VISCO YATAKLAR

Listeleme Şekli Izgara Liste

27Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Kampüs
  "2cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 6.513 ₺

  Normal Fiyat: 11.309,00 ₺

  Special Price 9.047,00 ₺

 2. Chrome
  "4cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 8.766 ₺

  Normal Fiyat: 15.219,00 ₺

  Special Price 12.175,00 ₺

 3. Bronze
  "5cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 9.751 ₺

  Normal Fiyat: 16.929,00 ₺

  Special Price 13.543,00 ₺

 4. Silver
  "7cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 11.968 ₺

  Normal Fiyat: 20.779,00 ₺

  Special Price 16.623,00 ₺

 5. Gold
  "9cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 14.963 ₺

  Normal Fiyat: 25.979,00 ₺

  Special Price 20.783,00 ₺

 6. Diamond
  "9cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 17.786 ₺

  Normal Fiyat: 30.879,00 ₺

  Special Price 24.703,00 ₺

 7. Viscolat
  "9cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 14.618 ₺

  Normal Fiyat: 25.379,00 ₺

  Special Price 20.303,00 ₺

 8. Viscolat L
  "13cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 20.879 ₺

  Normal Fiyat: 36.249,00 ₺

  Special Price 28.999,00 ₺

 9. Viscolat XL
  "17cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 28.442 ₺

  Normal Fiyat: 49.379,00 ₺

  Special Price 39.503,00 ₺

Listeleme Şekli Izgara Liste

27Ögeler

sayfa başı

Visco Nedir?

Visco, dokunduğumuzda ya da yattığımızda vücudumuzun şeklini alan akıllı süngerin ismidir.

Hafızalı ya da akıllı sünger adıyla da bilinen (Memory foam) 1960’lı yıllarda Amerikan Uzay Araştırma Dairesi (NASA) tarafından astronotların seyahatleri sırasında omurgaya binen yükü ve basıncı azaltmak için geliştirilmiş bir teknolojidir. Sonraki yıllarda, kullanımının rahatlığı ve işlevselliği nedeni ile endüstri ortamına da sunulmuştur. Ayrıca Visco Yatak Nedir? Visco Yatak Ne Demek? merak ediyorsanız detaylı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Visco Elastic malzeme vücudunuzun ağırlığı ve sıcaklığı ile beraber yatağa yaptığınız basınç sonrasında yumuşar ve vücudunuzun şeklini alır. Ayrıca; visco yataklar açık hücreli bir yapıya sahip olduğu için, hijyen açısından sıradan yataklara oranla bakterilere karşı son derece dayanıklı olup, mikropların neden olduğu küf, akar, ve kokuları barındırmaz.

linki eklenecek yazı

Visco Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Visco yataklar, özellikle ortopedik konfor sunmaları bakımından fazlasıyla önerilen ürünlerdir. Ancak memnun kalanlar kadar memnun kalmayanların da olduğu araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

Visco yatak seçerken dikkat edilmesi gereken 3 temel başlık vardır;

 1. Visco kalınlığı ve yoğunluğu (dansite);
 2. Kilonuz
 3. Yatış pozisyonunuz (yan, yüzüstü veya sırtüstü)

Kilonuza uygun visco kalınlığı ve yoğunluğu seçiyor olmanız çok önemlidir. Aksi taktirde istenmeyen memnuniyetsiz durumlar oluşabilir. Örneğin; 80 kilosunuz ve 2-3-4cm 50-60 dansite visco yoğunluğuna sahip yatak tercih ettiniz. Bu durumda yattığınızda hem yoğunluk hem de kalınlık az olduğu için siz visco katmanız ezerek altındaki sünger kısmına temas ederek uyuyor olacaksınız ve bu da sizde memnuniyetsiz bir uyku ortamı oluşturacaktır.

