ÇIFT KIŞILIK DOĞAL LATEKS YATAKLAR

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

11Ögeler

sayfa başı
Ölçü Seçİnİz
 1. Kampüs Lateks Çift Kişilik Yatak
  "2cm Lateks"
  Havale / EFT: 5.219 ₺

  Normal Fiyat: 9.419,00 ₺

  Special Price 7.249,00 ₺

 2. Lateks Medium Çift Kişilik Yatak
  "4cm Lateks"
  Havale / EFT: 6.824 ₺

  Normal Fiyat: 12.319,00 ₺

  Special Price 9.479,00 ₺

 3. Lateks Soft Çift Kişilik Yatak
  "6cm Lateks"
  Havale / EFT: 8.675 ₺

  Normal Fiyat: 15.659,00 ₺

  Special Price 12.049,00 ₺

 4. Smart Çift Kişilik Yatak
  "8cm Visco-Lateks"
  Havale / EFT: 9.244 ₺

  Normal Fiyat: 16.689,00 ₺

  Special Price 12.839,00 ₺

 5. Lateks 40 Çift Kişilik Yatak
  "8cm Lateks"
  Havale / EFT: 9.877 ₺

  Normal Fiyat: 17.829,00 ₺

  Special Price 13.719,00 ₺

 6. Suite Çift Kişilik Yatak
  "11cm Visco-Lateks"
  Havale / EFT: 11.922 ₺

  Normal Fiyat: 21.529,00 ₺

  Special Price 16.559,00 ₺

 7. Lateks 50 Çift Kişilik Yatak
  "10cm Lateks"
  Havale / EFT: 12.556 ₺

  Normal Fiyat: 22.669,00 ₺

  Special Price 17.439,00 ₺

 8. Cocolat L Çift Kişilik Yatak
  "20cm Coco-Lateks"
  Havale / EFT: 17.084 ₺

  Normal Fiyat: 30.849,00 ₺

  Special Price 23.729,00 ₺

 9. Lateks 200 Çift Kişilik Yatak
  "25cm Coco-Lateks"
  Havale / EFT: 21.167 ₺

  Normal Fiyat: 38.219,00 ₺

  Special Price 29.399,00 ₺

 10. Lateks 100 Çift Kişilik Yatak
  "18cm Lateks"
  Havale / EFT: 16.285 ₺

  Normal Fiyat: 29.399,00 ₺

  Special Price 22.619,00 ₺

 11. Cocolat XL Çift Kişilik Yatak
  "30cm Coco-Lateks"
  Havale / EFT: 25.091 ₺

  Normal Fiyat: 45.299,00 ₺

  Special Price 34.849,00 ₺

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

11Ögeler

sayfa başı

Çift Kişilik Doğal Lateks Yatak – Lateks Yatak Nedir?

Lateks yatak, 20. yüzyılda ortaya çıkarak günümüze kadar olan süreçte yatak teknolojisinde büyük başarılara imza atmıştır. Çift kişilik Lateks yataklar, açık hücreli yüksek hava geçirgenliği ile ismini duyurmaya devam eder. Çift kişilik Lateks yataklar, kauçuk ağacının bitki öz sütünden elde edilerek yapılır. Tamamen doğal ürünlerden meydana gelir. Yapısında hiçbir şekilde sert kimyasal maddeler yer almaz. Ayrıca çift kişilik Lateks yataklar, ısı dengesini başarılı bir şekilde ayarlar.

Çift Kişilik Doğal Lateks Yatak Seçiminin Yararları

Doğal Lateks yatak tercihinde bulunan kişiler, oldukça başarılı bir seçim yapar. Çünkü Doğal Lateks yatakların barındırdığı özelliklerden dolayı birçok yararları vardır. Aşağıda Doğal Lateks yatakların sağladığı yararlar yer alır:

 • Doğal Lateks yatakları, tamamen çevre dostu ve hijyenik maddelerden oluşturulur.
 • Yapısında kesinlikle sert kimyasal maddeler bulunmaz. Bu özelliğinden dolayı Doğal Lateks yataklar, oldukça rahat ve konforludur.
 • Hammaddesi doğal ürünlerden yapıldığı için Doğal Lateks yataklar, uzun yıllar kullanılabilir.
 • Gözenekli yapıdan oluşmasından dolayı ısı ve hava geçirgenlik özelliği oldukça fazladır.
 • Bunun yanı sıra Doğal Lateks yataklar, bütün gece vücudun ısı dengesini eşit tutarak kişilerin serin ve konforlu bir şekilde uyumalarında yardımcı olur.
 • Vücuda uygulanan basınç miktarını azaltarak vücudun hafiflemesine yardımcı olur.
 • Vücudun yapısını dengeleyerek akla gelecek her türlü yatma pozisyonlarında denge düzenini eşit konuma getirir.
 • Ayrıca Doğal Lateks yataklarda zararlı gaz çıkışı gibi olumsuz bir olayla karşılaşılmaz.
 • Doğal Lateks yataklar anti-alerjik özelliğinden dolayı hijyenik bir şekilde meydana gelir.

