15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Visco Ortopedik Yataklarda Kilo Önemli midir ?

Herkesin aşina olduğu, yatak firmalarının mutlaka bir seri ürettiği Visco hammaddeli yatakları artık daha yakından tanıyoruz. Sıradan yaylı yatakların o şaşalı ve makyajlı görüntüsünden uzaklaşıp gerçekten sağlıklı yataklar tercih etmeye başlayan kişi sayısı her gün artarken, Visco hafızalı sünger malzemenin popülerliği de artıyor.

Herkesin bildiği tabiri ile yatınca vücut boşluklarını dolduran ve vücudun oluşturduğu basıncı yatağa yayarak, vücudun olması gereken doğal eğrisini yatarken de koruyabilen malzemelere Visco hafızalı sünger deniyor. Bu yataklar yapı olarak altında bulunan zeminin şeklini aldığı için, genelde yay yerine sünger gibi ona daha uyumlu malzemelerle kombinlenerek tüketiciye sunuluyor.

Bu yataklarda yay olmaması, manyetik alan oluşmasına engel olurken, vücudun esnek bir biçimde yatakla uyumlu şekilde uyumasını da sağlıyor. Peki bütün bunların kilo ile ne alakası var diyenlere ufak birkaç not:

Visco hafızalı bir sünger ve yapısı gereği altında bulunan zemine uyum sağlıyor, burada kullanılan oran yani yoğunlukta çok önemli. Bu yoğunluk ve oran, hem yatağın konforunu arttıran hem de vücudu saran kısım. Siz de bireysel olarak yatağa uzandığınızda, kilonuz ve ısınıza göre bir basınç uygulayacağınızdan, sizin vücudunuza cevap verebilecek ölçüde olması gerekir. Visco oranı arttıkça yatağın dayanıklılığı ve konforu artar. Haifif kilolu kişilerin yani 50-75 gibi kilolarda olan kişilier ile 75 kg ve üstü kişilerin rahatlığı hissedeceği visco oranı aynı olamaz.

Boyunuz, kilonuz ve uyku alışkanlıklarınız, örneğin uyurken çok fazla dönme ihtiyacı hissedip hissetmediğiniz, terlemeniz gibi faktörler Visco yatak seçerken size gerekli olan bilgilerdir.

En iyi yatak vücudunuza en uygun yataktır. Ucuz diye visco oranı az, ve süngeri yetersiz bir visco yatakta uyumaktansa, sıradan bir yaylı yatak alın daha iyi.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Kategori:Visco Yatak
Önceki Yazı
Çocuklar Anne ve Babalarıyla Uyumamalı !
Sonraki Yazı
Neden Latalı Baza ?

0 Yorum

Yorum Yaz