Ayrıca yatış pozisyonunuz yine visco yatak seçiminde çok önemlidir. Çünkü yatağınız vücut şeklinizi alarak tüm basınç noktalarınızı destekler. Ama bunun için yan veya sırtüstü uyumalısınız ki visco yataklar size uygun olsun. Eğer yüzüstü uyuyan biriyseniz ve visco yatakta yatıyorsanız bütün göbek ve göğüs basıncınız bel ve sırtınıza vuracaktır ve bu da sizde ağrılarla uyanmaya sebep olur. Bu şekilde yüzüstü yatanlar için daha çok doğal lateks gibi modeller tercih edilmelidir. Visco yatak seçerken dikkat edilmesi gereken tüm bu bilgilere ve daha fazlasına ulaşmak için En İyi Visco Yatak Nasıl Seçilir? Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Visco Yatağın Faydaları

Kilonuz ve uyku alışkanlıklarınıza göre uygun visco yatak modeli tercih edenler için visco yatağın faydaları aşağıdaki gibidir;

 • Tamamen ortopedik ve yaysızdır.
 • Isıya ve ağırlığa duyarlı olup vücut şeklini alır.
 • Açık hücreli yapısı sayesinde bakteri barındırmaz ve hijyeniktir.
 • Ortam sıcaklığına duyarlıdır.
 • Vücudun ağırlığını destekleyerek sinir sistemi, omurga ve eklem rahatsızlıklarını önler.
 • Uyku esnasında basıncı minimuma indirir ve kan dolaşımını rahatlatır, daha sağlıklı ve konforlu uyumanızı sağlar.
 • Omurgayı kusursuz destekler. Yataktan kaynaklı ağrı şikayetlerini azaltır.

Visco Yatağın Olumlu Ve Olumsuz (Zararlı) Yanları Nelerdir? adlı yazımızı okuyarak visco yatakların faydaları konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Visco Yatak Çeşitleri Neler?

Visco Jel teknolojisi sayesinde yatağınız medikal olarak size maksimum konforu sağlarken nefes alan yapısıyla da ferah bir uyku ortamı oluşturmuş olur. 14. Yılımızı kutladığımız bu sene 9 farklı visco yatak modelimizle farklı sertlik seviyelerini ve viscojel konforunu sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Visco yatak çeşitleri arasından En Uygun Visco Yatak Nasıl Seçilir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Visco Yatak Sağlıklı Mı ve Visco Yatak Seçimin Sağlık Üzerindeki Etkisi Nedir?

Nasa’da çalışan astronotlara özel olarak üretilen visco elastik malzeme, 1970’lerde özellikle yatalak hastalar üzerinde de kullanılmaya başlamıştır. Gözlenen olumlu etkileriyle birlikte de son kullanıcılara sunulmaya başlamıştır.

Kendinize en uygun visco yatak seçimini yapmanız halinde; bel ve sırt bölgenize binen ağırlık hafifleyeceği için ağrılarınız oluşmaz veya minimize olur. Basınç bölgelerinizde oluşan direnç daha az olacağı için kan dolaşımınız artar ve sağlıklı bir uyku ortamı oluşur. Bu konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz Visco Yatak Seçiminin Sağlık Üzerindeki Etkisi isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Visco Ortopedik Yatak Nedir?

“Ortopedik yatak” denilince aklımıza hemen sert yataklar geliyor ya da bu şekilde yönlendiriliyoruz. Full ortopedik yatak denilince de çok sert bir yatak hayal ediyoruz. Bütün bular pazarlama politikası olarak kalıyor iken, bizim yapmamız gereken şey vücudumuzun rahat ettiği doğru yatağı seçmek.

Uyku hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz, vücudumuzu ve sağlığımızı koruyan en önemli şeylerden biri, bunu bize sağlarken de en büyük yardımcısı iyi bir yatak! Durum böyle olunca en çok karşımıza çıkan seçenekler de Ortopedik yatak, full ortopedik yatak ya da yarı ortopedik yatak gibi kavramlar. Bunların ne kadar doğru olduğunu anlamak, yatağımızı seçerken dikkat etmemiz gereken şeyler için ”Ortopedi” ne demek bunu açıklamak gerekir. Ortopedi kelimesini kökenine ve Fransız bilim adamlarının ne demek istediği gibi bitmek bilmeyen bilimsel verilere girmeden şöyle ifade edebiliriz; ortopedi bilimi hem çocuklar hem de yetişkinler için omurga ve kemiklere ilişkin şekil bozuklukları ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Ortopedi aslında düzgün vücut, sağlıklı vücut anlamına da gelir.

