15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Yaylı ve Visco Yatakların Zararları

Visco ortopedik yatakların doğru dansitede ve yapıda vücuda uygun olarak seçilenlerinde bilenen bir zararı olmadığı gibi, vücut gelişimi ve omuriliğin doğal eğrisinin korunmasında faydası olduğu gerçektir.

Uzun zamandır hayatımızda olan, sağlam olduğu gerekçesi ile kullanımı fazla olan yaylı yatakların ise, bilinçsizce alınan ve kullanılanlarında sağlıksal zararları vardır.

Pazarlama politikaları ile ortopedik, ful ortopedik hatta ultra ortopedik gibi tanımlamalar ile satışa sunulan yaylı yatakların kalitesiz olanları uyku için ve vücut için oldukça zararlıdır.

Mesela yaylı yataklar içinde metal barındırdığı için  yarı dalgalı anten gibi etki gösterir ve böylece vücudun merkez kısımları rezonans akımlara,ayak ve başa göre daha fazla mağruz kalabilir.

Yaylı yataklar elektromanyetik bir alan oluşturur, içindeki yaylardan ötürü ve bu da uzun dönemde insan sağlığı açısından zararlıdır. Hatta dolaylı yoldan Kansere neden olduğu bile araştırmalarda belirtilmiştir. Ayrıca içerisinde yün ya da pamuk gibi doğal maddeler bulunmadığı için, vücudun dolan elektriğini atamaz hatta aksine uyku esnasında elektrik bile üretir.

Eşlerin yatarken huzursuz uyumalarına sebep olabilir ve kişilerin ağrlıkları uyku alışkanlıkları farklı olduğu için, yaylı yataklar eşlerden biri için iyi iken diğeri için rahat olmayabilir.

Yaylı yatakları makyaj ile süslemek için kullanılan kumaşlar, çoğu zaman naylonsu ve parlak bir yapıya sahiptir. Bu da vücudun ısı dengesini sağlamaz ve hijyeni oldukça etkiler.

Yaylı yataklar arasında bulunan boşluklarda, mayt ve bakterilerin yaşaması için uygun ortam sağlar. Bu yüzden alınan yaylı yataklar bu mikropların büyümesi ile yatağın ağırlığının artmasına sebep olur. Yıllar içinde biriken bu maytlar yatağınızı aldığınızdan 5-10 kg arasında daha ağır bulmanıza neden olur. Bu da hijyenik değildir.

Uygun ve sağlıklı yatak almak için, pazarlama politikaları ve yatağın şaşalı görseli yerine içeriğini inceleyin ve mutlaka bilgi alın. Wellmatt yataklarında, bütün yatakların reçete de açıklandığı gibi, altta bulunan kullanıcı yorumları ile müşterilerin memnuniyetini görmeniz mümkündür.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Neden Latalı Baza ?
Sonraki Yazı
Bebekler İçin Uyku Düzeni

0 Yorum

Yorum Yaz