15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Otel Yatakları Ve Müşteri Memnuniyeti

Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan bir çalışma otel sahipleri ve yöneticileri için müşteri memnuniyetini artırma konusunda çok önemli bir ipucu veriyor. Araştırmacıların elde ettikleri verilere göre bir otelde müşteri tatmininin en önemli kriteri yatak olduğunu belirtmiştir.

Çalışma verileri otel müşterileri ile yapılan görüşmeler sonucunda elde edilmiş. Müşterilerin yüzde 98’i kendileri için otelde başka hiçbir şeyin yatak ve yanı sıra karyola ve baza kadar önemli olmadığını bildirmiş. Fakat ne yazık ki müşterilerin sadece yüzde 35’i kaldıkları oteldeki yataktan memnun olduğunu belirtmiş.

Almanya’da yer alan AGR adlı kuruluş bel ve sırt ağrıları konusunda çalışmalar yapıyor ve kampanyalar düzenliyor. Kuruluş yataklar, yastıklar, sandalyeler, seminer odaları gibi konularda belirli kriterleri karşılayan otellere “bel ve sırt dostu” sertifikası veriyor. AGR, konu ile ilgili açıklamasında otellerin müşteri memnuniyetini artırmak için wellness, televizyon veya yeme içme gibi konularda maliyetlerden kaçınmadığını fakat genellikle yatak konusunu ihmal ettiğini belirtiyor.

Fraunhofer Enstitüsü‘nün araştırma kapsamında görüştüğü kişilerin yarısından fazlası ergonomik bir yatak sistemi için otele daha fazla ücret ödemeye razı olduklarını bildirmiş. Aslında buna pek de şaşırmamak gerekiyor, çünkü gece sağlıklı ve dinlendirici bir uyku alabilmek hepimizin gün içerisindeki enerji ve verimini etkiliyor. Bel ve sırt ağrısı problemi olan kişiler için ise bu durum daha da kritik hale geliyor. Bir otel odasında rahat olmayan bir yatakta uyumak bel ve sırt ağrılarından yakınan kişilerin daha fazla sıkıntı çekmesine yol açıyor. Bel ve sırt sağlığı konusuna öncelik veren oteller de var. AGR’nin raporuna göre otel yönetimleri yatak, yastık ve benzeri eşyalar konusunda iyileştirme faaliyetleri yapılması gerektiğini gün geçtikçe daha iyi fark etmeye başlıyor.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
İyi Uyku Trafik Kazalarını Önler!
Sonraki Yazı
Yatak Odasında Fransız Etkisi

0 Yorum

Yorum Yaz