İşte bu nedenlerle, bir yatağın ortopedik olması demek vücudu en doğru ve sağlıklı şekilde tutması, desteklemesi, rahat ve konforlu bir uyku vermesi anlamlarını içerebilir.

Sağlıklı bir uyku ve vücut için yatağın, sizin vücudunuza uyum sağlaması, bel omurga gibi vücudunuzun yattığınızda basınç alan bölümlerini rahatlatmalı. Zaten Hali hazırda ortopedik yatak kavramını bilimsel olarak kanıtlayabilecek bir veri olmadığı gibi bu bir jargon olarak kullanılır. Yataklar için kişiye özel ortopedik olması kavramı çok daha doğrudur, yani yatağın kilonuza, boyunuza uyku alışkanlıklarınıza göre size uyması daha uygundur. Siz yatağa göre şekil almaya başladığınızda bir süre sonra uykularınız kaçabilir!

Bu anlamda, Yattığınız zaman vücut basıncını azaltan, kan dolaşımını rahatlatan, vücudunuzun olması gereken eğrisini koruyan, beli destekleyen yataklar seçmek hem sağlığımız açısından hem de konforlu uykular için gereklidir. Yani o zaman o yatağa ortopedik diyebilir, vücudumuzu koruyarak uyuyabiliriz. Ortopedik Visco Yatakları Kimler Tercih Etmeli? ve Visco Ortopedik Yatak Nedir, Nasıl Olmalıdır? merak ediyorsanız detaylı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Visco Yataklarımızın Jelli Olmasının Artıları

Visco yataklar, kullanıcı yorumlarına bakıldığında en iyi yatak alternatiflerinden biridir. Ama genelde bildirilen olumsuz yorumların başında ise yatağın vücut şeklini almasından kaynaklı olarak terletmeyi tetiklediği yönündedir. WellMatt Yatak olarak kullanıcı geri dönüşleri ve %100 müşteri memnuniyeti bizim için esastır. Bu yüzden de Avrupa’da ve Amerika’da yaygın şekilde kullanılmaya başlanılan Visco Jel malzemeleri tüm visco yatak modellerimizde kullanmaya başladık.

Visco Yatağı Kimler Tercih Etmeli?

 • Kemik gelişimini tamamlamış yetişkinler,
 • Genelde yan veya sırtüstü uyuyanlar,
 • Eklem, bel ve sırt rahatsızlıkları olanlar,
 • Uykusu çok hafif olup gece boyunca uyanmak zorunda kalanlar,

Visco Yatak Fiyatları

Gelişen Yatak sektörünün en gözde malzemelerinden biri olan Visco akıllı sünger, diğer yatak malzemelerine göre daha yüksek bütçeli bir üründür. Dolayısı ile Yatakta kullanılan Visco oranı ve yoğunluğuna göre, fiyat aralıkları değişmektedir.

Visco Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler;

 • Yatakta kullanılan Visco dansitesi (dns) arttıkça, fiyat artar.
 • Yatakta kullanılan Visco kalınlığı arttıkça, fiyat artar.
 • Visco kalınlığı ve dansitesi arttıkça konfor seviyeniz yükselir.
 • Markaların satış politikasına göre fiyatlar değişkenlik gösterir.
 • Kullanılan kumaş özelliğine göre fiyat değişkenlik gösterir.
 • Visco katmanın altında kullanılan sünger kalitesine göre fiyat değişkenlik gösterir.

