15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Yastık Seçimi Nasıl Yapılır?

Yapılan araştırmalar ve kullanıcı tercihleri doğru seçilen yastığın uyku kalitesini arttırdığını, baş ve boyun ağrılarını azalttığını ortaya koymuştur. Yan yatabiliyorsanız tercihiniz kulağınızla yatağınızın arasındaki boşluğu dolduran bir yastık olmalıdır.

Sırtüstü yatan kullanıcıların tercihi ise başı ne geriye ne de ileriye eğen yastıklar olmalıdır. Yatış şeklinize ve uyku kalitenize uygun olarak seçebileceğiniz birçok yastık çeşidi mevcuttur. Bunlardan bazıları;

Ortopedik yastıklar: Boyunun doğal kıvrımlarını korumak için üretilen yastıklardır.

Kuştüyü yastıklar: Başınızın şeklini almaya uygun ve sünger yastığa göre daha yumuşak olan yastıklardır. Alerjisi olan insanlar kullanmamalıdır.

Boyun fıtığı yastıkları rulo şeklinde olan bu yastıklar boyunun tarafsız pozisyonunu korumak için tasarlanmıştır.

Hayatımızın belirli bir kısmını geçirdiğimiz uykuda tatlı rüyalar görmek ve sağlıklı bir uyku hayatına sahip olabilmenin en önemli yolu iyi bir yastığa sahip olmaktır. Visco boyun destekli yastıklar boyun problemleri olan ya da konforu biraz daha yükseltmek için tercih edilen yastıklardır. Bunun yanı sıra organik yün yastıklarda rahatlığı ön planda tutmaktadır. Yünün doğal yapısı sayesinde terlemeyi önler ve rahatlıkla kullana bileceğiniz bir üründür.

Visco reflü yastığı ise reflü rahatsızlığı olan hastalarımız için tasarlanmış rahat kullanışlı yastıklardır. Yastıkların doğru seçimide uykunun önemli parçasıdır. Yataklarımızda yastıklarımızda hayatımızın önemli yerinde bulunmaktadır. Doğru seçimler huzurlu uykularla biter.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilir ?
Sonraki Yazı
Bahar Yorgunluğu Nasıl Geçer

0 Yorum

Yorum Yaz