VISCO YATAKLAR

Listeleme Şekli Izgara Liste

27Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Kampüs
  "2cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 3.791 ₺

  Normal Fiyat: 6.499,00 ₺

  Special Price 5.524,00 ₺

 2. Chrome
  "4cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 5.110 ₺

  Normal Fiyat: 8.759,00 ₺

  Special Price 7.445,00 ₺

 3. Bronze
  "5cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 5.676 ₺

  Normal Fiyat: 9.729,00 ₺

  Special Price 8.269,00 ₺

 4. Silver
  "7cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 6.971 ₺

  Normal Fiyat: 11.949,00 ₺

  Special Price 10.156,00 ₺

 5. Gold
  "9cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 8.715 ₺

  Normal Fiyat: 14.939,00 ₺

  Special Price 12.698,00 ₺

 6. Diamond
  "9cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 10.355 ₺

  Normal Fiyat: 17.749,00 ₺

  Special Price 15.086,00 ₺

 7. Viscolat
  "9cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 8.505 ₺

  Normal Fiyat: 14.579,00 ₺

  Special Price 12.392,00 ₺

 8. Viscolat L
  "13cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 12.163 ₺

  Normal Fiyat: 20.849,00 ₺

  Special Price 17.721,00 ₺

 9. Viscolat XL
  "17cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 16.556 ₺

  Normal Fiyat: 28.379,00 ₺

  Special Price 24.122,00 ₺

Listeleme Şekli Izgara Liste

27Ögeler

sayfa başı

Visco Nedir?

Visco, dokunduğumuzda ya da yattığımızda vücudumuzun şeklini alan akıllı süngerin ismidir.

Hafızalı ya da akıllı sünger adıyla da bilinen (Memory foam) 1960’lı yıllarda Amerikan Uzay Araştırma Dairesi (NASA) tarafından astronotların seyahatleri sırasında omurgaya binen yükü ve basıncı azaltmak için geliştirilmiş bir teknolojidir. Sonraki yıllarda, kullanımının rahatlığı ve işlevselliği nedeni ile endüstri ortamına da sunulmuştur.

Visco Elastic malzeme vücudunuzun ağırlığı ve sıcaklığı ile beraber yatağa yaptığınız basınç sonrasında yumuşar ve vücudunuzun şeklini alır. Ayrıca; visco yataklar açık hücreli bir yapıya sahip olduğu için, hijyen açısından sıradan yataklara oranla bakterilere karşı son derece dayanıklı olup, mikropların neden olduğu küf, akar, ve kokuları barındırmaz.

Visco Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Visco yataklar, özellikle ortopedik konfor sunmaları bakımından fazlasıyla önerilen ürünlerdir. Ancak memnun kalanlar kadar memnun kalmayanların da olduğu araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

Visco yatak seçerken dikkat edilmesi gereken 3 temel başlık vardır;

 1. Visco kalınlığı ve yoğunluğu (dansite);
 2. Kilonuz
 3. Yatış pozisyonunuz (yan, yüzüstü veya sırtüstü)

Kilonuza uygun visco kalınlığı ve yoğunluğu seçiyor olmanız çok önemlidir. Aksi taktirde istenmeyen memnuniyetsiz durumlar oluşabilir. Örneğin; 80 kilosunuz ve 2-3-4cm 50-60 dansite visco yoğunluğuna sahip yatak tercih ettiniz. Bu durumda yattığınızda hem yoğunluk hem de kalınlık az olduğu için siz visco katmanız ezerek altındaki sünger kısmına temas ederek uyuyor olacaksınız ve bu da sizde memnuniyetsiz bir uyku ortamı oluşturacaktır.

Ayrıca yatış pozisyonunuz yine visco yatak seçiminde çok önemlidir. Çünkü yatağınız vücut şeklinizi alarak tüm basınç noktalarınızı destekler. Ama bunun için yan veya sırtüstü uyumalısınız ki visco yataklar size uygun olsun. Eğer yüzüstü uyuyan biriyseniz ve visco yatakta yatıyorsanız bütün göbek ve göğüs basıncınız bel ve sırtınıza vuracaktır ve bu da sizde ağrılarla uyanmaya sebep olur. Bu şekilde yüzüstü yatanlar için daha çok doğal lateks gibi modeller tercih edilmelidir.

