15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Visco Yatak Kullanımı ve Bakımı

Visco yataklar çok özel malzemelerden oluşur ve uzun süre kullanım sağlayabilmek için bazı konulara dikkat etmek gerekir. Açık hücreli visco yataklar hiç bir zaman özelliğini yitirmez ve uzun yıllar kullanım avantajı sağlar. Özellikle altında kullanılan destekleyici sünger katmanı HR özelliğine sahipse ister 50kg olun, isterseniz de 150kg olun rahatlıkla en ufak bir çökme veya benzeri özellik kaybetme gibi bir sorunla kesinlikle karşılaşmazsınız.
Visco yatak kullanımında da aşağıdaki konulara özen göstermenizi tavsiye ederiz;

Yıkanabilir kılıfınızı 6 ayda bir çıkarıp 30 derecede yıkamanız gerekir. Yine 6 aylık periyotlarla visco yatakların ayakucu ve başucu bölgelerinin yerini değiştirmeniz önemlidir. Herhangi bir sıvı temasından korumak için sıvı geçirmez alez kullanımı yatağınızın ömrünü kat ve kat arttırır. Visco yatak kullanımında en yaygın yapılan hata; kılıf değişikliği esnasında yatağın visco yüzeyinin üstte kalmamasıdır. Genelde visco yataklar ters düz edilerek karışıklık yapılır ve aslında visco katmanın olduğu yüzeyde uyumanız gerekirken destekleyici HR sünger yüzeyinde uyuyabilirsiniz. Bu da size sert bir konfor sunacağı için bel ve sırt problemi yaşamınıza sebebiyet verir.

Visco Yatak kullanırken yukarıdaki basit püf noktalara dikkat etmeniz halinde uyku sağlığınız ve konforunuz uzun yıllar size en verimli halde olacaktır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Kategori:Visco Yatak
Önceki Yazı
Sevgililer Günü için En Güzel Hediye; Afrodizyak Etkili Lateks Yataklar
Sonraki Yazı
Bebek Setleri Kış Kampanyası

0 Yorum

Yorum Yaz