15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
Yatak Pedi Ne İşe Yarar ?
Sonraki Yazı
Visco Nedir? Visco Yatak Nasıl Seçilir ?

Lateks Nedir? Lateks Yataklar Nasıl Yapılır ?

Lateks, doğada bulunan, birçok bitkinin salgıladığı ve hava ile karşılaştığında katılaşan sütlü bir bitki özüdür.  Yatak sektöründe son dönemde kullanılan en konforlu ve doğal ürünlerden biridir.

Genelde kauçuk bitkisinin sütlerinden elde edilir. Bu sütümsü sıvı hava ile temas ettiğinde köpük haline gelir, Lateks ismini alan bu malzeme, kalıplarda bloklar haline getirilir ve yatak üretiminde kullanılır. Lateks Yatakta bulunan hava kanalları doğal klima görevi görmektedir. Lateks bloklarının bağımsız hareketi sayesinde yan yana yatan iki kişi birbirlerinin hareketlerinden rahatsız olmadan uyuyabilirler. Her kiloda insanın rahat uyuyabileceği son derece konforlu bir yataktır. Doğal olması ve katkısız olması nedeni ile bebek ve çocuk yataklarında çok rahatlıkla kullanılır, gelişimlerini destekler.

Lateks malzemenin, kas yapısı üzerinde rahatlatıcı ve dinlendirici bir fonksiyonu vardır. Dünyada kabul gören sağlıklı bir ham maddedir çünkü tamamen doğaldır. Çok sert veya çok yumuşak bir yatak omurgayı olması gerektiğinden farklı bir pozisyona getirir ki bu da huzursuz uykuya ve ağrılara sebep olur. Lateks yatağın içinde yay bulunmaması nedeniyle metalden kaynaklanan manyetik alan oluşmaz. Vücudu destekleme kapasitesine sahiptir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Yatak Pedi Ne İşe Yarar ?
Sonraki Yazı
Visco Nedir? Visco Yatak Nasıl Seçilir ?

0 Yorum

Yorum Yaz