve 2 yaş bebeklerde yüksek bir yatak, düşme riski oluşturacağından dolayı yatak çevresi korkuluksuz kullanımı sakıncalıdır. Yenidoğan, 1 yaş ve 2 yaş bebekler için tasarlanan bebek park yataklarında ortalama 8cm yatak yüksekliği tercih etmelisiniz.
 • Yapımı sürecinde doğal bebek yataklarının bir avantajı da yüksek derecede kanserojen içeren yapıştırıcılar içermemesidir. 1 yaş bebekler çevresindeki cisimleri tanımak için ısırma ve emme eğiliminde olurlar. Kullandıkları yatak ve uyku ürünlerinin bu nedenle doğal ve organik olması bebekleri sağlığı bakımında çok önemlidir.
 • Bebek yatağınızın kılıfının çıkarılıp yıkanabilir olması hijyen açısından en önemlidir. Bebek yataklarında %100 pamuktan doğal kumaşlar kullanılarak hazırlanan yatak kılıfı tercih etmek bebeğinizi sağlığı bakımında önemlidir. Pamuk, nem emici ve hava alabilen bir malzemedir. Bebeklerin bir şekilde yutması halinde herhangi ciddi sorun hissetmeden vücutlarından atabileceği bir liftir.

Bebek Yatak Modelleri ve Fiyatları için Tıklayın

Yenidoğan Bebek Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek ve çocuk yatağı seçiminde yatağın çocuk ve bebeklerin içine gömüleceği kadar yumuşak ve gevşek bir malzemeden olmaması gerekmektedir. Elastik ve yumuşak bir dokunuş etkisi yapmalı ve rahatsız edecek kadar keskin bir sertlik yerine tutarlı düz yatak zemini sağlamalıdır.

0 - 3 yaşına kadar yenidoğan bebeklerde uyku hem ruhsal hem de fiziksel olarak büyük önem taşımaktadır. Yeni doğan bebeklerin uykuları çok hafiftir ve bu durum 1 yaşında itibaren yerini yavaş yavaş derin uykuya doğru değiştirir. 1 yaş, 2 yaş ve 3 yaş bebeklerin uykuları giderek çevresel gürültülerden daha az etkilenmeye başlayacaklardır.

Belirli alışkanlıklarda bu yaş aralıklarında edinilmeye başlanmaktadır. Uyku saati düzeni, yatağına geçiş ve yatak çevresi düzeni giderek şekillenmeye başlamaktadır. Bebek ve çocukların yüzüstü uyuması yerine cenin pozisyonunda(yan) veya sırt üstü uyuması doğru uyku pozisyonu için önerilmektedir. Genellikle tüm hayatı boyunca edineceği uyuma pozisyonu, 1 yaşından itibaren edinilmeye başlamaktadır.

Yenidoğan bebekler, annelerinin kokusunu hissederler ve annelerinin yanında kendilerini daha güvende ve huzurlu hissetmektedirler. Bu nedenle bebeğinizin beşiğini kendinize yakın tutmanızda fayda var. Anne ve babalar bebeklerini aralarında uyutmak yerine yatak yanı bir beşikte uyutmalıdırlar. Çünkü yetişkinler için tasarlanan bir yatak çocukların omurilik sağlığını olumsuz yönde etkileyebildiği gibi yetişkin yataklarında kullanılan nevresim, çarşaf gibi uyku ürünlerindeki sentetik içeriklere maruz kalabilirler. Bu da yenidoğan bebeklerde astım ve diğer solunum yolu hastalıklarına neden olabilmektedir.

