JAPON YATAKLARI

Listeleme Şekli Izgara Liste

12Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Wocoja
  "Pamuk-Yün"
  Özel fiyat: 15.603 ₺

  Normal Fiyat: 27.089,00 ₺

  Special Price 21.671,00 ₺

 2. Lavija
  "Lateks-Visco"
  Özel fiyat: 19.675 ₺

  Normal Fiyat: 34.159,00 ₺

  Special Price 27.327,00 ₺

 3. Lataja
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Özel fiyat: 23.022 ₺

  Normal Fiyat: 39.969,00 ₺

  Special Price 31.975,00 ₺

 4. Atija
  "At Kılı-Lateks"
  Özel fiyat: 27.336 ₺

  Normal Fiyat: 47.459,00 ₺

  Special Price 37.967,00 ₺

Listeleme Şekli Izgara Liste

12Ögeler

sayfa başı

Japon Yer Yatağı Nedir ve Japon Yatak Modelleri Nelerdir?

Daha çok uzakdoğuda yaygın olarak kullanılan ama bizlerin de döşek olarak bildiğimiz yaysız yer yataklarıdır. İçeriğinde de doğal malzemeler kullanarak yaysız yatak olarak hazırladığımız bu koleksiyonumuzda farklı malzemelerle farklı konforlara sahip modeller bulmanız çok kolay.

Japon Yer Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak seçimi teknik bir konudur ve denemenize gerek kalmadan sadece 4-5 soru ile kendinize en uygun yatağı belirlemenize yardımcı olabiliyoruz. Japon yer yatağı seçerken de bu hususa dikkat edip size en uygun ortopedik konfora sahip modeli seçebiliriz. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu aradığınız sertlik seviyesi ve yatağınızı ne kadar doğal malzemelerle isteniyor olduğudur. Bunlar belirlendikten sonra uyku danışmanlarımız size en hızlı şekilde yardımcı olacaklardır.

Japon Yer Yatağı Kimin için uygun?

Japon yer yatakları aslında bizlerin geçmişe duyduğu özlemi tamamlayan bir koleksiyondur. Çünkü birçoğumuz küçüklüğünde bu tip yatakları kullanmıştır ve inanılmaz rahat etmiştir. İşte tam bu noktada geçmişe bir özlem duyuyor ve o rahatlığı arıyorsanız japon yatakları sizin için en uygun yatak seçimi olacaktır.

Ayrıca baza, karyola ve benzeri yükselticilerden sıkılmış olup daha çok zemin üzerinde ya da ince bir platform üzerinde yatağını kullanmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği yatak çeşididir.

Son olarak da yatağında tüm doğal malzemeleri isteyen ama yay sistemi kullanılmasını istemeyenler için yine en uygun seçenek tamamen el işçiliğiyle hazırlanan japon yer yatakları olacaktır.

Japon Yer Yatağı Kimler İçin Sağlıklı?

 • Bel düzleşmesi veya sırt ağrısı problemi yaşayanlara,
 • Eklem ve kas ağrıları olanlara,
 • Uykusu hafif olup uyuyamayanlara,
 • Terleme sorunuyla karşılaşanlara,
 • Ferah bir uyku ortamı arayanlara,
 • Alerjik yapıya sahip olanlara,
 • Doğal malzemelerde uyumak isteyenlere,

Fazlasıyla sağlıklı ve tabii ki konforlu bir rahatlık sağlayacaktır.

Japon Yer Yatağında kullanılan malzemeler

Tamamen el işçiliği ile hazırladığımız japon yer yatakları, yaysız olarak tasarlanmıştır. İçeriğinde çoğunlukla organik ürünler kullandığımız japon yataklarında at yelesi, coco, pamuk, yün ve lateks gibi doğal ürünlerin yanısıra visco ve destekleyici sünger gibi konfor malzemesi de kullanılmaktadır. Çift taraflı yatak arayanlar için de çok uygun çözümler sunan futon yataklar, her 2 yüzeyinde farklı sertlik yapısına sahiptir.

Yere Yakın Japon Yatağının Artıları Neler?

Günümüzde özellikle Avrupa ve Uzakdoğu’da yere yakın yatak kullanım miktarı artmaktadır. Çünkü bu bölgelerde ortopedik bilinçlenme çok daha ileri boyutta olduğu için yaysız olarak üretilen ve özellikle doğal malzemeler içeren yere yakın yatak modelleri tercih edilmektedir. Kısaca artılarını özetlemek gerekirse;

 • Bel, sırt ve boyun bölgenizi en iyi şekilde destekler.
 • Ferah ve nefes alan bir uyku ortamı oluşturur.
 • Bakteri barındırmaz.
 • Uykuda yapılan istemsiz gece hareketlerini minimize eder.
 • Hafif uykuya sahip olanlar için en iyi ve doğal tercihlerdendir.
 • Uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilir.

Japon Yer Yatağı Fiyatları

Japon yatağı fiyatları içerisinde kullanılan doğal malzemelerin miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Konfor ve sertlik olarak her birinin özelleştiği bu özel koleksiyonumuzda hem uygun fiyatlı hem de en iyi doğal malzemelere sahip yer yataklarını bulabilirsiniz.

En uygun Japon Yer Yatakları

Uygun fiyatlı japon yataklarımızda destekleyici sünger, visco, pamuk, yün ve lateks gibi malzemeler kullanılmıştır. Tıpkı organik yatak modellerimizde olduğu gibi bu koleksiyonumuzda da tüm yatak iç malzemeleri teker teker birbirine teğellenerek dikilmektedir. Son kısımda da yatağı dıştan dışa ponpon ve gergi ipleriyle çektirerek içeriğindeki malzemelerin sıkışması sağlanmaktadır. Bu işlemin de temel sebebi ileride oluşabilecek deformasyonların daha yatağınız üretilirken önüne geçmektir. Farklı sertlik konforuna sahip uygun japon yer yatağı fiyatları 3.209 TL’den başlayarak model ve ölçü seçeneğine göre değişkenlik göstermektedir.

En iyi Japon Yer Yatakları

WellMatt üretim politikamızda her malzemenin daha iyisini bulmak veya yaptığımız her işi daha iyi hale nasıl getirebiliriz gibi amaçlarımız bulunmaktadır. Bu noktada da uzun yıllardan sonra kazanılan tecrübemizle birlikte en iyi yatak koleksiyonlarımızı müşterilerimize sunmaktan ve onların da memnun kaldığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. En kaliteli yer yataklarımızda at kılı, coco, yün, pamuk ve lateks gibi tüm doğal malzemelerimiz başka hiçbir malzeme olmadan el işçiliğiyle ve titizlikle birleştirilmektedir. Hissedilen konfor noktasında da maksimum rahatlığı sunduğundan emin olabilirsiniz. En iyi yatak fiyatları 5.679 TL’den başlayarak ölçü seçeneğinize göre değişkenlik göstermektedir.