15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
 Japon Yer Yatağını Kullananlar – Kullanıcı Yorumları Neler?
Sonraki Yazı
İnternetten Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

Japon Yer Yatağı Fiyatları Nelerdir? Fiyatlar Neye Göre Değişir?

Rahatlık ve görünüm açısından alışılmış yatak türlerinden farklılık taşıyan Japon yer yatakları son zamanlarda geniş bir kullanıcı kesimi tarafından tercih edilmektedir. Kendilerine özgü modelleri ile iyi bir şekilde uyumak isteyenlerin tercihleri oldukları kadar, otantik bir görünüm isteyenler tarafından da tercih edilen bu yatak çeşitleri ile son derece rahat ve konforlu alanınızı yaratabilirsiniz. Ancak bu özel yer yataklarını kullanmak isteyenler için Japon yer yatağı fiyatları nelerdir sorusu gündeme gelmektedir.

Japon Yer Yatağı Modellerimizi inceleyin. Japon Yer Yatakları ve Fiyatları

Japon Yer Yatağı nedir, kimler tercih etmeli?” yazımızı mutlaka okuyun.

Japon Yer Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Japon yer yatağı ya da Japoncadaki ifadesi ile futonlar geleneksel yatak deneyimi yaşamak isteyenlere sunulmaktadır. Yerde ya da daha alçak baza çeşitlerinde kullanılan bu özel yataklar Japonların dünyaya bakışlarının özel bir tezahürü olarak ortaya çıkmaktadır. Yaşamı sade ve bilgelik ile yaşamaya çalışan Japonlar, yatak konusunda da bu tavırlarını göstermişlerdir. Etkili bir yatak deneyimi yaşamak ve aynı zamanda da estetik açıdan güzel bir görünüm elde etmek için kullanacağınız Japon yer yatağı özellikleri şu şekildedir;

 • Japon yer yatakları, Japonların dünyaya sadelik ile bakmasını yansıtmaktadır. Bu görüş özellikle Zen Budizm’i için önemlidir. Kişinin eşyalar ile doğru bağlantılar kurmasını öne çıkaran bu anlayış ile birlikte ne kadar az eşyaya sahip olursanız o denli içsel olarak rahatlık yaşayabilirsiniz. Geleneksel Japon görüşü aynı zamanda yatağın sadece iyi ve dinlendirici bir uyku sağlamasını beklemektedir. Bu yüzden geleneksel yatakları da konfor açısından oldukça ön plandadır.
 • Japon yer yatakları uyku esnasında vücudun doğru pozisyonu almasını sağlar.Çeşitli malzemelerden yapılan Japon yatakları, kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olarak en üst düzey uyku deneyimi temin etmektedirler.
 • Japon yer yataklarında yapıştırıcı malzeme kullanılmamaktadır. Bu özelliği sayesinde diğer yataklardan ayrılan Japon yatakları, teğelleme denilen özel bir sistem ile üretilmektedirler. Teğelleme sayesinde hem doğal hem de daha dayanıklı bir yapıya kavuşan Japon yer yataklarını bu sayede çok uzun süreler kullanım imkânı doğmaktadır. Aynı zamanda Japon yer yataklarında kullanılan malzemeler de alanının en iyi malzemeleri oldukları için deforme olmalara karşı dayanıklılık göstererek yine uzun süreler kullanım imkânı vermektedirler.

En Çok Tercih Edilen Japon Yer Yatağı Modelleri Hangileri?” yazımızdan Japon yatak modelleri hakkında bilgiye hemen ulaşın.

 • Yatakların sürekli hava almasını sağlayan özel malzemeler sayesinde mevsim koşullarından bağımsız olarak ideal uyku için gereken ısı değerleri sabit tutulmaktadır. Bu sayede aşırı terleme ya da üşüme gibi durumların önüne geçildiği gibi aynı zamanda da çeşitli kötü kokuların, bakteri, mantar vb. oluşumları engellenmektedir. Yüzey için kullanılan doğal malzemede aynı zamanda çeşitli cilt sorunları olan kimselerin hiçbir rahatsızlık duymadan yatak üzerinde iyi bir deneyim yaşamalarını sağlamaktadır.
 • Japon yer yataklarında yay kullanılmadıkları için vücut ağırlığı eşit bir şekilde dağılım gösterir ve bu sayede bir bölge üzerine fazladan yük binmesinin önüne geçilerek kasların ve eklem bölgelerinin dinlenmesi sağlanır. Uyku esnasında vücudunuzun dinlenmesi için doğru pozisyonu alması önem taşır ve kan akışının rahatlaması gerekmektedir. Özellikle gün boyu faaliyetler yüzünden kaslarda ciddi birer yıpranma oluşur. Kaslar kendilerini ise ancak uyku esnasında yenilemektedirler. Ancak yanlış yatak seçimi ile birlikte üzerlerine vücut ağırlığı bindiğinde, gece boyunca çalışmaya devam ederek, dinlenmenin önüne geçmektedirler. Bu durumların önüne geçmek amacıyla özel tasarım ile hazırlanan Japon yer yatakları her koşulda istediğiniz eşsiz deneyimi yaşamanıza olanak vermektedir.
 • Çift taraflı sundukları konfor sayesinde dilediğiniz tarafı mevsim koşullarına bağlı olarak, istediğiniz sertliği elde etmek amacıyla Japon yer yataklarını tercih edebilirsiniz.

