ÇIFT KIŞILIK VISCO YATAKLAR

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

9Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Kampüs Visco Çift Kişilik Yatak
  "2cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 11.643 ₺

  Normal Fiyat: 17.969,00 ₺

  Special Price 16.172,00 ₺

 2. Chrome Çift Kişilik Yatak
  "4cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 16.853 ₺

  Normal Fiyat: 26.009,00 ₺

  Special Price 23.408,00 ₺

 3. Bronze Çift Kişilik Yatak
  "5cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 18.882 ₺

  Normal Fiyat: 29.139,00 ₺

  Special Price 26.225,00 ₺

 4. Silver Çift Kişilik Yatak
  "7cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 23.029 ₺

  Normal Fiyat: 35.539,00 ₺

  Special Price 31.985,00 ₺

 5. Viscolat Çift Kişilik Yatak
  "9cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 27.681 ₺

  Normal Fiyat: 42.719,00 ₺

  Special Price 38.447,00 ₺

 6. Gold Çift Kişilik Yatak
  "9cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 28.958 ₺

  Normal Fiyat: 44.689,00 ₺

  Special Price 40.220,00 ₺

 7. Diamond Çift Kişilik Yatak
  "9cm ViscoJel"
  Özel fiyat: 32.917 ₺

  Normal Fiyat: 50.799,00 ₺

  Special Price 45.719,00 ₺

 8. Viscolat L Çift Kişilik Yatak
  "13cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 40.577 ₺

  Normal Fiyat: 62.619,00 ₺

  Special Price 56.357,00 ₺

 9. Viscolat XL Çift Kişilik Yatak
  "17cm Visco-Lateks"
  Özel fiyat: 55.163 ₺

  Normal Fiyat: 85.129,00 ₺

  Special Price 76.616,00 ₺

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

9Ögeler

sayfa başı

Çift Kişilik Visco Yatak Nedir?

Visco, yataklarda yumuşaklığı sağlayabilen ve yatıldığı zaman vücudun şeklini alabilen süngerler olarak adlandırılır. Çift kişilik Visco yataklar, soft sünger ve visco malzemesi ile beraber meydana getirilir. Çift kişlik Visco yataklar, vücudun yaptığı ağır hareketler ve ısılarla beraber yumuşayarak vücudun şeklini alır. Böylece Visco yataklarını tercih eden kişiler, yatağın sağladığı hafiflik ve konforluk sayesinde derin bir uykuya dalabilir. Bunun dışında Visco yataklar, açık hücreli yapıdan oluşturulduğu için dışarıdan gelen bakterilere ve mikroplara karşı gelerek yapılarına küf, akar ve kokuları hiçbir şekilde almaz. Bu sayede Visco yatak kullanan kişiler, hijyen açısından da gönül rahatlığı ile rahat bir şekilde uyuyabilir.

Çift Kişilik Visco Yatak Özellikleri Nelerdir?

Çift kişilik visco yataklar, içerisinde barındırdıkları özellikler sayesinde kişilere avantajlar sağlar. Özellikle Visco yatakların soft süngerden yapılmış olmasından dolayı Visko yataklar kişilerin vücutlarının şeklini alarak yumuşaklık sağlar. Aşağıda Visco yatakların yapısında bulunan diğer özellikler şu şekilde sıralanır:

 • Visco yataklar ortopedik ve yaysız bir şekilde yapıldığı için kişilerin uyku aşamasında herhangi bir problemle karşılaşmasını engeller.
 • Isıya ve ağırlığa dayanıklılığı sayesinde basıncı azaltarak kişilerin vücutlarının şeklini alıp hafiflik hissi verir.
 • Visco yatakların yapısı açık hücreli olduğu için dışarından gelen bakterileri ve mikropları kabul etmeyerek hijyenikliği sağlar.
 • Ayrıca Visco yataklar, havanın sıcaklığını dengeleyerek kişilerin vücut sıcaklığının kontrolünü yapar.
 • Visco yatakların soft süngerden üretilmesi sayesinde kişilerin vücutlarında meydana gelen omurga, sinir sistemi ve eklem ağrılarının oluşmasına engel olur.
 • Ayrıca Visco yataklar, kişilerin uyguladıkları ağır hareketleri yumuşatarak basıncı en aşağı seviyeye indirip kan dolaşımının doğru bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.
 • Vücudun şeklini alarak kişilerin omurga eğrilerinin düzgün bir şekilde olmasını sağlar.