Visco yatak seçerken ve fiyat araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey; yatakta kullanılan reçete, yani malzeme miktarıdır. Çok uygun fiyatlı bir visco yatak bulduğunuzda da, kilonuza ve vücudunuza uygun dansite ( Yoğunluk) ve kalınlıkta değilse, sadece fiyatı uygun diye almamanızı tavsiye ederiz.

En uygun Visko Yatak Fiyatları

Visco Jel yatak konforuyla tanışmak istiyorsanız ve bunun için bütçenizi de çok aşmak istemiyorsanız ürünlerimiz içerisinde 2-4-5-7cm ve 70 dansite yoğunluğu olan visco katmanlara sahip yataklarımızı tercih edebilirsiniz. Bu yataklarımızın altında yüksek mukavemete sahip destekleyici süngerler bulunmaktadır ve yatak yükseklikleri 16-19cm arasında değişkenlik göstermektedir. Uygun fiyatlı visco yatak fiyatları 1.219 TL’den başlayarak ölçü ve modelinize göre artış göstermektedir.

En iyi Visko Yatak Fiyatlari

Aradığınız visco jel konforu çok üst seviyelerde ise size uygun çözümlerimiz de bulunmaktadır. Yoğunluk ve kalınlıklık olarak daha yüksek visco jel katmana sahip olan, aynı zaman da hem lateks hem de visco jel içeren en kaliteli visco yatak modellerimiz de koleksiyonumuz içerisinde yer almaktadır. Bu grubumuzda da en iyi visco yatak fiyatları 2.809 TL’den başlayarak model ve ölçü durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Visco Jel Yataklarımızda Kullandığımız Malzemeler

HR Sünger: 35 dansite yoğunluğa sahiptir ve yatak destekleyicisi olarak çok uzun yıllar hiç bir deformasyonun oluşmayacağı bir sünger çeşididir.

Kuştüyü Sünger: Desteleyici sünger ile visco arasında tampon bölge oluşturur ve yatağa ekstra rahatlık kazandırır.

Visco Jel: Normal viscodan farklı olarak içeriğinde jel parçacıkları kullanılmıştır. Bu sayede yatağın vücudunuzun şeklini almasından kaynaklı oluşabilecek vücut ısıs artışını minimize ederek daha ferah bir uyku ortamı oluşturmaktadır.

Lateks Yatağın Visco Yataktan Farkı?

Vicso yataklar, daha fazla içine gömülme imkanı sağlayan yapıda yataklardır. Normal sünger malzemenin üzerine visco elastik katman yerleştirilerek oluşturulur. Lateks yataklardan en ayırt edici farkları ise içine gömülen ve vücut şeklini kolayca alabilen yapılarıdır. Yatak seçimi yaparken dikkat edilecek yatış pozisyonu, uyku konforu gibi kişiden kişiye göre değişen özelliklere göre lateks ya da visco yataklar tercih edilebilir. Lateks yatakları visco yataklardan ayıran en önemli özelliklerden birisi ise lateks yataklarda visco yataklara göre yoğun kimyasal maddelerin bulunmamasıdır. Visco yataklar ekonomik ama konforlu bir uyku deneyimi isteyen herkes için uygun yataklardır. Lateks yataklar ise kauçuk ağacının bitki öz sütünden elde edilen malzemeden yapılan ve doğal içeriğe sahip yatak türü olması sebebiyle doğal malzemeli yataklar kategorisine girer.

Visko Yataklarımız

Kampüs: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. 2cm visco katmanı, 70kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. Yumuşağa yakın konforu ve esnek yapısıyla kullanıldığı her ortamda ekstra bir rahatlık hissi oluşturur. 3cm kalınlığında ve orta katmanda kullanılmıştır. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. 17 cm yüksekliğindeki yatağın 3 yıl garantisi bulunmaktadır.

Chrome: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. 4cm visco katmanı, 70kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. Dünyaca ünlü moda devlerinin kullandığı özel fermuarlar, Türkiye’de ilk defa WellMatt yıkanabilir kumaşlarında müşterilerimizle buluşuyor. 16 cm yüksekliğindeki yatağın 5 sene garantisi bulunmaktadır.

