15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
Verimli uyku uyuyamadığınızın 4 işareti
Sonraki Yazı
İnternetten yatak almadan önce dikkat edilmesi gereken 6 önemli nokta

Yatak alırken dikkat etmeniz gerek 6 satır arası bilgi

Herhangi bir pahalı ürün almadan önce en iyi şey sözleşmedeki satır arası olarak bilinen dip notları okumak olacaktır. Daha sonra bir problem yaşadığınızda ‘sözleşmede yazıyordu’ cevabını duymak can sıkıcı olabilir. Özellikle yeni bir yatak arayışına girdiyseniz. Yatak almak kıyafet almak kadar kolay değildir. Kıyafetinizi 1 sezon giyecek olabilirsiniz ama yatağınızı çok uzun yıllar kullanacağınız için iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Teslimatı nasıl olacak, kargo ücreti kime ait, deneme süresi ne kadar, garanti süresi gibi bir sürü detay.

Sizler için online yatak alımında dikkat etmeniz gereken yerleri ve sormanız gereken birkaç soru hazırladık.

1. Teslimat

Firma ürününüzü eve kadar ücretsiz mi gönderiyor? Yeni yatağınızın kurulumunu yapıyor mu?

Aldığınız yeni yatağınız kapınıza kadar hiçbir ekstra ücret ödemeden teslim edilir. Yeni yatağınızın kurulumu ise oldukça basit. WellMatt kullandığı son teknoloji ile yaysız yataklarınızı vakumlayıp size kadar ulaştırıyor. Tek yapmanız gereken paketi açıp bazanızın üzerine koymak ve yatağınızın gerçek formunu almasını beklemek.

2. Deneme süresi

Değişim ve ya iadeden önce deneme süreniz ne kadar?

Yeni ayakkabınıza alışma süresi olduğu gibi yatağınız ile birkaç hafta birbirinize alışma süreniz olacaktır. Bu yüzden bir çok online satış yapan firma koşulsuz deneme süresi koyar. Genellikle denemeler 15-60 gün arasıdır. Bu süre zarfında yatağınızın siz uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu süre sonunda memnun olmadığınız taktirde şirket politikaları doğrultusunda değişim veya iade yapabilirsiniz. WellMatt ile 120 gün deneme şansına sahip olabilirsiniz. Bu durum üreticinin kendi ürünlerine ne kadar çok güvendiğinin de bir göstergesidir.

3. Değişim ve ya İade süreci

Değişim ve ya iadede ürün gönderiminde ücret size mi ait?

Yeni yatağınızı aldınız ama size göre olmadığını anladınız. WellMatt minimum 60 günlük deneme sürenizi doldurmanız halinde sadece müşteri hizmetlerimizi arayarak işlemleri başlatabilirsiniz. Yatağınız kapınızdan ücretsiz bir şekilde alınır ve ödemenizden hiçbir kesinti yapmadan iade edilir. Önemli olan nokta minimum 60 günü doldurmak. 120 günü geçmemek. Değişim ve iade sürecinde müşterilerin sorunsuz bir şekilde destek alması ve iade durumunda sorun çıkartılmadan iade edilmesi son derece önemli.

4. Garanti koşulları

Yatağınız kaç yıl garanti altında?

Garanti kapsamının neler olduğunu inceleyin. Yatağınızın garanti süresi nedir öğrenin. Garanti kapsamında değiştirmek istenen yatakların kullanım şartlarına uygun olması gerekir. O yüzden garanti kapsamında değerlendirilmesi için önceden firmalar fotoğraf isteyebilir. Yatakta kullanılan malzemelerin kusurlu olması sebebi ile garanti kapsamına alınabilir. Yatakta zamanla çökmelerin olması kullanılan doğal malzemelerden kaynaklı olabilir. Çökmelerin erken ve ya fazla olması durumunda garanti kapsamında değerlendirilmesi mümkün olabilir. WellMatt olarak ürünlerimizin garanti belgeleri teslimat aşamasından teslim edilir. Bütün ürünlerimiz garantilidir.

5. Firmanın geçmişi

Yatak almayı düşündüğünüz firma kaç yıllık bir firma?

E-ticaretin hızla büyüdüğü bir ortamda her gün mantar gibi yeni firmalar türüyor. Muhakkak ki her yeni firma kötü değildir, nasıl ki geçmişi daha eski yıllara dayanan her firma iyi olmadığı gibi. Ancak hızla değişen bir dünyada firmanın eski olması ya da en azından bir 10 yıllık geçmişi olması, tek başına olmamakla birlikte, önemli bir seçim kriteri olabiliyor. Konunun sadece yatak satmaktan ibaret olmadığı aynı zamanda arkasında ar-ge tecrübesi, pazar ve kullanıcı verisi, ihtiyaç ve beklentilerine ilişkin bilgi ve tecrübe sahibi olması, değişen pazar koşullarına hızlı adapte olması, esnek olması, kullanıcı dostu olması, ürünlerinin arkasında durması ve sahip olduğu bütün özellikleri tüketici faydasına dönüştürebilmesi adına şirketin geçmişi ve yaşı önemlidir. WellMatt‘ten yatak aldığınızda arkasında derin bir uyku alışkanlıkları tecrübesi, hammadde tecrübesi, üretim tecrübesi gibi pek çok önemli faktöre bakarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz. WellMatt “since 2005” – 2005′ten beri sizlerle, sizin için.

6. Kullananıcı Memnuniyeti

Yatak alanlar aldıkları yatak ve hizmetten memnun mu? Ne diyorlar?

Kullanıcı yorumları en kritik konulardan biri. Yatak almayı düşündüğünüz markanın kullanıcıları ne düşünüyor araştırdınız mı? Ürünü beğendiniz, iyi bir yönlendirme aldınız, almayı düşündüğünüz yatağın markasını ve modelini beğendiniz, fiyatını makul buldunuz ve iyi bir yatak almak üzere olduğunuza kanaat getirdiniz, bu aşamada daha önceden yapmadıysanız, yapılması gereken son kontrol başkalarının o marka hakkında ne konuştuğunu araştırmak olmalı. Hem kendi sitelerini incelemenizi hem online pazar yerlerinde yapılan yorumları hem de bilgi edinme amacıyla sıkça başvurduğumuz sitelerde markayla ilgili yapılan yorumları okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunun sonucunda elde edeceğiniz izlenimler ya bir önceki alma kararınızı pekiştirecektir ya da kafanızda soru işaretleri oluşmasına neden olabilir ve belki de almaktan vazgeçirebilirsiniz. WellMatt olarak bizim hakkımızda başkalarının neler konuştuğunu ve müşteri tarafından gelen geri bildirimlerin neler olduğunu çokça önemsiyoruz. Yorumlara ve şikayetlere bakarak siz de bir WellMatt elçisi olabilirsiniz 🙂

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Verimli uyku uyuyamadığınızın 4 işareti
Sonraki Yazı
İnternetten yatak almadan önce dikkat edilmesi gereken 6 önemli nokta

0 Yorum

Yorum Yaz