15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true
Önceki Yazı
Fibromiyalji Nedir? Nasıl Başa Çıkılır?
Sonraki Yazı
Alzheimer olmamak için kaliteli uyuyun !!!

15 gün tatil diye uykularınız kaçmasın…

Kimimizin çocuğu 15 gün biz işteyken kime bırakacağız diye stres olduğu, kimimizin 15 gün işten uzak çocuğuyla vakit geçirecek olmanın verdiği huzur duyacağı tatile birkaç gün kala neler yapabiliriz bakalım istedik.

Her çocuğun hayalini süsleyen o uzuuuun gözüken ama aslında göz açıp kapayıncaya kadar geçen 2 haftalık tatil geldi. Okulda derslerden, ödevlerden bunalmış, sıralarda sıkışmış çocukları dışarı bırakmaya ne dersiniz? Her çocuğun fiziksel olarak koşmaya, oynamaya ihtiyacı vardır. Güzelce giyinip basit atıştırmalıklar yaparak parkta pikniğe gidebilirsiniz. Yanınıza alacağınız bir büyüteçle karıncaları inceleyebilir, ekmek kırıntıları ile besleyebilirsiniz. Böylece kapalı alandaki oluşacak hastalıklardan bir adım uzaklaşmış olursunuz.

İnce motor becerileri gelişmiş çocuklar için şehrinizde yapılan seramik, taş boyama ve ya taş tozu ile silikona kalıp çıkarma gibi atölyelere katılabilirsiniz. Ya da kendiniz evde bir kamp alanı oluşturabilirsiniz. Sadece birkaç çarşaf ve yastık yeterli olacaktır. Yaptığınız çadırda kitap okuyabilir, kısa bir uyku çekebilirsiniz.

Çalışmak zorunda olan anne babalar sizleri de düşündük. Siz işteyken evde sıkılmasın diye geceden hazırlayıp sabah ona bırakabileceğiniz bir hazine avı düzenleyebilirsiniz. Evin bir köşesine hazinenizi saklayın. Daha sonra o hazineye ulaşması için küçük kağıtlara bilmeceler, çözüp bir sonraki adıma geçmesi için görevler bırakabilirsiniz. Bir görevde sizi araması olsun J ipucunu siz ona verin.

Açık havada gezmek, bilmece çözmek, taş boyamak… bütün bunlar miniklerimizi yorgun düşürecek. Akşam rahat bir uyku ve güzel bir rüya ile günü tamamlayacaklar. Peki rahat ve sağlıklı  uyku için doğal yataklarımıza baktınız mı?

Paylaş:
Önceki Yazı
Fibromiyalji Nedir? Nasıl Başa Çıkılır?
Sonraki Yazı
Alzheimer olmamak için kaliteli uyuyun !!!

0 Yorum

Yorum Yaz