15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Hamileler İçin En Doğru Uyku Pozisyonu Ve Yatak Seçimi

Hamile kaldığınız andan itibaren yüzü koyun yatmaktan vazgeçmeniz gerekir. İlk 3 aylık dönemden sonra ise sırtüstü de uyumamalısınız, çünkü sırtüstü yattığınızda vücudunuzdaki kanı kalbinize taşıyan damarlara baskı yapar. Kan dolaşımı yavaşlarsa plasenta yeterli oksijen alamaz ve bebeğiniz için riskli bir durum meydana gelir.

Hamilelikte en uygun pozisyon yan yatmak olacaktır. Ancak rahat uyuyabilmek için son dönemlerde çıkan karın destekleyici hamile yastıkları, visco yastıklarla karnınızı ve vücudunuzu destekleyebilirsiniz.

 Dizlerin arasına ve kalçanızın altına bir tane yastık yerleştirerek yan tarafınızda rahat bir uyku çekebilirsiniz. Normalde kullandığınız sert yataklar hamilelikte ağrılara neden olabilir. Vücudunuzun şeklini alacak Ortopedik bir yatak tercih edebilirsiniz. Visco yataklar tamamıyla vücut şeklini aldığı aldığı için çok rahat kullanım sağlamaktadır. Bunun dışında baskıyı azaltan ve vücudu rahatlatan Lateks yataklarda tercih edilebilir.Anne adayları daha huzurlu ve konforlu bir uyku yaşar. Çünkü visco yataklarda yatak tamamen vücut şeklini alarak aradaki boşlukları dolduracaktır. Bu yüzden daha rahat bir uyku uyumasını sağlayacaktır.

Uzmanlar sol taraf üzerinde uyumanın daha sağlıklı olduğuna dikkat çekiyor. Bu sayede böbreklere giden kan yoğunluğu baskılanmıyor. Wellmatt yatak fabrikası sizin için ürettiği ortopedik visco yataklar ile sağlıklı uyumamızı sağladığı gibi aynı zamanda konforu da hissettirir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Genç Odalarında Visco Yatak
Sonraki Yazı
Güvenli Uyku Ani Bebek Ölümlerine Engel Olur!

0 Yorum

Yorum Yaz