15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Türkiyede ve Dünyada Online Ticaretin Önemi

Gelişen teknoloji ve İnternetin hayatımıza girmesinden sonra başlı başına bir sektör halini alan E-ticarette bazı ülkelerde ana sektörlerden biri halini almıştır.

E-ticaret gelişir ve son dönemde popülerdir çünkü,

Nüfüs her geçen gün artmaya devam ediyor

Bilgisayarlar, tabletler, telefonlar derken internet kullanımı her gün daha da artıyor.

İnsanlar evlerinden, ofislerinden bulundukları ortamdan alışveriş yapabiliyor yani ödeme sistemleri çok kolay. Aynı şekilde de ürünleri kapılarına kadar teslim ediliyor.

Son dönemde İnternet abonesi sayısının 19 milyon olduğu ülkemizde alınan verilere göre internet kullanıcı sayısı 50 milyona ulaşmış bulunuyor. Türkiye şu anki durumuyla Avrupa’nın 6.büyük internet nüfusuna sahip durumda. Genç olan ülke nüfusumuz, her türlü yeniliğe ve gelişime açık olduğumuz gösteriyor. Tabi E-ticaret’in gelişimi için olmazsa olmazlardan olan lojistik ve bankacılık sektörlerinin birçok ülkeye göre ülkemizde daha gelişmiş olması bizi bir adım öne çıkartıyor.

Ülkemiz de online alış verişlerde en sık kullanılan yöntem kredi kartı olsa da bir çok ülke de farklı ödeme sistemlerinin öne çıktığını görmekteyiz. Örneğin Romanya’da kredi kartı güvenilir bulunmadığından ötürü yapılan online alış verişler genellikle kapıda ödeme sistemiyle gerçekleştiriliyor. Polonya’da ise kredi kartı kullanımı pek yaygın olmadığı için EFT / Havale daha sık kullanılan ödeme sistemi olarak karışımıza çıkıyor.

Zaman ve maddi kazanç sağlayan, online ticaret, yaşadığınız yerde ürünün bulunup bulunmama kaygısı hissetmiyor ve yaşam kalitenizi de artırıyor. İhtiyaç duyduğunuz şey neyse, internetiniz de varsa kolaylıkla alabiliyor ve kullanabiliyorsunuz.

Bütün kitlelere ve yaş grubuna ulaşabileceğiniz online ticaret, firmalara da uygun maliyet ve pazarlama politikası ile ürünlerini son kullanıcı ile buluşturma şansı tanıyor. Mağaza ve şube masrafı olmayan markalar, ürünlerini çok daha uygun fiyatlarla kullanıcılar ile buluşturabiliyor.

Online satış ya da e- ticaret hayatımızı kolaylaştıran, dünyanın yeni hizmet sektörüdür.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Online Ticarette Müşteri Memnuniyeti
Sonraki Yazı
Doğru Uyumak

0 Yorum

Yorum Yaz