YÜN YASTIKLAR

Listeleme Şekli Izgara Liste

2Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Yün Bebek Yastığı
  "35x45"
  Özel fiyat: 742 ₺

  Normal Fiyat: 1.289,00 ₺

  Special Price 1.031,00 ₺

 2. Yün Yastık
  "50x70"
  Özel fiyat: 1.393 ₺

  Normal Fiyat: 2.419,00 ₺

  Special Price 1.935,00 ₺

Listeleme Şekli Izgara Liste

2Ögeler

sayfa başı

Hazır Yün Yastıklar Hakkında Merak Ettikleriniz

Yün dolgulu yastıklar; %100 organik ve tamamen ithal yünden elde edilen dolgu malzemesine sahip, en ideal uyku konforu sağlanmasında etkili yastık türleridir. Kişinin yatış pozisyonu ve kullandığı yatağın sertliğine göre seçilebilen yün yastıklar firmamızın en çok tercih edilen ortopedik uyku ürünleri arasında yer almaktadır. Yün yastıkların üretiminde profesyonel bir çalışma gerçekleştirilir. Yastığın dolgusunu oluşturan ve optimum sertlik düzeyini ayarlayan yünler, boncuk haline getirilerek yastığın içine doldurulur. Bu sayede boyun bölgesini mükemmel bir biçimde sarar ve kullanıma bağlı olarak zaman içinde topaklanma gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller.

Yün yastıkların en büyük avantajlarından biri de tamamen organik olmasıdır. Özellikle doğal olmayan polyester ve naylonumsu maddelere karşı alerjisi olanlar için vazgeçilmez bir ortopedik uyku ürünüdür.

Yün Yastıkların Üretim Malzemeleri Nelerdir?

Yük yastıkların üretiminde kullanılan malzemeler; %100 organiktir. Sadece ithal edilmiş yünden üretilen yün yastıkların yanı sıra firmamızın satışa sunduğu yün yastıklar arasında Hollanda yünü ile pamuğun bir araya getirilmesinden oluşan dolgu malzemeli yün yastıklar da bulunmaktadır.

Yün ve pamuğun özel bir çalışma ile bir araya getirilip boncuk halini alması, yastığın dolgusunu daha iyi sağlamaktadır. Bu sayede zamanla kullanıma bağlı olarak yün ürünlerde gören topaklanma gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. Ayrıca yastığın uzun ömürlü olması da sağlanmaktadır. Dolayısıyla yün yastığın kısa zamanda deforme olup ilk günkü şeklini kaybetmesi söz konusu değildir.

Yün Yastıkların Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Yün yastıkların özellikleri ve kullanıcılarına sunduğu avantajları şunlardan oluşmaktadır:

 • Yün yastıklar, %100 organik maddeden üretilen ortopedik uyku ürünleridir.
 • Firmamızın yün yastıklarında kullandığı yünler, üretim aşamasının başlangıcından sonuna kadar doğal yollarla işlenmektedir.
 • Dünyanın en iyi ve en değerli dolgu malzemesi olarak bilinen yünler, doğal yöntemlerle yetiştirilen koyunların kırkılması ile elde edilmektedir.
 • Tamamen ithal edilen yünler geri dönüşümlü ürün olması bakımından organiktir.
 • Yün nemi kolaylıkla çekebilen bir yapıya sahiptir. Nemi içine hapsetmez ve buharlaştırır. Bu sayede en ideal uyku ortamının sağlanması mümkün olur.
 • Hava kanalları sebebiyle oldukça rahat nefes alan yün dolgusu, kullananların gece boyunca kuru ve kaliteli bir uyku geçirmesine de yardımcı olmaktadır.
 • Klima özelliği sayesinde sentetik yapıdaki malzemelerden farklı olarak vücut sıcaklığının en etkili bir şekilde korunması sağlanmaktadır.
 • Yün yastıkların içindeki aktif lifler ile soğuk havalarda baş ve boyun bölgesini sıcak tutarken, sıcak havalarda da serin tutar.
 • Yün doğası gereği ateşe dayanıklı ve tutuşmayan bir dolgu malzemesidir.
 • Uzun süreli kullanım ömrüne sahip olan yün yastıklar, özel fermuarlı dokuma kılıflara sahiptir.
 • Kolay çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıfı ile hijyeniktir.
 • Uyku pozisyonuna göre ayarlanabilir destekleri bulunmaktadır. Bu sayede omurganın düz bir şekilde tutulmasını sağlar ve başı sarar.

Yün Yastık Kullananlar Kimlerdir?

Yün yastık kullanımı, özellikle boyun fıtığı gibi boyun ekleminden kaynaklanan rahatsızlık çekenler için tavsiye edilmektedir. Tamamen ithal ve %100 organik yünden üretilen yastıklar sayesinde kaliteli ve kesintisiz bir uyku ortamı sağlanırken, aynı zamanda eklem ve boyun kaslarının optimum düzeyde dinlenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede boyun ekleminden ve kaslarından kaynaklanan rahatsızlıkların önüne geçilmesi mümkün olmaktadır.

Ayrıca %100 organik olması ve doğal bir uyku ortamı için faydalı olması sebebiyle özellikle sentetik ve polyester tarzı uyku ürünlerine karşı alerjisi bulunan kişiler için idealdir. Doğal yapısı sayesinde sağlıklı bir şekilde uyku çekilebilmesinde önemli katkısı bulunmaktadır. Sağlık açısından özen gösterilmesi gereken çocuk ve bebekler için de kaliteli yün yastıkların kullanılması tavsiye edilmektedir.

Uzun süre fiziksel çaba gerektiren işlerde çalışanların uyku sırasında sağlıklı bir şekilde dinlenebilmeleri için yün yastıklar önerilmektedir. Gece terlemesi şikayeti olanlar da yün yastık kullanarak bu rahatsızlıklarının önüne geçebilme imkanına sahip olmaktadır.

Yün Yastıklardaki Boncuk Yünün Avantajı Nedir?

Yün yastıkların dolgusunda bulunan boncuk yün, bildiğimiz sıradan yün değildir. Bilindiği üzere yün dolgular sentetik dolgular kadar hacmini koruyan malzemeler değillerdir. Bir süre kullandıktan sonra hacimlerini ve dolgunluk seviyelerini kaybederler. Aynı zamanda kullanıma bağlı olarak zaman içinde sert bir hal alabilirler. Fakat standart yünlerin bu dezavantajlarını ortadan kaldırmak adına firmamız, ortopedik uyku ürünlerinde kullandığı doğal boncuk yün özelliği ile yün yastıkların hacmini ve destek seviyesini korumaktadır.

%100 organik malzemeden üretilen doğal boncuk yün, ithal pamuk ile birlikte %100 Hollanda yününün belirli oranda bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir dolgu malzemesidir. Bu sayede hem insan sağlığı açısından faydalı bir yastık ortaya çıkarılırken hem de yastığın ilk günkü formunu koruması sağlanmaktadır.

Yün Yastık Fiyatları

Uygun fiyatlı yün yastık kampanyalı ortopedik uyku ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Firmamızın kurumsal internet sitesi üzerinden kapıda ödeme seçeneği ve 9 taksit imkanı ile kaliteli uyku için ihtiyaç duyduğunuz konforlu yün yastıklara ulaşabilirsiniz.