TEK KIŞILIK ORGANIK YATAKLAR

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

12Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Atigolat Tek Kişilik Yatak
  "At kılı-Lateks"
  Havale / EFT: 9.452 ₺

  Normal Fiyat: 17.069,00 ₺

  Special Price 13.129,00 ₺

 2. Latekspo L Tek Kişilik Yatak
  "8cm Lateks"
  Havale / EFT: 6.803 ₺

  Normal Fiyat: 12.289,00 ₺

  Special Price 9.449,00 ₺

 3. Atigo L Tek Kişilik Yatak
  "4.000 gr/m2 At Kılı"
  Havale / EFT: 7.278 ₺

  Normal Fiyat: 13.149,00 ₺

  Special Price 10.109,00 ₺

 4. Atigo Tek Kişilik Yatak
  "2.000 gr/m2 At Kılı"
  Havale / EFT: 5.572 ₺

  Normal Fiyat: 10.069,00 ₺

  Special Price 7.739,00 ₺

 5. Hindia Tek Kişilik Yatak
  "5cm Coco-Lateks"
  Havale / EFT: 4.441 ₺

  Normal Fiyat: 8.019,00 ₺

  Special Price 6.169,00 ₺

 6. Atigo XS Tek Kişilik Yatak
  "1.000 gr/m2 At Kılı"
  Havale / EFT: 4.153 ₺

  Normal Fiyat: 7.499,00 ₺

  Special Price 5.769,00 ₺

 7. Wocolat Tek Kişilik Yatak
  "Pamuk-Yün-Lateks"
  Havale / EFT: 3.793 ₺

  Normal Fiyat: 6.849,00 ₺

  Special Price 5.269,00 ₺

 8. Woco Tek Kişilik Yatak
  "Pamuk-Yün"
  Havale / EFT: 2.872 ₺

  Normal Fiyat: 5.189,00 ₺

  Special Price 3.989,00 ₺

 9. Latekspo Tek Kişilik Yatak
  "4cm Lateks"
  Havale / EFT: 4.744 ₺

  Normal Fiyat: 8.569,00 ₺

  Special Price 6.589,00 ₺

 10. Latekspo XL Tek Kişilik Yatak
  "10cm Lateks"
  Havale / EFT: 8.099 ₺

  Normal Fiyat: 14.629,00 ₺

  Special Price 11.249,00 ₺

 11. Atigo XL Tek Kişilik Yatak
  "6.000 gr/m2 At Kılı"
  Havale / EFT: 8.704 ₺

  Normal Fiyat: 15.719,00 ₺

  Special Price 12.089,00 ₺

 12. Paramount Tek Kişilik Yatak
  "Luxury Collection"
  Havale / EFT: 15.018 ₺

  Normal Fiyat: 27.119,00 ₺

  Special Price 20.859,00 ₺

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

12Ögeler

sayfa başı

Tek Kişilik Organik Yataklar Hakkında

Organik yatakta kullanılan maddeler herhangi bir şekilde sentetik bir maddenin yer almadığı ve genetik yönden değişime uğramayan maddelerin kullanılarak üretilmesi sonucu ortaya çıkan ürünlerdir. Organik yataklarda kullanılan maddeler insan sağlığına herhangi bir şekilde olumsuz etki göstermez. Organik madde kıyafetlerde, uyku ürünlerinde, hijyen ürünlerinde ya da tıbbi tekstil ürünlerinde kullanılır. Bu şekilde doğal olan sağlığa zararsız ürünler ortaya çıkar.

Yataklarda Kullanılan Organik İle Doğal Ürünler Arasındaki Farklar

Yataklarda kullanılan organik ve doğal olan maddelerin arasında bulunan farklılıklar arasında kavramsal olarak farklı anlamlarda olması yer alır. Doğal madde demek o maddenin doğal ortamlar altında sağlıklı bir şekilde yetiştirildiği anlamına gelir. Bunun yanı sıra organik ürün demek doğal olarak yetiştirilen maddenin herhangi bir kimyasal işleme uğratılmadan o maddeden bir ürün üretilmesidir. Organik maddeler uyku ürünlerinde insanların sağlığı için yaygın bir şekilde kullanılır. Bu uyku ürünleri arasında organik yatak örtüleri, yastıklar, yastık kılıfları ve yataklar bulunur. Özellikle yataklarda kullanılan organik madde hem yetişkinlerin hem de çocukların sağlığı açısından önemli rol oynar.

Tek Kişilik Organik Yatak Neden Seçilmeli?

