MONTESSORI YATAKLARI

Listeleme Şekli Izgara Liste

9Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Prima
  "Kuştüyü"
  Özel fiyat: 5.310 ₺

  Normal Fiyat: 9.219,00 ₺

  Special Price 7.375,00 ₺

 2. Cocolat XS
  "7cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 7.786 ₺

  Normal Fiyat: 13.519,00 ₺

  Special Price 10.815,00 ₺

 3. Ashley Pamuk
  "Pamuk"
  Özel fiyat: 6.053 ₺

  Normal Fiyat: 10.509,00 ₺

  Special Price 8.407,00 ₺

 4. Wocolat 12
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Özel fiyat: 7.291 ₺

  Normal Fiyat: 12.659,00 ₺

  Special Price 10.127,00 ₺

 5. Lateks
  "4cm Lateks"
  Özel fiyat: 7.493 ₺

  Normal Fiyat: 13.009,00 ₺

  Special Price 10.407,00 ₺

 6. Coco
  "Pamuk-Yün-Coco"
  Özel fiyat: 7.786 ₺

  Normal Fiyat: 13.519,00 ₺

  Special Price 10.815,00 ₺

 7. Cocolat
  "13cm Coco-Lateks"
  Özel fiyat: 10.315 ₺

  Normal Fiyat: 17.909,00 ₺

  Special Price 14.327,00 ₺

 8. Wocolat 16
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Özel fiyat: 10.741 ₺

  Normal Fiyat: 18.649,00 ₺

  Special Price 14.919,00 ₺

 9. Lateks 100
  "18cm Lateks"
  Özel fiyat: 11.836 ₺

  Normal Fiyat: 20.549,00 ₺

  Special Price 16.439,00 ₺

Listeleme Şekli Izgara Liste

9Ögeler

sayfa başı

Montessori bebek ve çocuk yer yatağı nedir?

Montessori aslında bir eğitim biçimidir. Çocuğun kendi kendi kendine yetebilmesi için araçları onlara uygun düzenlemeye denir. Amacı sorumluluk sahibi, bilinçli çocuklar yetiştirmektir. Montessori bebek yatağının amacı ise çocuğun uykusu geldiğinde kendi başına rahatça yatağa çıkabilmesi, uyandığında inebilmesi ve yatağını toplayabilmesi için yapılan yatak biçimidir. Yere yakın olmasının sebebi çocuğun birine muhtaç olmadan kendi başına yatağa gitmesi ve uyandığında çıkmasını sağlamaktır.

Neden Montessori mobilyalarının en önemlisi bebek ve çocuk yer yatakları?

Bebekler ve çocuklar günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirir. Uyumak için yatağa kimseden yardım almadan gitmek özgüveni arttırır. Ayrıca çocukların ilk kendi başına ve sıklıkla yapabilecekleri bir aktivite olduğundan Montessori yaklaşımının en önemli mobilyası haline gelmiştir. Haliyle bebeklerin uykuda büyüdüklerini göz önüne alırsak uyku sırasında onlara maksimum konforu ve sağlığı sağlamamız gerekir. Sadece uyuyarak değil oyun vakitlerinde de yataklarında zaman geçirmektedirler. Uzun seneler kullanabileceğiniz, doğallığından şüphe etmeyeceğiniz ürünleri tercih etmeniz çocuğunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Montessori bebek ve çocuk yer yatağının diğer bebek ve çocuk yataklarına göre faydaları

 • Öncelikle yere yakın olması sebebi ile beşiklere göre daha güvenlidir.
 • Küçük yataktan büyük yatağa geçiş sıkıntısı yaşanmaz.
 • Çocuklar uykusu geldiğinde birine ihtiyaç duymadan gidip yatabilir. Çocuğa bu konuda bağımsızlık sağlar.
 • Tekrar tekrar yatak almanıza gerek yok. Doğru ölçüyü seçtiğinizde bebeklik döneminden lise dönemine kadar olan kısımda kullanılabilir. Bütçe açısından avantajlıdır.

Montessori eğitim yaklaşımında Montessori yatakların yere yakınlığı neden önemli?

