15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Visco Yataklar Yazın Terletir Mi ?

Visco yataklar açık hücreli ve kapalı hücre olarak ikiye ayrılır. Bunlardan kapalı hücre teknolojisi ile üretilenlerde terletme özelliği görülürken, açık hücreli olanlarda terletmenin çok olmadığı gözlenmektedir. Yani nefes alıp nefes veren, hava sirkülâsyonu olan bir yapıya sahiptir. Ancak yapısı gereği yatan kişinin ağırlığı ve vücut ısısına göre şekil alıp sardığı için, vücut boşluklarını doldurur bu da daha sıcak tutmasına neden olur.

Açık hücreli yapısı sayesinde mikrop ve bakteri barındırmaz ve anti-alerjik bir yapıya sahiptir. Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, visco aslında terleten bir malzeme değildir, ama diğer yataklara göre daha sıcak tutar. Sıradan yayılı yataklara göre, esnek yapısı ve vücudunuzun şeklini alma özelliği bulunan visco yataklar, uzandığınızda vücudunuzu sardığı için diğer yataklardaki gibi boşluk kalmaz, dolayısıyla boşluklardan hava girmez ve bu da vücut ısınızı artırır. Bu durum sizin konforunuzu çok etkileyen bir özellik değildir. Çünkü yatakta kullanılan kılıf ve daha sonrasında üzerinde sizin kullandığınız nevresimin kumaş özellikleri sayesinde bu durum dengelenir.

Yatak alırken vücut yapınıza en uygun yatağı seçmek önemli bir unsurdur. Bütün bunların dışında unutulmaması gereken şey şudur! Vücut, alışkın olduğu ortam değiştiği zaman her yerde tepki gösterir ama yeni ortama alışması için 7 gün gibi bir süre yeterlidir.

Yani visco yatak kullanmaya başladıktan sonra vücudunuz kendini bu yatağa göre ayarlayacak ve zamanla ısı dengesini sağlayacaktır. Sizde rahat bir uyku uyuyacaksınız.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Kategori:Visco Yatak
Önceki Yazı
Uyku Ve Siz
Sonraki Yazı
Kilolu Kişiler Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

0 Yorum

Yorum Yaz