Organik yatak seçmenin amaçlarından bir tanesi sentetik ürünlerden yapılmış yatakların insan sağlığına olumsuz etkisi fazlayken organik madde ile üretilmiş yatakların insan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi yoktur. Poliüretan sünger, plastikler ve benzeri bazı sentetik maddeler içlerinde bulunan kimyasallardan dolayı zehirli maddeler içerebilme olasılığı bulunur. Bu maddelerin yataklarda kullanılmasında bazı tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Bu tehlikeli durumlardan bir tanesi yataklarda kullanılan kimyasal maddelerin havada bulunan oksijen miktarı ile etkileşim haline geçmesidir. Ortamda bulunan kimyasal hava uyku sırasında solunduğu zaman özellikle akciğerlere zaralı etkiler verebilir. Ciğerlere çekilen kimyasal hava astımı olan kişilerde de olumsuz yansımalar gösterebilir ve onların astımlarını tetikleyebilir. Bu sebepten dolayı organik uyku ürünlerinde bulunan hipoalerjenik özellik ile birlikte uyku sırasında havaya herhangi bir kimyasal madde karışmamış olduğu için güvenilir bir şekilde organik yataklar tercih edilebilir. Bunun yanı sıra organik yatakların yapımında kullanılan organik– yün, at kılı, hindistan cevizi lifi sayesinde ısı dengesi sağlanmış olur. Bununla birlikte vücut sıcaklığı daha iyi düzenlenerek, ısı transferi ve nem absorbsiyonu karakteristikleri insanların rahat bir şekilde uyumasını sağlar. Bu özellik, özellikle bebeklerde oldukça sağlıklı bir etki yaratıyor. Çünkü bebekler yetişkinlere oranla vücut ısılarını dengelemeleri konusunda daha zayıftır. Organik yataklarda uyuyan bebeklerin bu sorunları ortadan kalkmış olur.

Yetişkinler İçin Tek Kişilik Organik Yatak Seçimi

Yetişkinler için yatak seçiminde organik ürünler kullanılması onların sağlıklarının tehlike altına girmemesi açısından önemlidir. Yetişkinlerin yattıkları yatakların sentetik madde içermemesi gerekir. Organik yatakların yapısında kimyasal madde içermediği için solunum ile ilgili herhangi bir problem de söz konusu olmaz. Bu şekilde yetişkinler sağlıklı olarak dinginlik ve huzur içerisinde uyur.

Tek Kişilik Organik Yatağın İçindeki Maddeler

Aşağıda organik yatak yapımında kullanılan maddeler ile ilicili bilgiler yer alır. Bu maddeler şunlardır:

 • At Kılı: Organik yatakların yapımında at kılının kullanılması ile birlikte soğuk-sıcak dengesi sağlanır. Bu özelliği mikro-iklim yapıda olmasından kaynaklanır. Bunun yanı sıra at kılında bulunan delikli lifler ile birlikte yatakların daha dayanıklı ve havalanabilir olması sağlanır. Günümüzde at kılının kullanılması özelikle Avrupa’da ve İngiltere’de oldukça yaygındır.
 • Harilok: Bu maddenin kullanılması yayların üzerindeki baskının azalmasına katkı sağlar. Çünkü madde organik olup 3 boyutlu kuvvete ve yüksek oranda elastik olma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra yataklarda harilok kullanılması yatağın havalanabilir ve dayanıklı olmasını da sağlar.
 • Cocolok: Yatakların yapımında Hindistan cevizi lifinin kullanılması yatakların her türlü darbeye karşı oldukça sağlam olmasını sağlar. Bu şekilde yataklarda herhangi bir aşınma ya da çökme gibi bir durum söz konusu olmaz. Ayrıca bu Hindistan cevizi lifinin üzerinde kullanılan doğal madde ile birlikte hipoalerjenik, anti bakteriyel ve güvelere karşı dayanıklı olma özellikleri de yataklara kazandırılır.
 • Bambu: Organik yatakların yapısında kullanılan bambu maddesi %100 doğal madde özelliğindedir. Bunun yanı sıra bambuların diğer bir özellikleri ise doğada geri dönüştürülebilir olmasıdır. Bu şekilde daha sonraki aşamalarda kolay bir şekilde biyolojik açıdan ayrıştırılabilir. Bambu lifleri delikli özelliğe sahiptir ve beș yüzlü çiçeklere benzer yapısı bulunur. Bu yapı sayesinde mikro çatlaklarla kaplıdır. Mikro çatlaklar ısı izolasyonunu gerçekleşmesine katkı sağlar. Bambunun kullanıldığı organik yatakların seçilmesiyle insanlar rahat bir şekilde uyumuş olur. Bununla birlikte bambunun yapısında bal bulunduğu için yataklar kullanıldığında insan teni beslenerek daha yumuşak bir dokuya kavuşur. Ayrıca koku giderici ve antibakteriyel yapıda olmasından dolayı bakterilerden de insan vücudu korunmuş olur.

Yukarıda yer alan maddelerin yanında organik ürünlerin yapısında alpaka, organik pamuk, keten, vb. gibi diğer maddeler de yer alır.