15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Çocuklar İçin Ortopedik Yatak Seçimi

 Aileler için en zor konulardan bir tanesi de bebek yatağından Çocuk yatağına geçerken hangi ortopedik yatağı seçeceğine karar vermektir. Bunun hakkında müşteri hizmetlerimize fazlasıyla soru ulaştığı için bu konuya açıklık getirmek istedik.

  Artık çocuğunuz yetişkin olma yolunda adımlarını atmaya başlarken bunu destekleyecek ortopedik yatak seçimini yapmak da bir o kadar önemlidir. Bu konuda öncelikli tavsiyemiz yatağınızı mutlaka yaysız almanız yönünde olacaktır. Bu sayede yatağın içinde kullanılan yayların, süngerlerin ve yapıştırıcıların olumsuz etkileri çocuğunuza yansımamış olacaksınız.

  Genelde çocuk gelişimi için en uygun ortopedik yataklar visco veya lateks olan yataklardır. Visco tercih edecek olursanız mutlaka 4-5 cm’den daha kalın visco katmana sahip yatakları düşünmemelisiniz. Eğer 7-9 cm visco kalınlığını tercih edecek olursanız bu durum çocuğunuzun yatağa gömülmesine sebebiyet verecektir. Çocukların 18-20 yaşlarına kadar fazla kalın visco yatakları kullanmamalarını tavsiye ediyoruz.

  En fazla çocuk ve genç odası için tercih edilen ortopedik yataklar, Lateks modellerimizdir. Hem doğal yapısı sayesinde hem de vücuda sağladığı ergonomiklik bakımından ideal konfor sunmaktadır. Ortopedik yatak seçiminizi yaparken 4 cm doğal lateks katmanlı “Lateks Soft” serimizi veya tamamen tek blok 18cm doğal Lateks olan “Lateks 100” serimizi düşünebilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Visco Yatak Terminolojileri;
Sonraki Yazı
Bebekler İçin Doğal Yatak

0 Yorum

Yorum Yaz