15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

İşte Evinize Baharı Ağırlamak İçin Bir kaç Fikir

Yaşam mekanlarınıza hızlı renkler ile makyaj yapın.

Kışın derin ve yoğun gri tonlarını geride bırakıp, ışığın ve sıcağın harika tonlarını kucaklama zamanı. Ahşap ya da metal pencerenizi kaplayan panjurları , ağır pencere kaplamalarını çıkarın. Duvarlarınızı ya da sadece bir duvarınızı okyanus rengi, bahar yeşili ya da bembeyazla kombinleyin, aynı soluk renk ailesinden birkaç yeni aksesuarla duvarlarınızı ve odalarınızı kombinleyin.

Temiz Hava içeri girsin.

Bu kış soğuk odalarınızı ısıtmak için kullandığınız ısıtıcılar, kombiler kaloriferler yüzünden odalarınız havasız ya da bayat hava ile dolmuş olabilir. Ama bahar ile beraber taze yeni havayı içeri doldurmaya başlayabilirsiniz. Güzel bir ilk bahar sabahı evinizin bütün pençelerini açmak ve halandırmak yeni ve taze hava akışı sağlar sizi de ferahlatır.

Bitkiler ve Taze Otlar.

Mutfak pencerenizin önünde ya da balkonunuzda kullanacağınız küçük bitkiler, hatta sebzeler kokulu çiçekler güzel görüntü sağlayacaktır. Bunun için mutfağınızda yeterli alanınız yok ise, çengelli raflar ya da metal raflar kullanarak bitkilerinize  yepyeni bir yer sağlayabilirsiniz

Köpüklerle Temizlenmiş Pırıl Pırıl Camlar.

Hem iç hem de dış camları temizlemek elbetteki kolay bir iş değildir ama, güzel bir temizlik sonrasında pırıl pırıl bir görüntü ve daha çok ışık ile sizi ödüllendirir.

İhtiyacınız olmayan Mutfak Malzemelerini Atın.

Az malzeme ile kolay ve güzel yemekler mi yapıyorsunuz? Belli markaların işinize yarayan mutfak eşyalarını tutun ama, kullanmadığınız o onlarca eşyayı baharla beraber temizleyin deriz. Mutfağınızın daha geniş ve ferah bir yer haline gelmesine yardımcı olacaktır.

Mutfakı tezgahınızın mümkün olduğunca sadece olmasına dikkat edin, günlük koşuşturma içinde hepsini elinizin altında bulmak güzel kolaylık sağlar  ama kirli bir görüntüye neden olur. Sadece bir dakikanızı ayırın, tezgahlarınızı silin ve oraya sadece ihtiyacınız olan malzemeleri yerleştirin.

Bazı Şeyleri Beyaza Boyayın.

Bembeyaz bir boya ile, eski bir sandalyeyi, soluk görünen bir dolabı ya da odayı canlandırabilirsiniz, beyaz her şeye yakışır. Baharda bembeyaz ortamlar yaratın.

Yün ve ağır Halıları kilimleri Kaldırın.

Evinizde kullandığınız ağar ve yün halıları kaldırma zamanı, baharla beraber sıcak havaya uygun daha hafif ve ferah kilimler kullanabilir, ya da halıları tamamen iptal edebilirsiniz.

Evinizin Bazı Bölümlerine Bahar Dalları yerleştirin.

Bahar çiçekleri zarifdir ve uzun süre yaşarlar, Bir kucak dolusu çiçekle evinizi Bahar evine çevirebilir, renkli ve taze ortamlar yaratabilirsiniz. Uzun cam vazolarda nefis bahar dalları düşünün.

Paylaş:
Kategori:Ev Tekstili, Genel
Önceki Yazı
Bahar Yorgunluğu Nasıl Geçer
Sonraki Yazı
Yaz Sıcağı için Mevsimlik Yatak

0 Yorum

Yorum Yaz