Visco Yatağın Faydaları

Kilonuz ve uyku alışkanlıklarınıza göre uygun visco yatak modeli tercih edenler için visco yatağın faydaları aşağıdaki gibidir;

 • Tamamen ortopedik ve yaysızdır.
 • Isıya ve ağırlığa duyarlı olup vücut şeklini alır.
 • Açık hücreli yapısı sayesinde bakteri barındırmaz ve hijyeniktir.
 • Ortam sıcaklığına duyarlıdır.
 • Vücudun ağırlığını destekleyerek sinir sistemi, omurga ve eklem rahatsızlıklarını önler.
 • Uyku esnasında basıncı minimuma indirir ve kan dolaşımını rahatlatır, daha sağlıklı ve konforlu uyumanızı sağlar.
 • Omurgayı kusursuz destekler. Yataktan kaynaklı ağrı şikayetlerini azaltır.

Visco Yatak Çeşitleri Neler?

Visco Jel teknolojisi sayesinde yatağınız medikal olarak size maksimum konforu sağlarken nefes alan yapısıyla da ferah bir uyku ortamı oluşturmuş olur. 14. Yılımızı kutladığımız bu sene 9 farklı visco yatak modelimizle farklı sertlik seviyelerini ve viscojel konforunu sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Visco Yatak Sağlıklı Mı ve Visco Yatak Seçimin Sağlık Üzerindeki Etkisi Nedir?

Nasa’da çalışan astronotlara özel olarak üretilen visco elastik malzeme, 1970’lerde özellikle yatalak hastalar üzerinde de kullanılmaya başlamıştır. Gözlenen olumlu etkileriyle birlikte de son kullanıcılara sunulmaya başlamıştır.

Kendinize en uygun visco yatak seçimini yapmanız halinde; bel ve sırt bölgenize binen ağırlık hafifleyeceği için ağrılarınız oluşmaz veya minimize olur. Basınç bölgelerinizde oluşan direnç daha az olacağı için kan dolaşımınız artar ve sağlıklı bir uyku ortamı oluşur.

Visco Ortopedik Yatak Nedir?

“Ortopedik yatak” denilince aklımıza hemen sert yataklar geliyor ya da bu şekilde yönlendiriliyoruz. Full ortopedik yatak denilince de çok sert bir yatak hayal ediyoruz. Bütün bular pazarlama politikası olarak kalıyor iken, bizim yapmamız gereken şey vücudumuzun rahat ettiği doğru yatağı seçmek.

Uyku hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz, vücudumuzu ve sağlığımızı koruyan en önemli şeylerden biri, bunu bize sağlarken de en büyük yardımcısı iyi bir yatak! Durum böyle olunca en çok karşımıza çıkan seçenekler de Ortopedik yatak, full ortopedik yatak ya da yarı ortopedik yatak gibi kavramlar. Bunların ne kadar doğru olduğunu anlamak, yatağımızı seçerken dikkat etmemiz gereken şeyler için ”Ortopedi” ne demek bunu açıklamak gerekir. Ortopedi kelimesini kökenine ve Fransız bilim adamlarının ne demek istediği gibi bitmek bilmeyen bilimsel verilere girmeden şöyle ifade edebiliriz; ortopedi bilimi hem çocuklar hem de yetişkinler için omurga ve kemiklere ilişkin şekil bozuklukları ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Ortopedi aslında düzgün vücut, sağlıklı vücut anlamına da gelir.

İşte bu nedenlerle, bir yatağın ortopedik olması demek vücudu en doğru ve sağlıklı şekilde tutması, desteklemesi, rahat ve konforlu bir uyku vermesi anlamlarını içerebilir.

Sağlıklı bir uyku ve vücut için yatağın, sizin vücudunuza uyum sağlaması, bel omurga gibi vücudunuzun yattığınızda basınç alan bölümlerini rahatlatmalı. Zaten Hali hazırda ortopedik yatak kavramını bilimsel olarak kanıtlayabilecek bir veri olmadığı gibi bu bir jargon olarak kullanılır. Yataklar için kişiye özel ortopedik olması kavramı çok daha doğrudur, yani yatağın kilonuza, boyunuza uyku alışkanlıklarınıza göre size uyması daha uygundur. Siz yatağa göre şekil almaya başladığınızda bir süre sonra uykularınız kaçabilir!

Bu anlamda, Yattığınız zaman vücut basıncını azaltan, kan dolaşımını rahatlatan, vücudunuzun olması gereken eğrisini koruyan, beli destekleyen yataklar seçmek hem sağlığımız açısından hem de konforlu uykular için gereklidir. Yani o zaman o yatağa ortopedik diyebilir, vücudumuzu koruyarak uyuyabiliriz.

