15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
Avrupa’nın En İyi Çocuk Yatağı Seçildi
Sonraki Yazı
Fibromiyalji Nedir? Nasıl Başa Çıkılır?

Kilo Almak Kader Değil… Bir de Uyuyabilmeyi Deneyin !

Su içseniz kilo mu alıyorsunuz? Belki de bunun nedenlerinden biri rahat uyku uyuyamıyor olmanızdır. Yapılan araştırmalar, açlık hormonunun rahat uyuyamadığımız gecelerden sonraki günlerde arttığını göstermiştir. Ayrıca gün içerisindeki fiziksel hareketlerimizi ve irademizi etkilediğinden dolayı da beynimiz, enerji almak için bizleri sürekli kalorili yiyeceklere yönlendirir. Maalesef alınan kiloları vermek çok da kolay değildir.

Halbuki kusursuz ve aralıksız uyku ile böyle basit nedenleri aklımızdan çıkabiliriz. Rahat bir uyku, dinlenmiş bir vücut ve ruh hali; bize gün içinde enerji, irade sağlar. Bu bizi, hormonlarımızın da etkisiyle daha sağlıklı besinlere yönlendirir.

 

Peki rahat ve sağlıklı bir uykuya nasıl ulaşacağız? Tabii ki kişiye özel ortopedik ve doğru yatak seçimiyle… Her kişinin kilo, yatış pozisyonu, cinsiyet, yaşı, rahatsızlıkları vb. gibi farklı yapısal özellikleri vardır. Online satış danışmanlarımız ile görüşerek sizden isteyeceğimiz temel bilgiler doğrultusunda kendinize en uygun yatağın seçimini kolaylıkla yapabilir, sağlıklı uykuyu yaşayablir ve tabii ki düzensiz beslenmenin de önüne geçersiniz.

 

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Avrupa’nın En İyi Çocuk Yatağı Seçildi
Sonraki Yazı
Fibromiyalji Nedir? Nasıl Başa Çıkılır?

0 Yorum

Yorum Yaz