15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
İyi Uyu Mutlu Ol
Sonraki Yazı
Yün Yataklar

Çocuğum veya Bebeğim İçin Nasıl Bir Yatak Seçebilirim?

Ebeveynlerin belirlemekte kararsız kaldığı en önemli konulardan biri de çocuğu için en uygun yatağın nasıl olacağıdır. Bu noktada ortopedik yatak seçiminin püf noktalarını kısaca belirtmek gerekirse;

Kemik gelişimini en ideal şekilde destekleyen orta sert yapıda bir yatak olmalıdır.

Yaysız yatak olması uyku konforu bakımından çok önemlidir. Yaylı yataklarda kullanılan metal, düşük kalitedeki elyaf, deforme olmaya müsait düşük yoğunluktaki sünger ve kanserojen bazlı yapıştırıcılardan dolayı yaysız yatak tercihi daha idealdir. 

Yıkanabilir örme kılıflı olmalıdır. Bu sayede yatağınız hem nefes alır hem de dışardan karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlarda dış kılıfı çıkarılıp yıkanabilir.

Özellikle çocuğunuzun uyuduğu yüzeyde doğal, ferah, terletmeyen ve ergonomik malzemelerin kullanımı çok önemlidir. Bu yüzden doğal lateks, hindistan cevizi lifi veya pamuk yüzeylere sahip yatakların tercih edilmesi çok önemlidir.

Son olarak da yatağınızın kullanım ömrünün uzun olması bakımından içeriğinde yüksek yoğunluğa sahip malzemeler kullanılmalıdır. Örneğin; yatak içeriğinde 14 dansite – 22 dansite gibi düşük yoğunluktaki süngerler kullanılmışsa, ilerleyen zamanlarda çökme ve benzeri durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.İster müşterimiz olun isterseniz de olmayın çocuğunuz için uygun ve ortopedik yatak seçimi konusunda merak ettiğiniz tüm konularla ilgili müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz. Ortopedik yatak konusunda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
İyi Uyu Mutlu Ol
Sonraki Yazı
Yün Yataklar

0 Yorum

Yorum Yaz