Visco Yataklarımızın Jelli Olmasının Artıları

Visco yataklar, kullanıcı yorumlarına bakıldığında en iyi yatak alternatiflerinden biridir. Ama genelde bildirilen olumsuz yorumların başında ise yatağın vücut şeklini almasından kaynaklı olarak terletmeyi tetiklediği yönündedir. WellMatt Yatak olarak kullanıcı geri dönüşleri ve %100 müşteri memnuniyeti bizim için esastır. Bu yüzden de Avrupa’da ve Amerika’da yaygın şekilde kullanılmaya başlanılan Visco Jel malzemeleri tüm visco yatak modellerimizde kullanmaya başladık.

Visco Yatağı Kimler Tercih Etmeli?

 • Kemik gelişimini tamamlamış yetişkinler,
 • Genelde yan veya sırtüstü uyuyanlar,
 • Eklem, bel ve sırt rahatsızlıkları olanlar,
 • Uykusu çok hafif olup gece boyunca uyanmak zorunda kalanlar,

Visco Yatak Fiyatları

Gelişen Yatak sektörünün en gözde malzemelerinden biri olan Visco akıllı sünger, diğer yatak malzemelerine göre daha yüksek bütçeli bir üründür. Dolayısı ile Yatakta kullanılan Visco oranı ve yoğunluğuna göre, fiyat aralıkları değişmektedir.

Visco Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler;

 • Yatakta kullanılan Visco dansitesi (dns) arttıkça, fiyat artar.
 • Yatakta kullanılan Visco kalınlığı arttıkça, fiyat artar.
 • Visco kalınlığı ve dansitesi arttıkça konfor seviyeniz yükselir.
 • Markaların satış politikasına göre fiyatlar değişkenlik gösterir.
 • Kullanılan kumaş özelliğine göre fiyat değişkenlik gösterir.
 • Visco katmanın altında kullanılan sünger kalitesine göre fiyat değişkenlik gösterir.

Visco yatak seçerken ve fiyat araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey; yatakta kullanılan reçete, yani malzeme miktarıdır. Çok uygun fiyatlı bir visco yatak bulduğunuzda da, kilonuza ve vücudunuza uygun dansite ( Yoğunluk) ve kalınlıkta değilse, sadece fiyatı uygun diye almamanızı tavsiye ederiz.

En uygun Visko Yatak Fiyatları

Visco Jel yatak konforuyla tanışmak istiyorsanız ve bunun için bütçenizi de çok aşmak istemiyorsanız ürünlerimiz içerisinde 2-4-5-7cm ve 70 dansite yoğunluğu olan visco katmanlara sahip yataklarımızı tercih edebilirsiniz. Bu yataklarımızın altında yüksek mukavemete sahip destekleyici süngerler bulunmaktadır ve yatak yükseklikleri 16-19cm arasında değişkenlik göstermektedir. Uygun fiyatlı visco yatak fiyatları 1.219 TL’den başlayarak ölçü ve modelinize göre artış göstermektedir.

En iyi Visko Yatak Fiyatlari

Aradığınız visco jel konforu çok üst seviyelerde ise size uygun çözümlerimiz de bulunmaktadır. Yoğunluk ve kalınlıklık olarak daha yüksek visco jel katmana sahip olan, aynı zaman da hem lateks hem de visco jel içeren en kaliteli visco yatak modellerimiz de koleksiyonumuz içerisinde yer almaktadır. Bu grubumuzda da en iyi visco yatak fiyatları 2.809 TL’den başlayarak model ve ölçü durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Visco Jel Yataklarımızda Kullandığımız Malzemeler

HR Sünger: 35 dansite yoğunluğa sahiptir ve yatak destekleyicisi olarak çok uzun yıllar hiç bir deformasyonun oluşmayacağı bir sünger çeşididir.

Kuştüyü Sünger: Desteleyici sünger ile visco arasında tampon bölge oluşturur ve yatağa ekstra rahatlık kazandırır.

Visco Jel: Normal viscodan farklı olarak içeriğinde jel parçacıkları kullanılmıştır. Bu sayede yatağın vücudunuzun şeklini almasından kaynaklı oluşabilecek vücut ısıs artışını minimize ederek daha ferah bir uyku ortamı oluşturmaktadır.