15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Visco Yatak Şikayetleri Neden Olur ?

Uyku ürünleri teknolojilerinden en popüler yatak malzemesi Visco.

Yatınca vücut şeklini alan basıncı azaltan ve ağrısız bir uyku veren, uyandığınızda daha dinç ve iyi hissetmenizi sağlayan Visco ortopedik Yataklar hakkında neden şikayetler olur peki ?

Toplumda visco yataklar ile ilgili merak edilen şikayet başlıkları vardır. Şimdi bunları wellmatt yataklarını düşünerek haklı ve haksız sebepleri ile değerlendirelim, bu şikayetleri  şöyle sıralayabiliriz;

1- Visco Yatak Kokar mı?

Bilinenin aksine Visco petrol bazlı bir hammadde olmasına rağmen kokan bir malzeme değildir. Visco kokmaz ama visco yatak yaparken sünger ve viscoyu yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı madde kokar. Yataklar hazırlandıktan sonra preslenip rulo yapılarak, hava almayan ambalajlarda saklanarak gönderildiği için, ilk 1-2 hafta koku olması normaldir. Bu koku yatak hava almaya başladığı andan itibaren dağılır ve geçer, çünkü kullanılan yapıştırıcı malzemeler su bazlıdır. Sağlığa herhangi bir zararı yoktur.

2- Visco Yatak Terletir mi?

Visco yataklar, yaylı yatakların aksine vücuda basınç uygulamaz, vücudun basıncını yatağa yayar ve uygulanan bu basınç ve ağırlığa göre vücut boşluklarını doldurarak vücudun şeklini alır. Bu durumda vücudun hava alma durumu azalır ve sıcak kalır. Visco yatağın üzerinde kullanılan kılıf bu yüzden önemlidir.  Tamamen pamuklu ve kaliteli bir kılıf kullanılırsa bu sorun minimumda hissedilir ve vücut 21 gün içerisinde yeni ısısına alışır. Fizyolojik olarak aşırı terleme sorunu olan insanlar için Visco tetikleyici olacaktır. Ancak wellmatt yataklarda kullanılan açık hücreli visco malzemeler sayesinde terleme sorunu minimuma indirilmiştir.

3- Visco Yatak Çöker mi?

Kaliteli ve vücut yapısına uygun dansite oranında olan bir visco yatak çökmez. Visco yataklar kilomuz ve vücut ısımızla yatağa yaptığımız basınca göre şekil alır, dolayısıyla ağırlığımıza uygun olmayan bir visco yatak alırsak, içinde yay bulunmayan özel süngerlerle kombinlenen bu yataklar bir süre sonra işlevini yerine getirmeyebilir. Burada üretici firmanın kullandığı süngerin ve visconun kalitesi de çok önemlidir. Kiloya uygun ve uyku alışkanlıklarına hitap eden yani doğru visco yatak, çökmez.

4- Visco Yatak Ortopedik mi?

Visco yataklar kişiye özel ortopedik ve konforlu yataklardır. Bir yatağın ortopedik olması demek, vücuda ve uyku alışkanlıklarına uyum sağlaması, sağlıklı bir uyku vermesi anlamına gelir. Visco yataklar, kişinin vücuduna göre şekil alarak, vücut yapısının olması gerek duruşunu ve yatarken de korur. Vücudun olması gereken eğrisini korur. Bel ve boyun boşluklarını doldurarak ağrısız ve sağlıklı bir uyku sunar. Böylece dinlenerek uyanırsınız. Ağrı ve yorgun uyanma şikayetleriniz giderek azalır.

5- Visco Yataklar bir süre sonra özelliğini kaybeder mi?

Açık hücreli, doğru teknolojiler kullanılarak doğru malzemelerin birleştirilmesi ile oluşan Visco yataklar özelliğini kaybetmez. Bunun için yatağınızın vücudunuza uygun olması, boy ve kilo oranınıza göre seçilmesi çok önemlidir. Tüm doğru koşullar kullanılarak seçilen visco yataklar, en az bir yaylı yatak kadar sağlamdır ve özelliğini kaybetmez. Uygun dansite ( yoğunluk) ve açık hücreli  seçilen yataklar visco özelliğini ve dokusunu kaybetmez.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Kategori:Visco Yatak
Önceki Yazı
Işık Uykuyu Öldürür
Sonraki Yazı
Çocuklar Anne ve Babalarıyla Uyumamalı !

0 Yorum

Yorum Yaz