15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Feng Shui Yatak Odaları

Son derece popüler bir yaşam biçimi olan Feng Shui’de yatak odalarının yerleşimleri çok önemli.

Hayatımızın en dinlendirici kısmı olan uykular ve gizli mabedimiz Yatak odalarımızda daire ana kapı girişinden ve ocağın konumundan sonraki üçüncü ve çok önemli durumdur. İşte bu sebeple özen ve titizlikle yerleşimi yapılmalıdır.

Örneğin en sık yapılan yanlışlardan biri yatak altlarında eşya depolamalar, dolap üstlerinde valizler, koca koca eşya hurçları, görünürde ayakkabı istifleri bulundurmaktır. Çünkü özellikle göz önündeki bir bavul “her tartışma sonrası toplanıp evden gitmek” gerektiği gibi olumsuz duygular oluşturabilir.

Son dönem dekorasyonlarında hemen hemen her yatak odasında bir ayna mutlaka bulunur zira mobilya sektörü neredeyse bunu kaçınılmaz kılar ama bu  Feng Shui’de istenilen bir durum değildir. Bu felsefe aynayı kesinlikle yatak odasında bulundurmaz!  Çünkü “yin” (sakin, durgun) olması gereken bir yatak odasında aynalar ortama “yang” (canlı, aktif) enerji sağlarlar. Bunun sonucunda da delik deşik bir uyku hali, huzursuzluk, uykusuzluk gibi sorunlar ortaya çıkar.

Bunun yanı sıra, yatak odası evli bir çifte aitse bu aynalar ilişkide üçüncü kişiyi çeker ki, bu da beraberlikte istenilmeyen bir durumdur. Ayak ucunu yansıtan bir ayna şanssızlık getirir. Eğer odadan ayna çıkartılamıyor ise en azından yatağı yansıtmayacak şekilde konumlandırmak gerekir!

En çok rastlanan şey özellikle son dönem hayat şartlarında, uykusuzluk, dinlenememe, huzursuzluk, rahat uyuyamama, gibi sorunların olmasıdır. Aslında bu sorunların kaynağının mekanın en canlı, aktif odasının yatak odası olarak düzenlemesi son derece sık rastlanan bir durum. Unutmayın, mekanda yatak odaları için giriş kapısından en uzak oda seçilmelidir. Ana girişe en uzak oda  sakin alandır, yatak odası için de en doğru seçim burasıdır!

Aman dikkat!  Yatak odası ana giriş kapısından görülmemelidir. Girişe yakın bir yatak odası; bu odayı kullanan kişiye sürekli yorgunluk, eve girer girmez uyku isteme hissine yol açar. En ideali yatak odasının girişe en uzak konumda olmasıdır

Bir de giyinme odaları var değil mi? Bu yeni popüler odalar genelde yatak odalarıyla iç içe yapılır. Bu durumda da yatak odaları dinlenebileceğimiz yerlerden daha çok, özenle dekore edilmiş giyinme odalarına dönüşmüş durumda. Bundan sakının çünkü Feng Shui ye hiç uygun değil.

Uykumuzun biricik mabedi yatak odası çok küçük ya da dar olmamalıdır. Dar bir yatak odası özellikle bu odayı kullananlar evli bir çiftse anlaşmazlıklara ve boşanmalara neden olabilir. Türkiye şartlarında bu ne kadar mümkün bilinmez ama odaları biraz büyütmek lazım ve sade, çok fazla eşya yığını olmayan, düzenli ve en önemlisi temiz hava akımı sağlanan bir oda olmalı yatak odamız.

Yatak odasında tavan kirişleri istenmeyen olumsuz bir durumdur. Eğer böyle bir yatak odasına sahipseniz; yatak, kirişlerle paralel olarak yerleştirilmelidir. Aksi takdirde büyük sağlık sorunlarına ve iş hayatında zorluklara neden olması kaçınılmazdır.

Hayatımızın üçte birini geçirdiğimiz, yaşamımıza konfor katan yatak seçimi diğer bir önemli konudur! Yatağın ve yatak başının malzemesi, başucunun hangi yöne baktığı vs. gibi önemli dikkat edilmesi gereken noktalar var. Örneğin; ağaç elementine sahip bir kişi için ahşap, kahverengi bir karyola ve yatak başı seçimi, Doğu grubuna ait şanslı bir pusula yönüne yatak başının konumlandırılması kişinin yaşamına, şansına büyük katkılar sağlar.

Yatağımızı yerleştirirken kapıyla karşılıklı bir konum tercih edilmelidir. Yatağın ayakucu kapıya bakmamalıdır çünkü bu Feng Shui’de tabut pozisyonu olarak adlandırılır ve şanssız bir konumdur.

Yatak başı kişinin şanslı, olumlu bir pusula yönüne göre konumlandırılmalıdır bunlar da ne nereden bulacağız demeyin araştırın ya da en kötü ihtimalle Yine yatak başınızı mutlaka sağlam bir duvara dayandırın. Pencere önünde, komşu duvarı tuvalet veya banyo olan bir duvara yatak başı koyulmamalıdır.

Yatak odasında da ”bagua” haritasını gözeterek istediğiniz alanlar aktive edilebilir. Bu tamamen kişisel bir uygulama olmakla birlikte son derece etkilidir. Daha fazla bolluk bereket istiyorsanız kişisel başarı alanınıza, akademik bir öğrenim sürecindeyseniz kişisel gelişim alanına veya hayatınıza bir partner, yol arkadaşı istiyorsanız aşk ve evlilik yönüne yatak başınızı konumlandıra bilirsiniz bizden söylemesi.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Rüyalar Gerçek Olur Mu?
Sonraki Yazı
Uyumadan Önce Bunları Yemeyin!

0 Yorum

Yorum Yaz