15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
Gelişim Çağındaki Çocuklarda Ortopedik Yatak Seçimi
Sonraki Yazı
Çift Kişilik Yatak Fiyatları ve Modelleri

Visco Yatak Ve Lateks Yatak Arasındaki Farklar Neler?

Merhaba, Konfor olarak birbirine çok benzeyen ve uyku esnasında vücudu destekleyip basıncı azaltarak, en sağlıklı uykuyu veren Visco ve Lateks malzemeler ;

Üretim şekilleri ve birkaç yapısal özellikleri ile farklılık gösterir.

Visco, içeriğinde kimyasal bulunan, vücudu saran, yattığınızda biraz daha gömülme hissi yaratan sizi saran bir yataktır. Yatak üretilirken tamamı visco malzemeden yapılmaz, visco’nun altında onu destekleyecek süngerler kullanılır. Çünkü tamamen viscoda uyumak mümkün değildir. Yatağınıza yattığınızda yavaş yavaş şekil alır ve daha sonra eski halini alır. Hassas bir malzeme olan Visco’nun yoğun sulu ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir. Uzun süre suya maruz kaldığında deforme olmaya elverişlidir. Yoğunluk oranı yataktan yatağa değişiklik gösterebilir. Kilonuza uygun yoğunlukta Visco içeren bir yatak tercih etmeniz gerekir.

Lateks ise tamamen doğal, doğadaki Kauçuk ağacının öz sütünden elde edilen, köpüksü bir malzemedir. Doğadan elde edilen bu özel malzeme, özel kalıplarda dondurularak bloklar haline getirilir daha sonra da yatak olur. Visco gibi vücudu destekler, yattığınız da vücut boşluklarınızı doldurur ancak, Visco gibi sarmaz. Yattığınızda gömülme hissi yaşamazsınız, yay gibi daha tepkili bir yapısı vardır. Hemen eski haline döner. Uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklıdır. Her kiloda insanın çok rahat kullanabileceği bir yataktır. Lateks yataklar özel bloklar halinde tek parça kullanılır.

Her iki yatak da son derece konforlu ve uyku esnasında sizi rahat ettirerek sağlıklı uyumanızı sağlayacak özelliktedir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Gelişim Çağındaki Çocuklarda Ortopedik Yatak Seçimi
Sonraki Yazı
Çift Kişilik Yatak Fiyatları ve Modelleri

0 Yorum

Yorum Yaz