Yenidoğan bebek yatağı seçiminde en önemli konulardan biride yatak yüzeyinin sert mi yoksa yumuşak mı olacağıdır. Bebekler için düşünüldüğünde ilk akla gelen bebek yatağının onları adeta bir bulut kadar hafif ve yumuşak bir yüzey olması gibi aklınıza geliyor olabilir. Fakat yumuşak bir yenidoğan bebek yatağının özellikle 1 yaş, 2 yaş ve 3 yaş bebeklerde duruş bozukluklarına, yüzüstü yataklarında nefes alma zorluklarına ve çeşitli ağrı şikayetlerine neden olacağını unutmamak gerekir. Bu nedenle anne ve babalar için konforsuz sayılabilecek Sert etkili yatak yüzeyi bebeklerimizin gelişimleri için son derece faydalıdır. 0-2 yaş yenidoğan bebeklerde sert bir yatak yüzeyinde ve onu takip eden 3 yaş, 4 yaş ve 5 yaşlarında ise orta yumuşak yatak yüzeyine geçişler hem uyku davranışlarına hem de gelişimlerine katkı sağlayacaktır.

Ortopedik Çocuk Yatakları Hakkında

2 yaş itibari ile bebeklik döneminin bittiği bilimsel olarak kabul edilmiştir. Çünkü bebekler artık kendi kişilerini oluşturmaya başlarlar. 3 yaştan 13 yaşa kadar çocukluk yaşı olarak kabul edilir. Bu yaş aralığında uyku esnasında gelişim çağındaki çocukların kesintisiz ve sağlıklı uyumaları çok önemlidir. Gün içinde öğrenilen bilgilerin gece boyunca hafızaya işlendiği, fiziksel olarak kasların geliştiği bir zaman aralığında yatağın çocuğunuzu desteklemesi bu gelişimleri artırabilir.

Yenidoğan, 1 yaş, 2 yaş ve 3 yaş bebeklerde, toz akarı ve bakteri barındırmaması açısında yün bebek yatağı tercih edilebilir. 10 yaş ve üzeri çocuklarınız içinse blok lateks (tek katmanlı) bir yatak hem hipoalerjenik hem de anti bakteriyel olmaması açısında gayet sağlıklı bir tercih olabilir. Çocuk yataklarında bilinen 32-36 dansite yoğunluğa sahip olması gerektiği yönlendirmesi yanlıştır. Bu dansitelerde aldığınız bir sünger yatak çok yumuşak, çok sert veya orta sertte olabilir. Genelde yüksek dansite süngerlerin sert sünger gibi algılanması doğru değildir. 32 dansite bir süngeri çok sert yapabileceğiniz gibi oldukça yumuşakta yapabilirsiniz. Dansite olarak adlandırılan yoğunluk terimi aslında m3 başına düşen kilogramı anlatmaktadır. Sertlik veya yumuşaklıkla alakalı bir terim değildir. Bu durum sadece şunu etkiler, kullanılan sünger yoğunluğu arttıkça malzemenin kullanım ömrü artar. Böylece Ortopedik çocuk yatağı serttir algısı yanlıştır. Bu durumda ortopedik çocuk yatağı demek çocuğunuzun fiziksel özelliklerine uygun, onu destekleyen malzemelerden üretilmesi gerekir. WellMatt Yatak olarak çocuklarınız için özenle hazırlanmış doğal yataklarımızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Çocuk Yatak Modelleri ve Fiyatları için Tıklayın

Çocuk Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk yatağı seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerin konuların başında yatak üretiminde kullanılan ürünlerin doğal ve organik olmasının yanı sıra yatak ölçüsü seçimde çok önemlidir.

Yaşlara göre yatak ölçüsü seçimi yapmak bebek ve çocukların konfor alanlarını geniş ve ferah hissetmeleri açısında önemlidir.

Yenidoğan bebek yatak ölçüleri (bunlara 1 yaş, 2 yaş ve 3 yaş bebeklerde dahil) beşik için kullanım olacağından 40x80cm, 50x90cm ve 65x95cm ölçülerindeyken, 4 yaş, 5 yaş, 6 yaş ve 7 yaş kullanımlarda 70x120cm, 70x140cm ve 80x130 montessori çocuk yatakları ve park yataklar için tercih edilebilir ideal ölçüler olacaktır.

