15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
A’dan Z’ye Yatak Seçme Klavuzu
Sonraki Yazı
Lateks Yatak Pedi Seçmek İçin 5 Neden?

5 Adımda Yatak Yogası Nasıl Yapılır?

Hem bedenimizi hem de zihnimizi dinlendiren kaliteli uyku öncesi uzak durulması gerekenleri veya uygun ortamları hepimiz az çok biliyoruz. Eğer hala WellMatt yatağınız yoksa sizin için 5 adımdan oluşan bir önerimiz daha var. İnsomnia olarak bilinen ve uyuyamama hastalığına da tavsiye edilen uyku öncesi yapabileceğiniz 8-10 dakikalık yatak yogasıyla, kaliteli ve huzurlu uykuya kalan son adımı da tamamlayacağız.

 

  1. Breath Work / Pranayam (nefes egzersizi)

Nefes egzersizi yapacağınız pratiğe odaklanmanızı kolaylaştıracak, zihin ve bedeninizin birbirine bağlayacaktır. 1’e kadar sayarak Burnunuzdan derin bir nefes alıp, 2’ ye kadar ağzınızdan derin bir şekilde geri verin. Bunu 10 kere tekrarlayın.

 

 

  1. Child’s pose- Balasana

Çocuk pozu vücudu dinlendirir, zihni  sakinleştirir, sırt ve boyun kaslarını gevşeterek stresi azaltır. Bu pozisyonda 10 nefes alışverişi kadar kalın.

  1. Seated Forward Fold

Bu pozisyonda kan dolaşımınız artar ve sinirlerinizin yatışmasına yardımcı olur. Bu pozisyonda başınız ayaklarına bakacak şekilde 10 nefes alışverişi süresince kalın.

 

  1. Reclining Bound Angle Pose

Bu pozisyonda gerginliğiniz azalır, kan basıncınız düşer ve kalp atış hızınız yavaşlar.  İç bacak kasları esner. Bu pozisyonda sağ el karında, sol el kalbin üstünde olmalı. Gözleriniz kapalı 10 nefes alışveriş süresince bu şekilde kalın.

  1. Legs up the Wall

Bu pozisyonda kan zıt yönde akarak sinir sistemini sakinleştirir ve yüksek tansiyonu azaltabilir. Ayaklarımız duvardayken avuç içlerimiz yukarı doğru bakacak şekilde olmalı. 10 nefes alışverişi bu pozisyonda kalmalısınız.

 

Yatak yogamız sona erdikten sonra daha kaliteli bir uykuya hazır hale geliriz.

 

iyi uykular.

 

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
A’dan Z’ye Yatak Seçme Klavuzu
Sonraki Yazı
Lateks Yatak Pedi Seçmek İçin 5 Neden?

0 Yorum

Yorum Yaz