Visco Yatak Sağlıklı Mı ve Yetişkinlerde Visco Yatak Kullanımı Nasıldır?

Yetişkinlerin uyku esnalarında vücutlarının omurga dengelerini ve eğrilerini korumaları için Visco yataklarını seçmeleri gerekir. Visco yataklar, yaylı ve sünger karışımından yapıldığı için yetişkinlerin vücutlarında meydana gelebilecek eklem, kas ve omurga ağrılarının oluşmasına engel olur. Bunun dışında Visco yataklar, viscoelastik bir süngerden meydana geldiği için vücudun yaptığı ağır harekeleri engelleyerek basınç oranını düşürür. Böylece yetişkinlerin uyku aşamalarında kan dolaşımları doğru bir şekilde yapılır. İçerisinde barındırdıkları hafıza hücreleri sayesinde yetişkinlerin vücutları ile bir araya geldikleri zaman Visco yataklar vücudun şeklini alarak ısı dengesini kontrol altına alır. Ayrıca rahatlığı ve konforu sayesinde Visco yataklar, yetişkinlerin uyku aşamasında yatak içerisinde gereksiz bir şekilde hareket etmelerini önler. Vücutta meydana gelebilecek negatif etkileri yok etmesinden dolayı uzmanlar tarafından yetişkinler için Visco yatak kullanılması tavsiye eder.

Çift Kişilik Visco Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çift Kişilik visco yatakların seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar aşağıda şu şekilde verilir:

 • Kişilerin Visco yatak seçerken özellikle kilo oranlarını dikkate almaları gerekir
 • Visco yatak seçimlerinde visconun yoğunluk oranına ve visco katmanının kalınlığına dikkat edilmesi gerekir.
 • Visco yataklarının kalınlığının en az 7 cm, yoğunluğunun ise en az 70D olması yatağın kalitesi için çok önemlidir.
 • Visco yataklarının kullanım sürelerinin uzun süre olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü uzun süreli kullanım garantisi olmayan yataklar tercih edildiği zaman maddi açıdan kişileri zor duruma sokabilir.
 • Visco yatak seçerken özellikle kişiler kendi yatış pozisyonlarına göre yataklarını tercih etmelidir. Doğru uyku pozisyonu alındığı zaman kişiler uyku aşamasında herhangi bir sorunla karşılaşmaz.
 • Özellikle Visco yatakları sipariş etmeden önce yatağın içyapısını iyice inceleyerek yatağın kalitesinden emin olmak gerekir.

Çift Kişilik Visco Yatak Kullanmanın Dezavantajları Var Mı?

Çift kişilik visco yatakların kullanması sonucunda kişiler herhangi bir problemle karşı karşıya kalmaz. Visco yatakların hammaddesi visco malzemesi petrol bazlı bir madden yapılmasına rağmen hiçbir şekilde kötü koku meydana gelmez. Üstelik Visco yatakları vücudun yaptığı ağır hareketleri engelleyerek basıncı azaltır. Yatakta boş olan alanları doldurarak vücudun şeklini alır. Bu sayede vücudun hava alma özelliği azalarak yatağın sıcaklığı korunur. Visco yatakların üzerinde kullanılan kılıf hiçbir şekilde terletme özelliği yaratmaz. Aksine Visco yatakların açık hücreli gözeneklerden oluşan yapısı sayesinde hava dengesi kontrol altına alınır. Visco yatakların vücudun şeklini alma özelliğinden dolayı hiçbir şekilde çökme olayı veya yatağın yayında bir sorun meydana gelmez. İyi yapılan Visco yataklar sayesinde kişiler kendi kilolarına uygun yataklar tercih edebilir. Bunun dışında Visco yataklar ortopedik ve konforlu bir yapıda üretildiği için bu yatağı kullanan kişilerin vücutlarında herhangi bir ağrı oluşmaz. Bununla birlikte Visco yatak kullanan kişilerin uyku düzenleri dengeli bir şekilde olur ve bel ve boyun kısımlarında meydana gelen boşlukları doldurarak kişilerin konforlu ve rahat bir şekilde uyumalarına yardımcı olur. Visco yatakların sağladığı en büyük avantajlardan birisi de yapısında barındırdığı özelliği hiçbir şekilde kaybetmez. Yani uygun yoğunlukta ve açık hücreli yapıdan üretilmesinden ötürü özelliklerini kaybetme gibi bir durumu yoktur.