Yatakların yere yakın olmasının sebebini 2 şekilde özetleyebiliriz. Birinci ve asıl sebebi çocuğa bağımsızlık kazandırmaktır. Yere yakın olduğu için kendi başına uykusu geldiğinde çıkar ve iner. Anne veya babanın onu yatağa çıkarmasını ve indirmesini beklemez. İkinci sebebi ise güvenlik. Yükseklik az olduğundan yere düşmelerin önüne geçer. Yine de tedirgin oluyorsanız çocuğunuzun yaşı da uygunsa yatağın yanına korkuluk yaptırabilir veya tasarım bir yan yastık alabilirsiniz.

Montessori bebek yer yatağı her çocuğa uygun mudur?

Anne yanından ayrılma vakti gelen her bebek ve çocuk için uygundur. Tabi ki her çocuk ayrı gelişim ve uyku düzeni gösterir. Eğer çocuğunuzun uyku alışkanlıklarının oturduğunu ve bu duruma hazır olduğunu düşünüyorsanız Montessori bebek yatağına geçişi hızlandırabilirsiniz. Ürün yelpazemizde bulunan her model Montessori mobilyalarına uygundur ve özel ölçüde üretim yapılabilir.

Montessori bebek ve çocuk yer yatağı hangi yaş gruplarına uygun?

Montessori bebek yatağının yaş kullanım aralığı yoktur. Tamamen çocuğun ihtiyaçlarına göre değişir. Genel olarak bebek doğduktan sonra ilk 6 ay ebeveyn odasında kalır. Eğer uygun görüyorsanız çocuğunuzun güvenliğini sağladıktan sonra ilk aylarda da yatırabilirsiniz. Unutmayın ki bebek yataklarınızda oyuncak, yastık, battaniye gibi bebeğinizin nefes almasını engelleme riski olan eşyaları bulundurmuyoruz. Montessori bebek yataklarının ölçülerine genelde büyük olduğu için uzun seneler kullanılabilir.

Montessori bebek ve çocuk yer yatağında kullanılan malzemeler neler?

WellMatt ürün yelpazemizde Montessori olarak en çok tercih edilen yataklarımız %100 doğal Latex 100 ve Cocolat modelimizdir. Fakat farklı ürün ve fiyatlarda bir çok ürünümüz vardır. Bütün ürünlerimiz doğal malzemeler ile üretilmiştir. Kauçuk ağacının sütünden elde edilen %100 doğal lateks, Hindistan cevizi lifleri, %100 doğal Hollanda yünü, doğal ithal pamuklar. Ürün sayfalarımızda içinde kullandığımız her malzemeyi şeffaf şekilde belirtiliyoruz.

Lateks

Lateks, kauçuk ağacın özünden elde edilen doğal bir malzemedir ve esnek bir yapıya sahiptir. Bu esneklik, yatağınızın vücut şeklinize uyum sağlamasını ve doğru orantılı şekilde desteklemesini kolaylaştırır. Henüz ülkemizde üretilemediği için de sertifikalı üreticilerden ithal edilmektedir. Lateks yatak, yatak pedi ve yastık olmak üzere bir çok alanda doğallığı nedeniyle tercih edilmektedir.

Visco

Visco bilindiği gibi vücudumuzun şeklini alan akıllı süngerlerdir. Doğru yoğunlukta ve kalınlıkta kullanıldığında kişiye maksimum konforu sağlar. WellMatt olarak 2 farklı yoğunlukta ferhalatan yapıya sahip viscojel kullanmaktayız. 70 dansite ve 75 dansite olarak farklı yoğunlukta ve farklı kalınlıklarda ürünlerimiz vardır.

Montessori bebek ve çocuk yer yataklarında fiyatlar neye göre değişkenlik gösterir?

Montessori bebek yataklarının fiyatlarının içinde kullanılan malzemelere, malzemelerin kalınlığına ve yoğunluğa göre değişkenlik göstermektedir.

Kaliteli bir Montessori bebek ve çocuk yer yatağı aldığımı nerden anlarım?

 • Alacağınız yatağın içinde kullanılan malzemeleri inceleyin. Kaç cm ve hangi yoğunlukta kullanıldığı öğrenin.
 • Firma adına düzenlemiş sertifikalara bakın.
 • Doğal malzemeler mi kullanılmış şeffaf bir şekilde açıklamalarını isteyin.
 • Kullanıcı yorumlarını dikkate alın çünkü daha önce satın almış ebeveynler aslında sizi en doğru şekilde bilgilendireceklerdir.