15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Horlama’nın nedenleri nelerdir ?

Mışıl mışıl uykular, hem bedenimizin hem de ruhumuzun en yakın arkadaşı, ama bu arkadaşlığın arasına giren hatta zaman zaman tartışmalara neden olan bir kara kedi var ki; o da HORLAMA.

Öncelikle Söylemeliyiz ki, bilimsel verilere göre, 35 yaşını aşmış erkeklerin % 35’i aralıklı olarak ya da yatış pozisyonuna bağlı olarak horlamaktadır. Yoğun bir günün ardından, alkol kullanılmasından sonra, sırtüstü yatarken horlamak genelde masum bir horlamalardır. Horlarken, nefes kesilmesinin olmaması durumunda horlama, horlayan dan çok yanında yatanlar için uykularında uyandıkları ve sesten rahatsız oldukları için sorun teşkil etmektedir. Bu durumlarda tedavi, horlayanlar için değil yatak partnerlerinin ya da oda arkadaşlarının kararıyla ve uyku sağlıkları için yapılmaktadır.

Bunun dışında hemen hemen her gün, yüksek şiddette ve uykuda nefes kesilmelerinin eşlik ettiği horlamalar gerek hastanın yaşam süresini kısaltması gerekse beraberinde önemli hastalıklar için risk oluşturması nedeniyle tedavi edilmesi gereken önemli bir sağlık sorunu oluşturmaktadır.

Peki ne yapabiliriz?

İdeal kilomuz üstündeki kilolarımız dan kurtulmak oldukça  iyi bir başlangıç olacaktır.

Gece uyku öncesinde alkol alınımının azaltılması, en az 4 saatlik açlık ile yatağa gidilmesi ve uyumadan sakinleştirici ilaçların kullanılmaması ile birçok basit horlamanın önüne geçebiliriz.

Ama tabi kullandığınız yatak ve yastık da çok önemli. Uyurken vücudun doğru açıda kalmasını sağlayan wellmatt horlama ve reflü yastıkları, visco yastıklar ve lateks yastıklar bu konuda size yardımcı olacak uyku ürünleri olacaktır. Bu doğru ürünlerle gülü güle horlama diyebilirsiniz.

Doğru yastık, vücut ve boynun korunmasını da sağlayarak, ağrısız ve rahat bir uykunun da sizin olmasını sağlar…

Paylaş:
Kategori:Ev Tekstili, Genel
Önceki Yazı
Uykumdan Sürekli uyanıyorum neden ?
Sonraki Yazı
Uyurken Nasıl yatmalıyız ?

0 Yorum

Yorum Yaz