7 yaş, 8 yaş, 9 yaş, 10 yaş çocuk yatak ölçülerinde ise 80x150cm, 80x160cm ölçüleri bebeklik çağından oyun ve hareketlilik bakımında en çok aktif oldukları çocukluk çağlarında yeterli konfor alanı sağlayacaktır.

11 yaş, 12 yaş, 13 yaş, 14 yaş ve 15. Yaş çocuk yatak ölçülerinde de ise çocukluk çağından genç birey olma yolunda hızla değişin boy ve kilo farklılıklarına karşı sağlıklı bir alan oluşturması bakımından 90x190cm, 100x200cm ve 120x200cö ölçülerinde bir yatak seçmek oldukça faydalı ve uzun kullanıma ve değişen konfor ihtiyaçlarına cevap verebilecektir.

 • Yüksek kanserojen içeren yapıştırıcılardan içeriyor mu?
 • WellMatt tüm ürünlerde doğallığa önem verdiği gibi yatakların üretim aşamasında kullanılan yapıştırıcıları da özenle seçmiştir. Özellikle bebek ve çocuk yataklarında kimyasal içermeyen su bazlı yapıştırıcılar kullanılır. Bu sayede en değerlinizi doğal ve kanserojen içermeyen bir yatakta sağlıklı uyku ile gelişimini destekleyebilirsiniz.

 • Doğal malzeme mi? Terletir mi?
 • Sadece süngerden oluşan bir yatak bebekler ve çocuklar için önerilmemektedir. Temas edilen yatak yüzeyinde doğal malzemeler yerine sünger, visco veya elyaf kullanılması halinde bebeğiniz veya çocuğunuz için olumsuz durumlarla karşılaşma olasılığınız artar. Bu yüzden sadece sünger, visco veya elyaf içeren bir yatak terlemeyi tetikleyebilir ve alerjen bir yapıya sahip olabilir. Bu etkileri azaltmak için süngerin üstüne minimum 2-3 cm doğal malzemeler kullanılmasını öneriyoruz.

 • Kılıfı yıkanabilir mi?
 • Yaylı yataklar, bebekler ve çocuklar için uygun değildir. Yaylar yapısı gereği sert ve dirençli bir malzemedir ve haliyle bebeklerin ve çocukların bu dirençle karşılaşması fiziksel problemlere yol açabilir. Bunların yani sıra yayların arasında biriken toz akarlarının alerjiye neden olabilir, çünkü bu tip yataklar fermuarlı kılıfa sahip olmadığı için havalandırılması pek mümkün değildir. Bundan dolayı da yatağınız sürekli bakteri ve toz akarı üretir.

Tek yatak İki Farklı Konfor

Yenidoğan bebek ve çocuk yatakları dış yüzeylerinde kullanılan malzemelere göre iki farklı etkiye sahiptir. İki farklı yatak yüzeyinin yenidoğan bebeklerin ilerleyen yaşlarına destek sağlamaktadır. Yenidoğan bebekler, başlangıçta yatağın sert tarafını kulllanırken, 4 yaşına geldiklerinde konfor isteklerine göre yatağın orta-yumuşak yüzeyine geçiş yapabilmektedir.

Hem konfor hem de oyun alanı olarak kullanılan çocuk yatakları özellikle 5 yaş, 6 yaş ve 7 yaş çocukların fazlasıyla zaman geçirdikleri bir yerdir. Yenidoğan bebeklerde ise yatak yüzeyi bebeğinizin kişisel temizliğini yapabildiğiniz bir alan olmaktadır. Bu nedenle sağlam ve kolay kirlenmeyen bakteri üremesine karşı anti mikrobiyel çocuk yatakları seçimi önemlidir. 0 - 7 yaş bebek yataklarda, hindistan cevizi lifi ile sağlamlığı, lateks katman ile serinliği aynı anda elde edebilirsiniz.