15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Sizin Renginiz Hangisi?

 Renkler, hayatımızın her anında bize enerjisiyle, görselliğiyle ve bize yaptığı etkiler ile eşlik ediyor. Bu sebeplerle de yaşadığınız yerdeki renkler, üzerinde taşıdığınız renkler psikolojinizi ve yaşamınızı çok etkiliyor. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Uzmanlar sevdiğimiz renklere göre kişilik analizi yaparak, bize ruh halimizi anlatıyorlar.

Peki yaşadığımız yer nasıl olmalı? Bu konuda aslında evimizin mimari yapısı, kullanımı, odaların işlevi ve aldığı ışık miktarı önemli, renkleri seçerken mutlaka bunları göz önüne almalıyız.

Mesela Mavi rengin rahatlatıcı bir etkisi vardır ve çalışma odaları için oldukça uygun bir renktir.Bu rengi yatak odanız ve banyonuzda da kullanabilir huzuru evinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca mavinin iştahı kesmek gibi bir etkisi vardır. Eğer çalışırken bir şeyler yemekten kendinizi alamıyorsanız, mavi rengin gücünü kullanın.

Yeşil renk; yenilenmeyi, başarıyı, canlanmayı, bolluk ve bereketi temsil eder. Bu pozitif rengi çalışma alanlarınızda ya da ofisinizde kullanabilirsiniz. Evinizin duvarlarında yeşili kullanmak istemezseniz, büyük bitkileri dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz.

Koyu ve gizemli bir renk olan siyah ve tonları, gücü sembolize eder. Siyah renk, ev dekorasyonunda genellikle depresif bir hal yarattığı için kullanılmaz. Ancak kullanacağınız küçük siyah objeler, mekanınıza seksi ve sofistike bir hava katar. Ya da duvarınızın bir bölümünde fon uygulaması yaparak kullanabilir, halı ve zemin dekorasyonu rengi olarak tercih edebilirsiniz.

Kırmızı Aşkın ve enerjinin rengidir.  Bulunduğu ortama anında enerji katar ve kişilere güven duygusu verir. Bu renk yatak odasında kullanıldığında ise tutkuyu artırır. Kırmızı ile aşkı yaşayın.

Feminen ve romantik bir renk olan pembe, masumluğu ve pozitif enerjiyi sembolize eder. Pembeyi evinizde açık kahve tonlarıyla kullanabilirsiniz. Evinizin en romantik olmasını istediğiniz kişi yatak odanız ise kesinlikle doğru renk, ama mutfak la da pembe ve beyaz çok güzel olacaktır. Çocuk odalarının da vazgeçilmez rengi olan pembe, aynı zamanda her renkle uyumlu olması ile iyi bir seçim olabilir.

Turuncu da kırmızı ve sarı gibi enerjik bir renktir. Bu sıcak renk tonu, pozitifliği, neşeli olma halini ve sosyalliği artırır. Çocuk ve oyun odalarında kullanım için oldukça uygun bir renktir.

 Renkli günler…

 

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Patchwork Halılar
Sonraki Yazı
Rüyalar Gerçek Olur Mu?

0 Yorum

Yorum Yaz