15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Bebe Yatağı Seçerken Olmazsa Olmazınız Neler Olmalı!

Bebe Yatağı almak aslında bebeğinize yapılan alışverişleriniz içerisinde en özen göstermeniz gereken yerdir. Bebe Yatakları alımında dikkat edilmesi gereken bazı konuları kısaca aşağıdaki gibi açıklayabiliriz;

  • Bebe Yatağı orta sert bir yapıya sahip olmalıdır. Bebeğinizin ne içine gömüleceği ne de çok sert hissedeceği kıvamda seçilmelidir.
  • Bebe Yatağının içerisinde mutlaka kanserojen madde içeren yapıştırıcı kullanılıp kullanılmadığı sorgulanmalıdır.
  • Bebeğinizin ortalama günde 16 saat uyduğu düşünülürse bebe yatağınızın en üst katmanında doğal malzemelerin (Lateks, Coco, Pamuk, Yün, vb.) bulunması bebeğinizin konforu ve sağlığı bakımından en ideali olacaktır.
  • Bebe Yatağında yıkanabilir kılıf olup olmadığı hijyen bakımından çok önemlidir. Belirli aralıklarla yıkayabileceğiniz veya temizleyebileceğiniz bebe yatağı kılıfı, bebeğinizi bakteri ve diğer zararlı içeriklerden korur.
  • Bebe Yatağınızın mutlaka yatak koruyucu sıvı geçirmez alezi olmalıdır. Bu sayede bebe yatağınızın ömrünü en az 2-3 katı süreye çıkarmış olursunuz.
  • Bebe Yatağınızın ölçüsünü belirlerken ileriyi düşünerek büyük ölçü seçmek sizin adınıza daha hesaplı olabilir. Böylelikle bebeğinizin sadece ilk 6-12 ay için değil de daha uzun yıllar kullanabileceği bir yatağınız olmuş olur.

WellMatt Yatak olarak bu konuda hassasiyetimiz en üst seviyededir. Sürekli olarak büyüyen üretim kapasitemizde de “Bebe Yatakları” titizlikle hazırladığımız yaysız yataklardır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
HAKKIMIZDA
Sonraki Yazı
Ortopedik Yatak Alırken Bir Kez Daha Düşünün!

0 Yorum

Yorum Yaz