15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
En Rahat Yatak Hangisi ?
Sonraki Yazı
Çocuklar Neden Merak Eder?

Lateks Yatakların Özellikleri

Son dönemde popüler olan yatak çeşitlerin bir tanesi de Lateks yataklardır. Gelişen teknoloji ve doğanın nimetlerinin keşfedilmesi sonucunda, bu yataklar kauçuk ağacının özü olan lateks ismini alan ham maddeden üretilmiştir.

Lateks yataklar çocuk yataklarında ve araba yataklarında da da kullanılması çok önemlidir. Lateks ham maddesi önce köpük sonra bu köpükten oluşturulan bloklardan yatağa dönüşmektedir. Lateks’ ten yapılmış bir yatak sağlıklı ve doğal dinlenme için bire birdir.

Gece yattığınızda sıcaklıktan dolayı oluşan teri emer hava geçirgenliği olarak sizi terletmeden rahat ve huzurlu bir uyku uyumanıza neden olur. Teri alt tabakaya iterek vücudun kuru kalmasını ve hava almamasını sağlar.

Koku ve mantar oluşmasını önler. Bu sayede yatağında ömrünü uzatır ve sağlıklı olmasına neden olur. Esnek olup darbe emici özelliğe sahiptir. Sürekli yumuşaklık ve süspansiyon hissi verir. Uzun ömürlüdür.  Zamanla çökme yapmayarak sizi yatak masrafından uzun bir süre kurtarır.

En önemli özelliklerinden biri de, kilolu, vücudunda rahatsızlıklar ya da kas problemleri olan (bel ağrısı, sırt ağrısı, v.b.) kişilere tavsiye edilen bir yatak olmasıdır. Kas yapısı üzerinde rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkisi vardır. Rahat olmaları ile birlikte ortopedik ve vücut şeklini alan insanların uykusunun sağlıklı olmasını sağlayan yataklardır.

Farklı hareket eden blokları sayesinde yan yana yatan iki kişinin birbirinden etkilenmemesini sağlar. Lâteks yatağın içinde yay bulunmaması nedeniyle metalden kaynaklanan manyetik alan oluşması söz konusu olmaz. Yatakta bulunan hava kanalları doğal klima görevi görmektedir.

%100 pamuklu ve çıkarılabilen  örme kumaş dokusuyla yataklar üzerinde ekstra bir yumuşaklık sağlanır. Wellmatt yatak Fabrikası, tamamen doğal Lateks ham maddesi kullanılan sertifikalı Lateks yataklar üretmektedir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Kategori:Lateks Yatak
Önceki Yazı
En Rahat Yatak Hangisi ?
Sonraki Yazı
Çocuklar Neden Merak Eder?

0 Yorum

Yorum Yaz