Lateksit Malzemesi

Doğal Lateks yatakların hammaddesi ağaç özünden çıkarılan sütlerle oluşturulur. Kullanılan Lateksit malzeme sayesinde Doğal Lateks yataklar, hava geçirgenliğini en iyi şekilde sağlayarak daha rahat ve konforlu bir şekilde kişilerin uyumasına yardımcı olur. Ayrıca Lateks yataklar, doğal malzemelerden yapıldığı için çevrenin kimyasal maddelerden dolayı zarar görmesini engelleyerek hijyenik bir uyku yapılmasına neden olur. Bu yüzden kişiler doğal malzemelerden yapılmış Lateks yatakları tercih ederek, hem doğanın yapısını hem de vücutlarının koruyabilir.

Doğal Lateks ile Sentetik Lateks Arasındaki Farklar

Doğal Lateks ve Sentetik Lateks arasında bazı farklılıklar görülür. Bu farkların en önemlilerinden birisi Doğal Lateksler, kauçuk ağacının sütünden yapılır. Tamamen doğal bir özelliğe sahiptir. Sentetik Lateksler ise kimyasal ürünlerin bir araya getirilmesi sonucunda yapılır. Doğal Lateks yataklar, yapımında yüzey aktif maddelerin emülsiyonu aracılığıyla monomerlerine ayrılarak polimerize olur. Böylece Doğal Lateks yataklar, hafifletici özelliği ile uyku esnasında vücut basıncının düşmesine neden olur. Bunun sonucunda kişiler rahat bir şekilde uyuyabilir.

Sentetik Lateks ile Visco Arasındaki Farklar

Sentetik Lateks ve Visco Lateks arasında bazı farklar meydana gelir. Sentetik Latekslerin içerisine %20 oranında doğal lateks eklenerek yatak üretimleri aşamasında yatakların daha konforlu ve hafifletici bir özelliğe sahip olması sağlanır. Sentetik Lateksler’in içerisinde bulunan delikler sayesinde hava dönüşümlerinin dengeli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. Ayrıca Sentetik Lateksler, Visco Lateksler kadar terletme yapmaz. Aksine Sentetik Lateks yatakları kullanan kişiler, geceleri serin ve rahat bir uyku içerisinde olur.

Yetişkinlerde Lateks Yatak Kullanımı

Yetişkinler uyku düzenlerinde problem yaşamamaları için doğru yataklar seçilmelidirler. Lateks yatakları gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Lateks yataklar, özellikle yetişkinlerin rahat bir şekilde uyabilmelerinde önemli bir etkendir. Çünkü Lateks yataklar, yetişkinler için uygun sertlikte ve yapıda yapılır. Ayrıca vücudun basınç oranını düşürerek yetişkinlerin vücutlarının hafiflemesine destek olur. Bunun yanında Lateks yataklar, delikli bir yüzey yapısına sahip olduğu için yetişkinlerin hava akımını doğru bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlar. Terletme özelliğini azaltarak yatağın içeri çökmesini engeller. Böylece uyku esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Vücut Yapısına Uygun Çift Kişilik Doğal Lateks Yatak Seçimi

Kişilerin uyku düzenlerinde sorun yaşamamaları ve vücutlarında yer alan omurga eğrilerinin dengeli bir şekilde çalışmalarında vücut yapılarına uygun yatakları seçmeleri oldukça önemli bir konudur. Kişiler Lateks yatakları tercih ettikleri durumda bel, sırt, baş, boyun ve diz bölgelerinin iyi bir şekilde dik durmasına ve meydana gelen ağrıların yok olmasına yardımcı olur. Lateks yataklar, kişilerin vücutlarında fazla basıncı azaltarak kan dolaşımını doğru bir şekilde gerçekleştirir. Bunun dışında Lateks yatakların yapısının sert oluşu sayesinde kişilerin vücutlarında bulunan omurga eğrileri en iyi şekilde desteklenir. Uykularının sorunsuz bir şekilde olmasını isteyen herkes Lateks yataklarını tercih ederek herhangi bir problemle karşılaşmayı engelleyebilir. Bununla berabe Lateks yataklar kişilerin hem konforlu hem de sağlıklı bir şekilde uyumalarını sağlayarak, vücutlarında yer alan kasların ve omurgaların dengesini korur. Ayrıca doğal ürünlerden yapılmasından dolayı da yapılarında hiçbir şekilde kimyasal madde bulundurmaz. Böylece doğal çevrenin de korunmasına destek olur.