15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Mükemmel Uyku Nasıl Sağlanır ?

İki kere iki nasıl dört ise yatağınızın da rahat ve sağlıklı olması gerektiği bilimsel bir gerçek. Her şeyin fazlası zarar, aşırı yumuşak aşırı sert, çok küçük, çok eski bir yatak rahat bir uykuya engel olur. Rahat ve ortopedik olmayan bir yatakta derin ve dinlendirici bir uyku almak neredeyse imkansızdır. Vücuda doğru destek sağlayan, ortopedik, rahat ve yeteri kadar geniş bir yatak daha rahat ve uykunuz bölünmeden uyumanıza yardımcı olur.

Ortopedik ve vücudunuza uyum sağlayan bir yatak, uyku sırasında çok fazla dönme hissi hissetmemenize ve eşinizin hareketlerinden etkilenmemenize yardımcı olur, böylece sabahları yorgun hissetmezsiniz.

Eski ve yıpranmış bir yatağın uyku kalitesini düşürdüğünü hepimiz biliriz. Örneğin 6 yıllık kullanılmış bir yatak ile yeni bir ortopedik yatak arasında önemli derecede farklar bulunmaktadır. Yatağınız ne çok sert nede çok yumuşak olmamalıdır. Ağırlığınıza ve yapınıza göre vücudunuzu uygun şekilde destekleyecek ortopedik bir yatak satın almalısınız. Vücudunuzun yatak üzerindeki şekline mümkün olduğu kadar dikkat edin. Eğer yatak çok yumuşak olursa vücudunuz yatağın içine gömülür ve sırt ağrıları yaşarsınız. Çok sert bir yatak olursa o aman basınç vücudun omuz ve kalçalara dağılarak belirli bölgelerinde yoğunlaşıp kan dolaşımımızı da zayıflatabilir ve bu durum da sağlığımızı olumsuz yönde etkiler.

Bir başka önemli nokta, yatak ölçümüze dikkat etmeliyiz. İnsanların uyku ile en çok şikâyetlerinden biride eşin hareketlerinden dolayı rahatsızlık duyması. Bu yüzden odanız  imkân verdiği kadar büyük bir yatak tercih etmeye çalışın. Sırt üstü konumda elleriniz başınızın altında ve dirsekleriniz dışarı doğru yönelmiş halde eşiniz ile yan yana yattığınızda dirseklerinizin birbirine temas etmemesi aranızda yeteri kadar boşluk kaldığını gösterir. Bu yüzden de birbirinizin hareketlerin den rahatsız olmadan uyuyabilirsiniz.

Eğer yatağınızı internetten online bir mağazadan satın alacaksanız ürününün bir haftadan uzun bir süre deneyerek daha iyi kanat edebilirsiniz. Wellmatt yataklar sağlık ve konforonuz için özel olarak üretilmiş ortopedik ve beden dilinize cevap verebilecek ürünlerdir. Serilerimizden “Bronz, Sılver, Gold, Dıamond, Lateks,organik ürünlerimizden Coco ve At kılı” yataklarımızı çok rahatlıkla seçebilirsiniz. Yataklarımız size rahat ve mutlu bir uyku ortamı hazırlarken size de bunun keyfini çıkartmak kalır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Yatağın Sağlığa Ve Uykuya Etkisi
Sonraki Yazı
Kadın ve Erkek Nasıl Uyur ?

0 Yorum

Yorum Yaz