Bronze: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. 5cm visco katmanı, 70kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. Dünyaca ünlü moda devlerinin kullandığı özel fermuarlar, Türkiye’de ilk defa WellMatt yıkanabilir kumaşlarında müşterilerimizle buluşuyor. 17 cm yüksekliğindeki yatağın 5 sene garantisi bulunmaktadır.

Silver: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. 7cm visco katmanı, 70kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. Dünyaca ünlü moda devlerinin kullandığı özel fermuarlar, Türkiye’de ilk defa WellMatt yıkanabilir kumaşlarında müşterilerimizle buluşuyor. 19 cm yüksekliğindeki yatağın 5 sene garantisi bulunmaktadır.

Gold: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. 9cm visco katmanı, 75kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. Dünyaca ünlü moda devlerinin kullandığı özel fermuarlar, Türkiye’de ilk defa WellMatt yıkanabilir kumaşlarında müşterilerimizle buluşuyor. 21 cm yüksekliğindeki yatağın 5 sene garantisi bulunmaktadır.

Diamond: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. 9cm visco katmanı, 100kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. Dünyaca ünlü moda devlerinin kullandığı özel fermuarlar, Türkiye’de ilk defa WellMatt yıkanabilir kumaşlarında müşterilerimizle buluşuyor. 21 cm yüksekliğindeki yatağın 5 sene garantisi bulunmaktadır.

Viscolat: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. Kauçuk ağacının sütünden elde edilerek tamamen doğal bir şekilde hazırlanan doğal lateksler sayesinde ferah, vücut ağırlığınıza uyumlu ve naturel bir uyku konforu oluşur. 4cm lateks katmana sahiptir. 5cm visco katmanı, 70kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir. 21 cm yüksekliğindeki yatağın 5 sene garantisi bulunmaktadır.

Viscolat L: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. Kauçuk ağacının sütünden elde edilerek tamamen doğal bir şekilde hazırlanan doğal lateksler sayesinde ferah, vücut ağırlığınıza uyumlu ve naturel bir uyku konforu oluşur. 6cm lateks katmana sahiptir. 7cm visco katmanı, 70kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Viscolat XL: 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. Kauçuk ağacının sütünden elde edilerek tamamen doğal bir şekilde hazırlanan doğal lateksler sayesinde ferah, vücut ağırlığınıza uyumlu ve naturel bir uyku konforu oluşur. 8cm lateks katmana sahiptir. 9cm visco katmanı, 100kg/m3 yoğunluğu, açık hücreli yapısı ve serinletici jel özelliğiyle vücut şeklinizi alır. Bu sayede de yatarken bile omurga eğriniz dik kalarak mükemmel uyku ortamı oluşur. 12cm kalınlığında, destekleyici 35 HR Sünger, içerisindeki hava kanalları ve yüksek yoğunluğu sayesinde çok yüksek basınçta bile özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Kilonuza Uygun Visco Yatak Seçimi?

Yatak seçiminde en önemli unsurlardan birisi de kilodur. Visco yataklar 85 kiloluk bireyler için uygundur. Bu kilonun üzerinde olanlar için lateks yatakların daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Visco yataklar yapıları gereği vücudun şeklini alabilen ve içine gömülen yataklardır. Eğer belli bir kilonun üzerindeyseniz yatağın gömülen yapısı sizin için uygun koşullar sağlamamaya başlayacaktır. 85 kilo ve üzerindeki bireyler için en uygun yataklar orta- sert yapıdaki lateks yataklardır.

