15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Sağlıklı Uyku İçin Yatak Seçimi

İşte Yeni bir yatak almanın püf noktaları!

Yeni bir yatağa ihtiyacınız var mı? Doğru ebadı nasıl seçeceksiniz? Yatak alırken nelere dikkat etmelisiniz? Yatağınızı nasıl korursunuz?

Araştırmalara göre iyi kullanılan bir yatağın ömrü 8-10 yıl arasındadır. Bu tarihlerden sonra yatağınızda çeşitli deformasyonlar meydana gelir ve rahatsızlık yaratabilir. Yatağınızın renginde solma, kumaşında lekelenme, yüzeyinde bozukluk, aşınma, yırtılma, çökme gibi problemler, yatağınızın değişmesi gerektiğini gösteren başlıca işaretlerdir.

Yatağın konforunu belirleyen ana unsurlar;

Yaylı yataklarda iç yay sistemi üzerindeki dolgu katmanları ve telin kalitesidir. İç yay sisteminin yoğun olması ise vücut ağırlığını yatağa daha eşit yayar ve rahatlığı arttırır. Kaliteli yataklarda yay konstrüksiyonunun üzerinde mutlaka üst dolgu malzemelerinin yaylarla temasını önleyecek koruyucu sert bir keçe bulunmalıdır.

Visco Yataklarda da visco oranı ve uygun dansite önemlidir. Visco katmanın altında kullanılan yatak süngerlerinin yoğunluğu ve kalitesi de yatağın dayanıklılığını artırır. Visco oranı arttıkça yatağın konforuda artar.

Bunun yanında yatağın nereye oturtulacağı da iyi düşünülmeli, uygun baza veya karyola seçilmelidir. Yaylı yatak kesinlikle yumuşak ve içe doğru eğik bir zeminde kullanılmamalı, sert zeminler tercih edilmelidir. Uygun bir karyola veya baza yatağın performansını arttırır. Yatağın bir takım olarak düşünülmesi gerekmektedir.

Yatak almaya karar verirken eski yatağınızın rahatlığını, yeni bir yatakla mukayese edin ve farklılığı hissetmeye çalışın. Yatağın içinde kullanılan maddeleri inceleyin, dışındaki kumaşın kalitesine, neden yapıldığına ve hangi yay sistemi kullanıldığına dikkat edin. Her şeyden önemlisi nasıl bir yatak seçeceğinize doğru bir karar verirseniz hem sağlıklı bir uyku ve rahat bir yatak seçiminizi beraberinde getirmiş olursunuz. WellMatt yatak fabrikası size özel seriler ile konforu ve rahatlığı ön planda tutarak rahat bir uyku için özel seriler üretmektedir. Sizde doğru seçimlerle rahatlığa kolayca ulaşabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Yatak Odası Dekorasyonlarında Duvar Kağıdı
Sonraki Yazı
Uyku Apnesi Ve Horlama Yaşam Kalitesini Düşürür!

0 Yorum

Yorum Yaz