Japon Yer Yatağını Kullananlar – Kullanıcı Yorumları Neler?” yazımızı hemen incele.

Japon Yer Yatakları Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Japon yer yatakları fiyatları kullanılan malzeme kalitesine ve özenli işçiliğe göre belirlenmektedir. Piyasa koşullarında neredeyse her yatak sadece yerde kullanılması ile Japon yer yatağı olarak görülmektedir. Ancak bir yatak sadece yerde kullanılarak futon özelliği taşımamaktadır. Bir yatağın futon olarak sayılması için belirli şartları yerine getirmesi gerekmektedir;

 • Kesinlikle yay kullanılmamalıdır; Japon yer yataklarının en büyük özelliği yay kullanılmamasıdır. Alışılmış anlamdaki yaylar Japon yer yataklarının tüm özelliklerini ortadan kaldıracak ve rahat bir uyku deneyiminin önüne geçecektir. Çünkü yaylar, vücut ağırlığının eşit olmayan bir şekilde dağılımını sağlamaları nedeniyle vücudun çeşitli bölgelerinde ağrılar oluşmasına sebebiyet vermektedirler. Aynı zamanda yaylı yataklar yatakta yüksek bir dalgalanma olmasına neden olurlar ve bu yüzden de özellikle çift halinde yatan kimselerin rahatsız olmalarını sağlarlar. Bu özellikler göz önünde tutularak, doğru Japon yer yatağı seçmek için yay özellikleri taşımamasına dikkat ediniz. Yayların yerine teğelleme denilen özel bir sistem ile üretilen gerçek Japon yatakları, bu durumda fiyatlarının yüksek olmasını sağlamaktadır.
 • Japon yer yatağı fiyatlarını belirleyen en önemli nokta ise kullanılan malzemedir. Yatağın sağlıklı uyku ve konforlu özelliklerinden yararlanmak için kullanılan malzemenin büyük bir önemi bulunmaktadır. WellMatt tarafından sunulan Japon yer yataklarında doğal yün, pamuk, lateks, visco ve at kılı kullanılmaktadır. Her biri eşsiz bir uyku deneyimi sunan bu malzemeler kendi içlerinde belirgin özelliklere sahiptir;
 • Doğal yün – doğal pamuk; piyasa koşulları içinde sentetik yün ve pamuk kullanıldığı için maliyeti düşük yataklar yapmak olanaklı olmaktadır ancak sentetik yüzey ya da malzeme özellikle cilt sorunlarını tetikleyerek, çok daha uzun sürelerde kanserojen etkiye neden olabilmektedir. WellMatt olarak kullandığımız tüm yatak çeşitleri sağlık için en uygun malzemeden yapıldıkları için doğal yün ve doğal pamuk kullanıyoruz. Hollanda’dan ithal edilen bu malzemeler hem eşsiz bir ısı yalıtımı hem de nefes alma özelliği katmaktadır. Ancak doğal içerik olması yüzünden fiyatları doğrudan etkilemektedir.
 • Doğal Lateks; doğal olanının elde edilmesi oldukça meşakkatli olan lateks malzemesi, kauçuk ağacının gövdesinden özel yöntemler ile elde edilmektedir. Yine özel yöntemler ile blok haline getirilen lateks, yatağın hem rahatlığı hem de yapısı için harika bir malzeme oluşturmaktadır. Vücut ağırlığını dengeleyen yapısı, açık gözeneklere sahip olan özellikleri ile öne çıkan lateks yataklar, ferah ve rahatlatıcı uyku deneyimi sunarak, en iyi şekilde uyumanızı sağlamaktadır. Piyasa koşullarında sentetik lateks malzeme bulunmasına rağmen WellMatt olarak tüm lateks modellerimizde doğal lateks kullanıyoruz.
 • Visco Elastik malzeme; fiyatları belirleyen bir diğer önemli nokta ise visco malzemesidir. Vücudun yapısını alan ve harika bir uyuma deneyimi sunan visco elastik malzemesi 1960’lı yıllarda NASA tarafından astronotların uzay yolculuklarını rahat geçirmeleri için tasarlanmıştır. Kısa süre içerisinde diğer alanlara da yayılan visco, özellikle yataklarda büyük rahatlık vermesi ile ön plana çıkmaktadır. Visco vücudu destekler ve çeşitli eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Harika bir yatak deneyimi sunan visco malzemesi, fiyatları etkilemektedir.
 • At Kılı; yatağa özel bir esneklik ve doğallık katan at kılı, Japon yer yataklarını uyuma için son derece elverişli hale getirmesine rağmen maliyetinin yüksek olması yüzünden fiyatları yükseltmektedir. Ancak at kılı, hava alan yapısı ve çok fazla ağırlıklara karşı koyan esnek yapısı ile birlikte, son derece sağlıklı, dengeli, kesintisiz ve konforlu bir uyuma deneyimi sağlamaktadır.

Bu koşullar altında Japon yer yatakları fiyatları belirlenmekte ve satışa sunulmaktadır.

İnternetten Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey” yazımızı hemen incele.

Paylaş:
Önceki Yazı
 Japon Yer Yatağını Kullananlar – Kullanıcı Yorumları Neler?
Sonraki Yazı
İnternetten Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

0 Yorum

Yorum Yaz