15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Yataklarda Hava Dolaşımının Önemi

Sıcak ortamda vücut ısımız enerjisini yeterince dışarı atamaz, bunalmaya başlar ve vücudumuz istem dışı hareketler vermeye başlar. Bir yatakta hava sirkülasyonu çok önemlidir. Yatağın tasarımı yatağın içi ile içinde bulunduğu ortam arsında hava dolaşımını etkin bir şekilde yapması gerek. Bu gerekliliğin iki temel sebebi ise ısıl rahatlık ve hijyendir.

İnsan vücudu besinlerden aldığı enerjiyi ısı enerjisine dönüştürür. Bu ısı enerji si fazla olan kısmı bir oda ve ya vücudun içinde bulunduğu ortama vererek atar.

Organik “At Kılı” yataklarımızda hava sirkülâsyonu olduğu için doğal bir klima ortamı sağlamaktadır. Doğal “At Kılı” en iyi ve en yüksek kalitedeki yatak dolgu malzemesidir. Bu Malzemeyi de çok özel kılan şey üzerine ne kadar yük binerse binsin at kılı liflerinin arası sürekli boş kalacağından havalandırma özelliğinden hiçbir şey kaybettirmez.

Bunun dışında Doğal Lateks yataklarda içersinde bulunan özel hava kanalları sayesinde, yatağın hava almasını ve fazla ısıyı atmasını sağlar. Aynı zamanda yapısı gereği vücudu ve omurgayı destekleyen yapısı ile hem konforlu hem de hijyenik bir uyku sağlar…

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Uyku Problemleri Öğrencileri Nasıl Etkiliyor
Sonraki Yazı
Yat ve Tekne Yatakları

0 Yorum

Yorum Yaz