15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
Organik Yatakların Özellikleri
Sonraki Yazı
Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Visco Yatak Terletir mi?

Sıradan yaylı  yataklara göre, esnek yapısı ve vücudunuzun şeklini alma özelliği bulunan visco yataklar, uzandığınızda vücudunuzu sardığı için diğer yataklardaki gibi boşluk kalmaz, dolayısıyla boşluklardan hava girmez ve bu da vücut ısınızı artırır. Bu durum sizin konforunuzu çok etkileyen bir özellik değildir. Çünkü, yatakta kullanılan kılıf ve daha sonrasında üzerinde sizin kullandığınız nevresimin kumaş özellikleri sayesinde bu durum dengelenir.

Visco yataklar açık hücreli ve kapalı hücre olarak ikiye ayrılır. Bunlarda kapalı hücre üretilenlerde terletme özelliği görülürken, açık hücreli olanlarda terletmenin olmadığı gözlenmektedir. Yani nefes alıp nefes veren, hava sirkülasyonu olan bir yapıya sahiptir.

Açık hücreli yapısı sayesinde mikrop ve bakteri barındırmaz ve anti-alerjik bir yapıya sahiptir. Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, Visco aslında terleten bir malzeme değildir, ama diğer yataklara göre daha sıcak tutar.

Yatak alırken vücut yapınıza en uygun yatağı seçmek önemli bir unsurdur. Bütün bunların dışında unutulmaması gereken şey şudur! Vücut, alışkın olduğu ortam değiştiği zaman her yerde tepki gösterir ama yeni ortama alışması için 15 gün gibi bir süre yeterlidir. Yani visco yatak kullanmaya başladıktan sonra vücudunuz kendini bu yatağa göre ayarlayacak ve zamanla ısı dengesini sağlayacaktır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Organik Yatakların Özellikleri
Sonraki Yazı
Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 Yorum

Yorum Yaz