15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Rüyalar Gerçek Olur Mu?

Ahh rüyalar rüyalar. şarkıların, sohbetlerin hatta bazen ilişkilerde çiftlerin anlaşma konusu olurken, pek çok bilim adamının araştırdığı zaman zaman deneyler yapmaya çalıştığı bir sır küpüdür aynı zamanda.

Tüm gün boyunca koşturup çalışmaktan yorgun düşen bedeniniz ve zihniniz, vücudunuz için doğru seçtiğiniz yatakta mışıl mışıl uyurken, zihniniz kendini kapatmayıp düşüncelere devam ediyor. Tabi gündüz kadar aktif değil ama kendini Alfa seviyesine düşürerek aslında bir anlamda bekleme moduna alıyor kendini. İşte bu anlarda uzmanların açıklamasına göre rüyalar uykunun genel karakteristik özelliği ve uykunun hızlı göz hareketi yani (REM) adlı evreleriyle yakından ilişkili bulunan, görsel ve eşitsel algı ve duygulardır.

Çeşitli inanışlara ve tahminlere de neden olan rüyalar, her zaman için ilginç ve yoruma açık konular olma özelliğini korur. Farklı psikoloji ekollerinin, para psikologların ve deneysel spiritüalistlerin rüyaları farklı biçimlerde açıklama çabaları süre dursun, anneler teyzeler hatta arkadaşlar da duruma el koyu, görülen rüyaları yorumlayarak bilime katkılar sunmaya çalışmaktadır.

 Rüyaların işleyişinin açıklanması bilimsel topluluğun genel kabulüne göre varsayımlar düzeyinden öteye pek gidememiş olmakla birlikte, sırrını hala korumaktadır.

Güzel rüyalar görmek için bilinç altınızın temiz ve ruhunuzun huzurlu olması çok önemli. Çok yorgun bir vücut ve beyin size oyunlar oynayabilir. Güzel bir uyku ve tatlı rüyalar için yatak odanızın konforu çok önemli. Rahat bir yatak ve yastık, ferah ve havalandırılmış bir oda, güzel renkler

Her şey hazırsa tatlı Rüyalar…

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Sizin Renginiz Hangisi?
Sonraki Yazı
Feng Shui Yatak Odaları

0 Yorum

Yorum Yaz