Yatış Pozisyonuna göre Yatak Seçimi

Visco yataklar yan ve sırt üstü yatan kişiler için uygundurlar. Yapıları gereği içine gömülen ve vücudun şeklini alan visco yatakları, genellikle yüz üstü yatan kişilere tavsiye etmeyiz. Yüz üstü yatış pozisyonunda içine gömülen bir yatakta yatarken sabah uyandığınızda sırt ağrıları yaşamanız oldukça olasıdır. Uzun vadede ise başka problemlere yol açabilir. Kas ve iskelet sistemine zarar verebilir, ağrıları kronikleştirebilir. Bu yüzden yatış pozisyonunuzu belirlemeli, en çok tercih ettiğiniz ve rahat ettiğiniz pozisyonu seçmeli ve buna göre bir yatak seçimi yapmalısınız.

Çok terleme Yaşayanlar için Visco Yatak Uygun mu?

Çok terleme problemi yaşayanlar için visco yataklar kesinlikle uygun değildir. Terleme problemi genellikle geceleri yattığımız yataktan kaynaklanabilen problemlerden birisidir. Visco yataklar yapıları gereği içine gömülen ve vücudun şeklini alabilen yataklar oldukları için terleme probleminizi tetikleyebilir hatta artmasına olanak sağlayabilir. Bu yüzden terleme problemi yaşayan kişilere lateks yataklar tavsiye edilebilir.

Visko Yatakta İç ve dış kılıfın özellikleri

Nefes alabilen iç ve dış kılıf içerir. İç ve dış kılıfların kumaşı, 4 mevsim rahat edeceğiniz ve içerisinde milyonlarca hava kanalı bulunan ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Fermuarlı, yıkanabilir ve 550 gr/m2 ağırlığında kumaştır. Terleme ve sıcaklama gibi rahatsız edici durumları önlemeye yardımcı olurken hava akışını da sağlar.

Hafıza Visco Yatak - Vücüt Şekline alan Sünger Form Özelliği

Sattığımız yataklar hafıza Visko yatak olarak geçmektedir. Konfor gereği yatan kişinin formunu hızlıca alır ve kalktıktan sonra da eski haline yavaşca geri döner. Bu durum konforu arttırdığı gibi eşlerin farklı kilolarda olduğunu düşünürsek diğer kişinin bu çukurdan rahatsız olmamasını sağlar. Her iki kişiden birinin kilosuna ve yatış pozisyonuna göre kendi konfor alanı olmuş oluyor.

Visco yataklar nasıl gönderiliyor?

Roll-Pack halinde kompres ederek gönderiliyor. Yatak size ulaştığında jelatini kestiğinizde gerçek yatak haline geliyor.

Yaylı Yatakların Dezavantajları

Yaylı yataklar, maliyeti düşürmek ve satış fiyatını azaltmak için sadece yay ve sünger kullanılarak yapılan yataklardır. Bu yataklar sağlıklı bir uykuya ortam sağlamaz. Sadece yay, sünger ve elyaftan oluşan yataklar vücut basıncını dengeleyemez, vücudu tam olarak kavrayamayacağı için bir süre sonra ağrılı ve huzursuz uykulara sebep olur. Yaylı yataklarda yatağa uyguladığınız basınca karşı yatak da size karşı bir basınç uygular ve siz yatağa göre şekil almaya çalışmaktan gece boyunca rahatsız olur, uykunuzdan uyanır ve sağlıklı bir uyku çekmemiş olursunuz.

Wellmatt yataklarında neden sadece yaysız yatak tercih ediyor?

Wellmatt’ta müşteri memnuniyeti, kişilerin sağlığı ve uyku kalitesi en başta gelir. Yaylı yatakların rahatsız yapısıı kişilere rahat ve sağlıklı bir uyku sunmadığı ve çeşitli ağrılara sebep olduğu için sadece yaysız yataklar tercih etmektedir.

En uygun Yatağı Nasıl Seçersiniz? - Yatak Fiyatları

Wellmatt’ta kendinize ve ihtiyaçlarınıza uygun yatağı çok kolay bir şekilde seçebilirsiniz. İsterseniz canlı sohbet kutucuğundan yetkili kişilere ulaşarak yardım alabilir ya da müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz. Wellmatt’ta tamamen sağlığınız ve konforunuz düşünülerek çeşitli ve yüksek kaliteli yataklar üretilmiştir.