15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Zihin ve Beden Enerjisini Yükseltmenin Yolları

Günlük yaşamın patırtısı ve gürültüsü ile her gün mücadele etmek zorunda kalmak özellikle ruhsal yetenekleri gelişmiş, hassas ve duyarlı insanlara zaman zaman çok zor anlar yaşatıyor.

Günlük yaşamın hepimizin üstüne üstüne gelen bu baskısı karşısında ne yapacağımızı şaşırdığımız günler oldukça fazla. Bir de bu yetmezmiş gibi yüksek hassasiyet nedeniyle çevremizdeki insanların üzüntü ve sıkıntılarını da hissediyor, enerjimizi ve alanımızı korumayı bir türlü beceremiyorsak yaşamımız sık sık cehenneme dönüyor demektir.

İşte bundan kurtulmanın, zihin ve beden enerjisini mümkün olduğunca yüksek tutmanın yolları:

Öncelikle meditasyondan kısaca söz etmemiz gerekecek. Günümüzde derin düşünme teknikleri öyle gelişti ki, duygularını dışlaştırmak, günlük stresleri boşaltmak için ayakta veya dansederek yapılan pek çok derin düşünme çeşitleri var. Eğer mantranız yoksa sadece sesli olarak hımmmm demeniz veya yüksek enerjilere konsantre oluyorum, kendimi geliştirmek istiyorum diye içinizden sessiz tekrarlarda bulunmanız da yeterlidir.

Kendi inançlarınıza göre sizde iyi titreşimler uyandıran kutsal sözcükleri veya ışık-sevgi gibi olumlu sözleri tekrar etmeniz mümkündür. Nefes alışverişinize mümkün olduğunca yoğunlaştırılmış olun, zihniniz günün karışık düşüncelerine kaydıkça derin derin alınan nefeslere yoğunlaştırılmış olursanız, bir süre sonra asıl doğasını yaşamayı hatırlayan ruh-zihin-beden bütünlüğünüz sizden derin düşünme yapmanızı ister hale gelecektir.

Sizi rahatlatıyorsa tütsü, mum, özel kıyafet de kullanabilirsiniz. Bağdaş kurarak, bir sandalye veya bir koltukta dik oturarak da derin düşünme yapabilirsiniz. Ayrıca kendinize ait bir derin düşünme müziği edinmeniz de son derece yararlı olur ve zihin ritimlerinizin kolaylıkla alfa ritmine geçişini hızlandırır.

Her sabah veya akşam kendinize ayıracağınız yarım saat ile yaşamınızda küçük mucizeler yaratabilir, enerjilerinizi dengelemenin sandığınız kadar zor olmadığını fark edebilirsiniz. Böylelikle kendinize yeni bir bakış açısı ve yeni bir yaşam kapısı açtığınızı fark edecek ve çok mutlu olacaksınız.  Bu mutluluk maddeden alınan kısa süreli mutluluklara benzemediği içinde bir süre sonra uzun yıllardır her yerde aradığınız huzurun yanı başınızda daha doğrusu kendi içinizde, kendi beyin ritimlerinizde ve kendi meditasyonlarınızda yakalanabileceğine siz de şahit olabilirsiniz.

Doğru yatakda uyuduğunuzdan da emin olun. Eğer sağlıksız ve ortopedik olmayan bir yatak da uyuyorsanız, her güne yorgun ve enerjisiz başlarsınız. Uzmanlarımıza danışın.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Yatan Hastalar İçin Visco Ortopedik Yatak
Sonraki Yazı
Uyku En İyi Meditasyondur – Dalal – Dalal Lama

0 Yorum

Yorum Yaz