15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Doğru Yastık Seçimi En Az Yatak Kadar Önemlidir

Araştırmalara göre her 10 kişiden 8‘i uyku kalitesi ve konforundan memnun olmadığını dile getirmektedir. Bunun temelinde doğru yatak ve doğru yastık seçiminin olduğu da bilinen bir gerçektir. Yatak bilinci her geçen gün artmaya başlamış olsada henüz çok başlarında olduğumuzu söyleyebiliriz. Yine aynı durum doğru yastık seçimi için de geçerlidir. Yastık keyfi kişiden kişiye göre ciddi farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden bu beklentinizin karşılığını tam olarak sorgulamak durumundasınız. Yani yüksek yastık mı seversiniz? Alçak yastık mı seversiniz? yumuşak yastıktan mı hoşlanıyorsunuz? yoksa aksine sert yastık mı? Boyun bölgenizde ciddi bir rahatsızlığınız var mı? yoksa geceleri özellikle boyun bölgenizde çok mu terlersiniz? gibi soruları kendinize sormalısınız.
Unutmayınız ki doğru yastık kullanımı yapıyorsanız sabahları dinlenmiş, geceleri sürekli uyanma durumundan kurtulmuş ve oluşabilecek boyun rahatsızlıklarının önüne geçmiş olabilirsiniz.
WellMatt Yatak Fabrikamızda üretilen yastık gruplarından doğru yastık seçimini yapabilmeniz için kısaca özetleyebiliriz;

Dream Visco Yastık: Orta yükseklikte ve yumuşak bir yastıktır. çift katman kullanılan visco sayesinde de ekstra boyun bölgesini kavrar.

Boyun Destekli Visco Yastık: Özellikle boynunda düzleşme problemi bulunan veya ağrılar yaşayan kişiler için önerdiğimiz yastık modelidir. Düşük yüksekliğe sahiptir ve orta sert yapıdadır.

Yün Yastık: Yumuşak ve pofur pofur yastık sevenler için idealdir. Özellikle kış aylarında yünün sıcak tutma yapısından dolayı tercih edilir.

Pamuk Yastık: Yün yastıkta olduğu gibi yumuşak ve pofuduktur. Daha çok yaz aylarında tercih edilir. Ayrıca Doğal pamuk ve yün yastıklarda terleme ve benzeri sorunla karşılaşma ihtimaliniz yoktur.

Lateks Yastık: Orta yüksekliğe sahiptir ve yumuşaktır. Doğal yapısı sayesinde hem ferah bir ortam sunar hem de boynunuzu kavrayarak mükemmel desteği sağlar.

Paylaş:
Kategori:Ev Tekstili, Genel
Önceki Yazı
Ortopedik Yatak Nedir ?
Sonraki Yazı
Yatak Pedi Ne İşe Yarar ?

0 Yorum

Yorum Yaz