15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Yeni Bir Yatak Alma Zamanı Geldi Mi?

Yatak sadece bir ihtiyaç değil, aynı zamanda sağlığınız için yaptığınız çok önemli bir yatırımdır. Yataklar,  odanızdaki en değerli eşyanızdır! Çünkü üzerinde uyuyarak ömrünüzün önemli bir bölümünü onunla geçirirsiniz.

İyi bir yatak, iyi uyumanızı sağlarken fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığınızı da olumlu etkiler,. Vücudunuzun sağlığını korur, bel ve sırt ağrılarını önler. İyi uyuyamadığınız o bitmek bilmeyen geceleri düşünün, sabahında yorgun ve halsiz hatta gece boyunca dayak yemiş gibi hissettiğiniz zamanlar olmuştur.

Yatakların belirli bir ömrü vardır ve bir süre sonra yatağınızın içindeki malzemeler yıpranmaya ve teknik zamana bağlı fiziksel özelliklerini kaybetmeye başlar. Bu zaman içinde yatağınızın içinde yaşayan bakteri ve mite gibi mikropların sayısı çoğalır. Hijyenik kalma özelliğini yitiren bir yataktaki mikroorganizma sayısı kısa sürede milyonlara ulaşır.

Kilo artışı veya kilo kaybı, evlilik gibi bazı yaşam tarzı değişiklikleri de yeni bir yatağa ihtiyaç duymanıza sebep olabilir.

Şimdi bütün bunları göz önünde bulundurarak yeni bir yatak satın almanız gerekiyor mu?

Bu sorulara verdiğiniz cevaplara göre durumu değerlendirebilirsiniz.

Yatağınızı 7 yıldan uzun süredir kullanıyor musunuz? Sabahları vücudunuzda gerginlik, ağrı ve sızı ile uyanıyor musunuz? Bir yıl önceki kadar iyi uyuyabiliyor musunuz?

Son zamanlarda başka bir yatakta yattığınız ve daha iyi uyuduğunuz oldu mu?

Aşınma, yıpranma, çökme gibi yatağınızın eskidiğine dair belirtiler görüyor musunuz?

İşte bu gibi sıkıntılar yeni bir yatak almak için size haber verilmiş olan sinyallerdir. Çünkü vücut artık eskiyen bir yatakta rahat ve huzurlu bir şekilde yatmanızdan rahatsız olacaktır. Ve daha da önemliside sağlığınızı önemli ölçüde etkileyecektir. Sağlıklı bir yaşam ve kaliteli bir uyku için yatağımızın bizim için önemli olduğunu asla unutmamalıyız. Bunun için uyku uzmanlarına danışarak size yardımcı olmalarını isteyebilir ve kendinize sağlıklı bir yatak seçebilirsiniz.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Yatakta Kılıfın Önemi
Sonraki Yazı
Yatak Odasındaki Işık Meme Kanserini Tetikliyor!

0 Yorum

Yorum Yaz