15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Işık Uykuyu Öldürür

Psikologlar ve uyku uzmanları iyi bir uyku yatak odanızın yeteri kadar karanlık olması gerektiğini belirtiyor. Çünkü sadece yeteri kadar karanlık bir odada uyumak gece geç saate kadar ayakta kalmanın olumsuz etkilerinin üstesinden gelmenize yardımcı olabiliyor.

İşin kötü yanı ışıklı bir odada uyumak depresyona ve beyinde değişikliklere yol açabiliyor. Uzun zaman yapılan araştırma sonuçlarına göre, uyuduğunuz ortamda açık olan bir televizyonun yaydığı ışıklar dahi yukarıda belirtilen olumsuz etkiye yol açmak için yeterli olabiliyor.

Bu durum, son 50 yılda insanlar arasında depresyon oranlarının artmasının sebeplerinden biri olarak gösteriliyor. Karanlık bir yatak odasında uyumak, gece ışıklarının olumsuz etkisini telafi edebiliyor. Ohio Devlet Üniversitesinden Nörolog Tracy Bedrosian şu açıklamayı yapıyor: Televizyon ve bilgisayarın başında geç saatlere kadar kalan insanlar, maruz kaldıkları zararlı etkilerin bir kısmını yeteri kadar karanlık bir odada uyuyarak ve gece boyunca suni ışıklara maruz kalmayarak telafi edebilirler.

Her şeyden önemli bir şey var ki doğru bir yatak seçimi ile gelen depresyonu da önlemiş olabileceğimiz. Işıkların vermiş olduğu zararlar kadar rahatsız edici bir yatakta uyumakta bir o kadar psikolojik olarak tüm bedeni etkilemektedir. Doğru yatak seçin, doğru ve sağlıklı bir sürü uykularınız olsun.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Sınav Öncesi Uyuyamama Sorunu
Sonraki Yazı
Visco Yatak Şikayetleri Neden Olur ?

0 Yorum

Yorum Yaz