15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
5 Adımda Yatak Yogası Nasıl Yapılır?
Sonraki Yazı
Dikkat! Yanlış Pozisyonda Uyuyor Olabilirsiniz.

Lateks Yatak Pedi Seçmek İçin 5 Neden?

Lateks yatak pedi almak için birçok faklı neden olabilir. Bunların size bizim tarafımızdan anlatılmasındansa lateks yatak pedlerini WellMatt’ten tercih eden müşterilerimize sorduk. Ve sizin için bunları 5 madde altında birleştirdik. Gelin bunları hep birlikte inceleyelim;

 

1) Yatağı yumuşatmak

 

Yatağınızın konforu, vücudunuza uygun olup olmadığını anlamak için minimum 30 gün yatmak gerektiği söyleniyor. Mağazada 5 dk denediğiniz yatağınızın sizin için doğru olduğunu anlamanız mümkün değildir. Ama diyelim ki 5 dk yatıp uzandığınız yatağı aldığınız, birkaç gece sonra pişman oldunuz. Çözülmez bir sorun ile karşı karşıya değilsiniz.  Birçok müşteri yeni aldığı yatağı, daha sonra sert bulup yumuşatmak için yatak pedi almaya yönleniyor. Lateks yatak pedi tam bu sırada müşterilere bekleneni veriyor. 4 cm lateks yatak pedi az hissedilen sertlikleri yumuşatmak için idealdir.6 cm olanlar genel olarak bütün durumlara uygundur. 8 cm olan lateks ise yatağını çok daha yumuşak ve esnek hissetmek isteyenler için idealdir.

 

2) Eski yatağın konforsuz olması

 

Eski yatağınıza yeni bir yatak pedi almak, yatağınıza yeni bir kullanım ömrü kazandırır. Eğer eski yatağınız sizi artık rahat ettirmiyor, ağrılarınızı arttırıyorsa  lateks yatak pedi sorunun çözümü olabilir. Ayrıca fiyat açısından da oldukça avantaj sağlar. Yatakların en üst katmanında genellikle poliüretan sünger vardır. Bu sünger zamanla sertliğini ve özelliği kaybederek deforme olur.  Lateks ise vücudunuzu daha iyi destekler. Eski yatağınızdan daha rahat olduğunu yattıkça görebilirsiniz. Ayrıca lateks, süngerler gibi kolay deforme olmaz ve uzun yıllar kullanılabilir.

 

3) Yatağın terletmesi

 

Yatakların üzerinde kullanılan sünger, elyaf veya visco malzemelerin hava geçirgenliği yoktur ve sıcak tutabilir. Latekslerin ise hava geçirme özelliği vardır. İçerisindeki hava kanalları sayesinde mükemmel sirkülasyonu sağlar ve terlemeniz minimuma iner. Kalın bir lateks yatak pedi bu sorunu çözmenizde size daha iyi yardımcı olacaktır.

 

4) Visco yatağınızın içine fazla gömülmeniz

 

Hem fiyat hem de rahatlık açısından ilk bakışta visco, latekse göre iyi gözükmektedir. Fakat visko yatak tercih edenler belli bir süre sonra, visco malzemenin içine gömülmekten şikayetçi olabiliyor. Hava geçirgenliğinin daha az olması ve uyku esnasında pozisyon değiştirirken viskonun yavaş tepki vermesi dezavantajlarından biridir. Lateksin geri dönüş tepkisi visco kadar yavaş değildir. Bu durumda 6 cm lateks yatak pedi uygun olacaktır.

 

5) Doğal olması

 

Lateks, kauçuk ağacının sütünden elde edilen %100 doğal bir malzemedir. Diğer sünger ya da viscolar gibi kimyasal içermez. Haliyle alerjisi olan kişiler için kullanımı uygundur. Viscoya göre daha hızlı tepki vermesi ve sert olmasından kaynaklı konforu en üst seviyededir. Bebekler ve çocuklar için idealdir. Eğer sizde doğa dostuysanız lateks yatak pedi tercih edebilirsiniz.

 

Paylaş:
Kategori:Yatak Pedi
Önceki Yazı
5 Adımda Yatak Yogası Nasıl Yapılır?
Sonraki Yazı
Dikkat! Yanlış Pozisyonda Uyuyor Olabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yaz