15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
Uyku Bozukluklarının Çocuklar Üzerindeki Etkisi
Sonraki Yazı
Çocukların Sıkılması Aslında İyidir

Yeni Doğan Bebeklerde Beslenme ve Uyku Sürelerine Dikkat !

Yenidoğanlar çok sık beslenir, ancak bu çözülmesi gereken bir problem değildir ve doğaldır! Yeni doğan bebeğin karnı oldukça küçüktür ve bu nedenle sıklıkla yemek yemesi gerekir.

Normal beslenen yenidoğanların, anne sütü ile beslenen yenidoğanlara göre biraz daha az yemeleri gerekebilir. Çünkü yeni doğan bir bebek için sindirmek çok daha uzun sürer;. Anne sütü, diğer yandan oldukça hızlı sindirilir.

Bebeğinizin ne miktarda anne sütüne ihtiyaç duyduğu konusunda size yardımcı olacak oldukça basit bir formül kullanabilirsiniz. Bebeğinizin ağırlığını alın ve 2,5 ile çarpın. Dolayısıyla, bu yaklaşımı takiben 8 kiloluk bir bebeğin, 24 saatlik bir süre içinde yaklaşık 20 gramlık bir forma ihtiyacı olacaktır. Emzirenlere gelince; genel kural olarak, çoğu yenidoğanın emzirdiği 20 ila 30 gram arasında (ve yeni doğan aşamayı geçtikten sonra 25-35 ons) gerekir.

Yeni doğan bebeğinizin uyanma süreleri ve toplam uyku gereksinimi önerilenlerden farklı olabilir. Bu belirtilen programlar ortalamalara dayanmaktadır, ancak bebeğinizin daha fazla ya da daha kısa bir uykuya (veya daha kısa veya daha uzun uyandırma zamanı) ihtiyaç duyabilir. Unutmayın, bebeğinizin uykulu işaretlerini yakından izleyin (gözleri sürtünme, esneme, uzaya bakma vb.) Ve bu uyku zamanlamasına rehberlik etmelerine izin verin.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Uyku Bozukluklarının Çocuklar Üzerindeki Etkisi
Sonraki Yazı
Çocukların Sıkılması Aslında İyidir

0 Yorum

Yorum Yaz