15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Yeni Doğan Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin 3 Yöntem

 1-) Bebeğinizle yürüyüşe çıkın, temiz hava gerçekten çocukların daha iyi uyku almasına yardımcı oluyor! Bebeğiniz birkaç haftalıkken, günlük yürüyüşe veya dışarıda oturarak zaman geçirebilir. Bu durum, gece yatarken ve uykudayken uykusunu rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

2-) Bebek masajını deneyin. Bebek masajı, yenidoğanın rahatlamasına yardımcı olan kolay ve doğal bir yoldur ve bu da daha iyi uyku geliştirmeye yardımcı olabilir. Sadece bu değil, bebek masajı sindirimi (koloni yenidoğanlar için de iyi) geliştirebilir, anne-çocuk bağını güçlendirebilir ve hatta büyüme ve gelişime yardım edebilir!

3-) Gündüzleri aydınlık ve geceleri karanlık tutun. Yenidoğanların zaman kavramı yoktur. Bu yüzden gündüz ve geceleri nasıl davranacağını bilemezler. Bebeğinizin gün boyunca güneş ışığına maruz kalmasını (doğrudan güneş ışığı değil, daha doğrusu güneşli gün ışığı parlak, güneşli bir odada) sağlayarak nazikçe bunu düzeltebilirsiniz. Buna ek olarak, odasını gece karanlık tutmak için çalışın. ÖRN; bebek bezi değişiklikleri ve besleme sırasında odanın loşluğunu koruyun. Zamanla, bu, yenidoğanınızın sirkadiyen ritimlerini yeniden ayarlamanıza ve gece boyunca uzun uyumaya rehberlik yapmanıza yardımcı olacaktır.

Paylaş:
Önceki Yazı
Nasılsa Hafta Sonu Uyurum…
Sonraki Yazı
HAKKIMIZDA

0 Yorum

Yorum Yaz