15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Doğru Yatak Seçimi Vücut Ağrılarını Önler

 

Eski zamanlarda yatak, evimizde ki en önemli eşyaydı ve bireylerin yaşantısını etkileyen semboldü.

İlerleyen zamanlarda yatağın önemi değer kaybetmeye ve neredeyse unutulmaya bile başladı. Ama günümüze gelinliğinde bilim de göstermiştir ki yatağın kalitesi ve rahatlığı insan sağlığını doğrudan etkileyen bir faktördür ve  bu da  yatağın önemini bize bir kez daha belirtmiştir.

Doktorlar ve bilim adamaları yıllardır insanların ihtiyaç duyduğu uyku ve dinlenmeye mani olan şeyin yatak olduğunu düşünüyorlar. Vücut ağırlığı açısından en önemli olan bölgemiz sırt, omurlar ve bel bölgemizdir. Bu yüzden yatak alırken bedenimizin her açıdan rahat edebileceği bize hitap eden doğru bir yatak seçmemiz gerekir.

Yatağımızı seçerken ne kadar sert olursa, o kadar iyi ortopedik olur mantığının yanlış olduğunu düşünüyorlar. Önemli olan tek şey vücudun anatomisine dikkat edilerek seçilen yataklardır. Kullanacağımız yatak vücudun tamamen gömülmesini engelleyecek kadar sert, ama sırt eğimlerini koruyacak kadar da yumuşak olmalıdır. Boyun, bel ve sırt ağrısı gibi sorunları olanların aynı zamanda sağlıklı insanlarında vücut şekillerini alan bir yatakta yatmaları gerekmektedir. Doğru seçilen bir yatak beraberinde sağlıklı bir uyku getirir.

Vücudunuza en uygun yatağı seçmek için, WellMatt uyku uzmanlarına ücretsiz olarak danışabilirsiniz…

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Ortopedik Yatak Nasıl Anlaşılır ?
Sonraki Yazı
Depresyondan kurtulmanın Yolu İyi Bir Uyku

0 Yorum

Yorum Yaz